Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
ASRacing
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 13, 2009 11:59 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ASRacing »

Колеги този интерфейс е ЦДП Плюс, той трябва ли да е с чипа OKI M6636B след като е друг хардуерно?
lo6iatdi
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 10:28 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от lo6iatdi »

абе и аз бях го подценил аутокома ,ама като закачи лансер 2.0д 2009г и изчете всичко по меню,даже и инспекциите нулира си смених мнението за това уредче
lo6iatdi
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 10:28 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от lo6iatdi »

благодарности на plamenpenisa 6+ е засега
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

Няма лошо бе , работа да се върши :P Тая по- новата версия с черната кутия друга ли е хардуерно?
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от donkole1 »

Колега dexter на колегите (ентусиасти) не им се давало пари за апаратура,а ти пускаш тема за книга дето струва 45 лв .Да си разделите цената с някой.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

Я виж от коя година е темата бе :lol: АВГУСТ 2009 аз кво да ги напраа като сеа се насъбраха ентусиасти да се интересуват?! :roll: Не е въпросът за евтина или скъпа апаратура , а за това че мога те заведа да видиш един циганин дето си го купи това без да му разбира!!! :shock: Отивай да бачкаш в гаража че няма време айде :lol: !! ако знаеш къде е датчика/ outside temperature sensor /на климатика на Astra H 2005 год. земи ми кажи че не е тоя дето е на бронята :roll: ?? удари едно рамо и в нета няя схеми???...Като ходя да се шибам с вълците ще те взема и тебе Колега Donkole-e-e-e-e , да си разделим пътя :mrgreen: !
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от donkole1 »

Бе и 2005 да е пак се вижда,че си широка душа.Пък там като ходиш при вълците смятам че няма да ме забраиш
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от iltcho »

145 1.4 16V TS с motronic 1.5.5 - само дет в г*за и не бръкна деба китаеца.
Затри всички грешки, изтества дебитомера, адаптира дросела... учудих се. FES-а нещо я мрази тая кола. Неще и неще да се върже с нея. С други всички се връзва.
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Sybevv »

iltcho написа:145 1.4 16V TS с motronic 1.5.5 - само дет в г*за и не бръкна деба китаеца.
Затри всички грешки, изтества дебитомера, адаптира дросела... учудих се. FES-а нещо я мрази тая кола. Неще и неще да се върже с нея. С други всички се връзва.
Пробва ли да се вържеш към еърбег-а?
FES-а си я закача без проблем, само с еърбеците съм виждал трудности!
Alamo
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 11:34 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Alamo »

Колеги отново имам проблем с една машинка Аутоком с ОКИ чип. Прехвърлих я на кар. Дава ми код 30250 сменям го, инсталирам версия 2012 -3 генерирам ключ, слагам пач-а и при регистрацията неще да ми запише файла за отключване. Операционната система е вин 7 . Предния път с вин ХП нямаше проблеми. Пробвах с 2011г версия - инсталира се, приема си кода, но при свързване ми изписва, че фирменият софтуер не е актуален - актуализирам, приема кода и при проба за връзка през ОБД тотално крашва - след краша не си познава СОМ порта и не иска да се свърже. КАкъв драйвер ползвате за емулиране на виртуален КОМ ? Аз пробвах някъв VCI http://www.ixxat.com/download_vci_en.html и май той засира работата . Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете да подкарам и тая машинка.
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от iltcho »

Sybevv написа:
iltcho написа:145 1.4 16V TS с motronic 1.5.5 - само дет в г*за и не бръкна деба китаеца.
Затри всички грешки, изтества дебитомера, адаптира дросела... учудих се. FES-а нещо я мрази тая кола. Неще и неще да се върже с нея. С други всички се връзва.
Пробва ли да се вържеш към еърбег-а?
FES-а си я закача без проблем, само с еърбеците съм виждал трудности!
Нямам проблеми с еърбеците. Качвам се. Само дето е на друга букса де :) имам предвид с аутокома.

Незнам, аз сигурно нещо бъркам, но пробвах ФЕС-а с Ваг ком с латенси 1, възприема го софта без яд, а като го пуска да сканира пише, че имам проблем с ком порта, или еку-то не респонсва. С ЕЛМ 327 е същото.
На същия преходник 3 към ОБД закачам аутокома и чете.
А ФЕС-а със същите жици пък ми чете 166-цата без ядове. Даже и с моднатия ЕЛМ с 4 позиционното ключе.

BMW е39 530D - прочете мотора - само това ми бе необходимо заради сринат дебитомер.
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Sybevv »

Благодаря iltchco!
По темата:
Пежо 406 2.0HDI - изчете всичко по меню!
BMW E60 525D - всичко по меню!
Render
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 30, 2013 1:15 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Render »

Привет а всички.
при покупката на аутокома - доиде с версия 2012.02 - още нищо нее инсталирано и активирано.
вече е на линия 2012.03- има ли новости, ъпдейти-заслужава лиси спрямо предходния софт.
благодаря предварително.
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от oem »

Колега. На линия 2013.1 :)
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от plamenpenisa »

Alamo написа:Колеги отново имам проблем с една машинка Аутоком с ОКИ чип. Прехвърлих я на кар. Дава ми код 30250 сменям го, инсталирам версия 2012 -3 генерирам ключ, слагам пач-а и при регистрацията неще да ми запише файла за отключване. Операционната система е вин 7 . Предния път с вин ХП нямаше проблеми. Пробвах с 2011г версия - инсталира се, приема си кода, но при свързване ми изписва, че фирменият софтуер не е актуален - актуализирам, приема кода и при проба за връзка през ОБД тотално крашва - след краша не си познава СОМ порта и не иска да се свърже. КАкъв драйвер ползвате за емулиране на виртуален КОМ ? Аз пробвах някъв VCI http://www.ixxat.com/download_vci_en.html и май той засира работата . Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете да подкарам и тая машинка.
като те пита за държава при инсталацията дай sweden и си готов....
и да почерпиш после :)
Публикувай отговор