1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от BaHka »

А някой може ли да обясни на невежите процедурата по тези решения на проблема? Разполагам и с КТС 540 и Ваг-Ком?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от rangel1 »

BaHka написа:А някой може ли да обясни на невежите процедурата по тези решения на проблема? Разполагам и с КТС 540 и Ваг-Ком?
Хайде хвърлете някоя по стабилна сламка за нас давещите се........
ivanovbg1
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 6:09 am

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от ivanovbg1 »

влезте в базовите настроики и вижте реалната циклова порция.обикновено е по малка.със завъртане на помпата я коригираите и готово
правил съм го хиляди пъти и няма проблемиако не се справяте елате в HEED 91 да ви го направя
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от VOLUMAX »

ivanovbg1 написа:влезте в базовите настроики и вижте реалната циклова порция.обикновено е по малка.със завъртане на помпата я коригираите и готово
правил съм го хиляди пъти и няма проблемиако не се справяте елате в HEED 91 да ви го направя
Toзи метод ми е малко непознат :D обясни моля те на къде точно въртиш помпата и как ?
КТМ is the BEST fuck the rest !
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от Todio »

И на мен ми е тъмна Индия! С въртене на помпата се променя ъгъла на начално впръскване или може би аз бъркам? :roll: Цикловата порция се променя по друг начин!!! :lol:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от rangel1 »

ivanovbg1 написа:влезте в базовите настроики и вижте реалната циклова порция.обикновено е по малка.със завъртане на помпата я коригираите и готово
правил съм го хиляди пъти и няма проблемиако не се справяте елате в HEED 91 да ви го направя
Колега аз незнам как става с вага но поне съм чел някоя книжка ДВГ а ти май не си ги чел
от около 1900 стотната година мисля че с завъртане на помпата се коригира само ъгъла на впръскването поне така пише в ДВГ 2005 година.Моля колегите който са в час да пуснат
поне някое по точно линкче в сайта на рос теч ,че много глупости почнахме да бистрим по тая
тема.....
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от Todio »

За тези, които се интересуват и искат да прочетат нещо повече!!! http://wiki.ross-tech.com/index.php/Dia ... Procedures
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от bobolin4o »

Какво толкова неясно има?
Просто казано - на някои, не всички, двигатели TDI И TDI PD в таблицата за количество гориво при стартиране е предвидено незнайно защо 0mg гориво при температура от над 60 градуса при обороти под 190... стойностите варират в зависимост от модела. При това само при кодировка за ръчна скоростна кутия.
Докато стартера е свеж няма проблеми... почва се с пробега все по-дълго въртене когато е топъл двигателя, докато човек се усети, че нещо не е наред...
Бързо решаване на проблема - кодиране на двигателя за автоматична кутия, но както колегата VOLUMAX каза има странични ефекти, които непретенциозен клиент няма да усети...
Другият начин, който е и правилния според мен, е промяна в софта относно стартовото количество. Хора занимаващи се с чип тунинг могат да свършат тази работа.
P.S. Извинявам се за ненавременния пост, бях на море и достъпа до интернет беше ограничен...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от BaHka »

[quote="bobolin4o"]Какво толкова неясно има?
Просто казано - на някои, не всички, двигатели TDI И TDI PD в таблицата за количество гориво при стартиране е предвидено незнайно защо 0mg гориво при температура от над 60 градуса при обороти под 190... стойностите варират в зависимост от модела. При това само при кодировка за ръчна скоростна кутия.
Докато стартера е свеж няма проблеми... почва се с пробега все по-дълго въртене когато е топъл двигателя, докато човек се усети, че нещо не е наред...
Бързо решаване на проблема - кодиране на двигателя за автоматична кутия, но както колегата VOLUMAX каза има странични ефекти, които непретенциозен клиент няма да усети...
Другият начин, който е и правилния според мен, е промяна в софта относно стартовото количество. Хора занимаващи се с чип тунинг могат да свършат тази работа.
P.S. Извинявам се за ненавременния пост, бях на море и достъпа до интернет беше ограничен...[/quote]

Е да ама не всички тук се занимаваме с чип тунинг. И мисля, че проблема е масов и има доста хора тук ( и аз включително) които незнаем как да се справим проблема. Ето имам клиент с такъв проблем и немога да му помогна.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от VOLUMAX »

BaHka написа:
Е да ама не всички тук се занимаваме с чип тунинг. И мисля, че проблема е масов и има доста хора тук ( и аз включително) които незнаем как да се справим проблема. Ето имам клиент с такъв проблем и немога да му помогна.
Как да не можеш ... изпрашташ ECU-то до някой колега ,той ти го прави и ти го връща готово и палещо !
КТМ is the BEST fuck the rest !
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от rangel1 »

Общо взето тоя форум май не е да си помагаме а май да си гледаме сиира и да разлайваме
кучетата.Отскоро съм в форума извинете че го разбрах толкова късно но някой хора са
по малоумни като мен от други..........Давайте да се забавляваме тогава пък може и ново
име да му измислим на тоя форум тъй като това ми се струва малко недостойно все пак
КОЛЕГА е много добро обръщение и име за форум но нещо куца тук.
ГАЗ НА ЗАБАВЛЕНИЕТО!!!!!!!!!!!!!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от bobolin4o »

rangel1 написа:Общо взето тоя форум май не е да си помагаме а май да си гледаме сиира и да разлайваме
кучетата.Отскоро съм в форума извинете че го разбрах толкова късно но някой хора са
по малоумни като мен от други..........Давайте да се забавляваме тогава пък може и ново
име да му измислим на тоя форум тъй като това ми се струва малко недостойно все пак
КОЛЕГА е много добро обръщение и име за форум но нещо куца тук.
ГАЗ НА ЗАБАВЛЕНИЕТО!!!!!!!!!!!!!!
Рангеле, как да помогнеш на човек, дето не е чувал какво има в компютъра на един двигател, не е хващал поялник в ръка или го мързи да използва ГУГЪЛ?
Затова такъв беше и отговора на Колегата по-горе - прати ми компютъра и ще ти го направя да пали колата... никой няма на готово да ти даде в ръцете инструмента и знанието КАК да постигнеш успеха. На мен лично ми трябваха няколко часа зверене във файла на въпросното TDI и не знам колко проби за да постигна резултата. Освен това е необходимо и съответното оборудване... което не е задължително, ама хич, да го има във всеки гараж. И при положение, че Ванката не се е занимавал с ремапване, как аджеба да му помогнем?
Имам предложение - нека да ми прати изчетения ФЛАШ или ЕПРОМ/И или там каквото е... ще му го оправя и готово.
Ако не може да го прочете, то тогава какъв колега ми е?
На това ти му викаш ГЛЕДАНЕ НА СЕИР?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от BaHka »

Извинявайте тогава "колеги". Моля модовете да изтрият мойте мнения. :twisted:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от rangel1 »

боболинчо на такива като мен и ванката по нашия край им вкат БАСТУНИ незнам точно защо
,но мисля че бастуните и те по някога мислят по някой въпрос даже и с месеци това че някой в нещата неса на ниво не означава че чакат всичко на готово.Пък и бастуните
могат някой ден да ти помогнат в нещо освен ако неси най великия,но щом не сме ти колеги,
поради това че неможем да четем ЕПРОМИ и други такива,ЗДРАВЕ ДА Е................
Пък някои може да направи форум за бастуни и тогава поне няма да се пречкаме...........
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: 1.9 TDI ASV мотор - топла не пали

Мнение от bobolin4o »

rangel1 написа:боболинчо на такива като мен и ванката по нашия край им вкат БАСТУНИ незнам точно защо
,но мисля че бастуните и те по някога мислят по някой въпрос даже и с месеци това че някой в нещата неса на ниво не означава че чакат всичко на готово.Пък и бастуните
могат някой ден да ти помогнат в нещо освен ако неси най великия,но щом не сме ти колеги,
поради това че неможем да четем ЕПРОМИ и други такива,ЗДРАВЕ ДА Е................
Пък някои може да направи форум за бастуни и тогава поне няма да се пречкаме...........
Не знам по вашия край защо ви викат така, аз не съм употребявал такива епитети... поне не се сещам.
Съгласи се, че материята, която е засегната тук не е за всеки общ (нищо обиждащо няма в тая дума) диагностик. Няма как да те науча, най-малкото като си кълцаме с копчетата тука.
Пък ако Ванката не беше зает да се обижда, и беше прочел по-внимателно изписаното до тук щеше вече да е решил проблема на клиента си. С КТС има функция за кодиране на вариантите!!! Писал е, че разполага с такъв!!! Даже е на БЪЛГАРСКИ!!!
И освен всичко друго не виждам защо се обиждаш сам себе си... и май поради това виждаш подигравка там, където я няма!
Юли, ти не вземаш никакво участие, при положение, че си пуснал тая тема... Защо?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено