МЕРЦЕДЕС А160 98Г

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

МЕРЦЕДЕС А160 98Г

Мнение от auto215 »

Здравейте колеги трябва ми помощ за поредния италиански курник ,а160 бензин записва грешка P0120 положение датчик на газта-датчик 2 отворена верига ,потенциометъра на педала на газта го смених от друга работеща кола на 100% ефекта е нулев,при подаване на газ качва около 30% на живи данни и реално ги вдига оборотите след това при подаване на още повече газ пада на 6% губи мощност което е нормално при тези показания ,ниските обороти са абсолютно стабилни ,кабели проверени и прозвънени вече имам големи съмнения за дросел клапата дали е в час,някой ако се е борил с подобен проблем да сподели,благодаря ви
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: МЕРЦЕДЕС А160 98Г

Мнение от delio »

датчик положение на дросела


P0120 Throttle valve potentiometer short to earth
P0120 Throttle valve potentiometer open circuit/positive short
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: МЕРЦЕДЕС А160 98Г

Мнение от milennyc »

Че записва грещка дросела да ама прилича на проблемен компир. А при 140 и 160 е 3 в едно и ...... си е мн проблемен. Тук дросела е електричен, пробвай да го постиш и след това го адаптирай.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МЕРЦЕДЕС А160 98Г

Мнение от ivanovbg »

Еми грешката ти е точно за потенциометъра в дросела,а не на педала.Защо въобще си си играл да го сменяш?Провери кабелите до дросела и се хвани с осцилоскопа и премери какво напрежение излиза като даваш газ.На съпротивление също се хваща ако прекъсва.А и нищо не пречи да го отвориш и прегледаш визуално.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор