опел сигнум 2.2 dti проблем

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от alex07 »

дойде при мен с гръмнало турбо след смяна на същото с рециклирано колата не иска да върви подаваш и гас а тя не се изфорсирва връщаш и подаваш веднага и се форсира на диагностика излиза само дебитомер прекалено високи стойности .Сменени няколко от моргата никаква промяна после в opel ми казаха че сащо е дебитомер купихме нов ииииии същата работа моля ви помагайте
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от teglicho »

Имахме подобен проблем оказа се EGR, затапихме управлението и тръгна
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от alex07 »

странното е че и той работи но ми е интересно защо стои на 94% при празни обороти и при отваряне и затваряне (принодително с диагностиката)работи
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от presko79 »

alex07 написа:странното е че и той работи но ми е интересно защо стои на 94% при празни обороти и при отваряне и затваряне (принодително с диагностиката)работи
В момента които подадеш ,трябва да спадне до и под 3%
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от bobolin4o »

Вероятно новата (рециклирана) турбина е със зле настроена геометрия - твърде много затваря лопатките.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от rudoni »

имал съм подобен ,да не кажа същия проблем само ,че със Синтра.Изписваше такива грешки ,че на клиента му съдрали кожата докато дойде при мен(датчик за темп. на маслото ,Мас мер ,клапани на вакууми и т.н.), а просто се бе пробила мембраната на механизма който задейства вихровите клапи !От там смучеше въздух и турбото нямаше управление!Умрял параход!След смяната на мембранката за скромните 36лв. колата стана самолет!
Дано да съм бил полезен .
С нами Бог!

0886 224486
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от alex07 »

бобо имаш в предвид че надува прекалено рано или че не надува защото маркучите на празни обороти се издуват ама има и дроселова клапа (вакумно управление)която затваря а при повторно рязако подаване на газта се изфорсира много е странно а към ридони това с мембраната пробвах дали работи мисля че да но незнам дали се управлява когато трябва пробвах с друг клапан за управление на турбото същата работа незнам за кое да се хвана(дебитомери от моргата 4 на брой и снито един не заработва )остава или клапите в смукателния колектор да са набити с масло и нагар или дросела не иска да работи когато трябва :cry: :cry: :roll:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от bobolin4o »

Не да надува рано, а да е затворена геометрията прекалено. Получава се тапа на изгорелите газове, след като запалиш компа дава пълна газ на геометрията, след първото изфорсирване иска да разтовари и съответно разтоварва - тапата се отпушва, веднага подаваш пак и той се изрязва (двигателя), защото не е успял вакуума да опъне пак вилката докрай... Това го казвам на базата на горчив личен опит с рециклирано турбо. Не твърдя, че проблемът е същия...
Откачаш вакуума от турбото, и ако съм прав всеки път ще се форсира, за мощност на пътя обаче ти е ясно, че няма да има. Просто ще си изясниш ситуацията...
Другото, дето си го писал ме навежда на мисълта за разменени клапани на дроселна клапа и вихрови клапи... огледай ги тия вакууми и букси.
Успех!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: опел сигнум 2.2 dti проблем

Мнение от alex07 »

проблема е решен след повторно пращане на турбото до варна нещата се оправиха не е била настроена както трябва сега вече е като самолет благодаря на всички отзовали се
Заключено