Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от rockton »

GTIEdition написа:
rockton написа:
KLESHTITE написа:ако е клеясало трябва по мощен комп
:lol: :lol: ....Е то НЕклеясало има ли???? :lol: а компа требе да е къде 3-kw(kg) мошност :lol:
Ей тука големи специалисти имало.Никой не отговори сериозно,а само подигравки.
Rockton колега и ти като другаря KLESHTITE блесна с правопис и остроумие...ТРЕБЕ...МОШНОСТ.Трябва и мощност се пише!
Поздрави!
.....-Бряаааах'''''' , много докачливи са новите "колеги" не отбират от майтап....как да е, да не изпадам в подробности , за правописа също не ще обърна внимание, тоя който чете и пише редовно тук, знае защо и как!
-"колега" GTIEdition , ако се чувстваш засегнат или обиден по някакъв начин от моя пост , -Извинявай!!!!!!
-По темата, за аутокома......-ако беше прочел внимателно отзивите за него , би открил че съм писал, взех го с цел експериментиране и проби. НЕ РАЗЧИТАМ на него за диагностициране на проблеми. разполагам с няколко броя различни професионални скенери с доказани качества, и това китайско дърво го взех за да разбера колко може и изобщо може ли НЕЩО?!
-ДА може много малко неща и на него не може да се разчита , "открива" несъществуващи в автомобила контролери, дори се "свързва" с тях и чете несъществуващи функции! Няма да изброявам в кои' автомобили, със други системи (примерно архаичните като-PMS) няма връзка! Казано с една дума -"пръчка".......както всички китайски клонинги! И повярвай ми, пробвал съм десетки различни китайски устройства за работа, скенери,програматори, флашери и каквото ти дойде на ума -китайски чудеса, не стават за сериозна работа, а в много случаи нанасят сериозни поражения :lol:
-Та за аутокома , писна ми от него, за 5-месеца се скапва 4 пъти и до захвърлих в чемеджето, след поредният фал, ....-бях му се заканил да го "изтрещя" в земята, да му разбия "ядрото на атома в цокъла" :lol: -ама ми дойде идея да го подаря на един приятел който има нерви да си играе с такива неща :mrgreen:
-"колега" GTIEdition........-ако си колега (в което,меко казано, се съмнявам) би трябвало да знаеш че етикета изисква когато влезеш в непозната "къща" -респ. (сайт) да поздравиш и да се представиш?!
-Администраторът се е потрудил да направи специален раздел за това http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=2&t=1393
....-или поне най малкото, да запишеш в профила си... (приблизително)! местообитание??
...-След като няма инфо, (вярно имаш право на анонимност) , не се очудвай че не получаваш адекватни отговори и информация , колегите тук, както и аз самият ,не те възприемат сериозно!
-----.......аре че мноу' съ разписаффффф....... :lol: :lol:

-Поздрави , жив и здрав да си..................
Последно промяна от rockton на Сря Апр 24, 2013 7:41 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

KLESHTITE написа:ти сега на правопис ли ще ни учиш не виждаш ли какви простотии пишеш
Не виждам каква е точно простотията. Въпросът е зададен адекватно.
Здравейте,колеги!Навил съм се за autocom,но имам въпрос.С VAG COM се влизало в така наречения сервизен режим,преди бутането на делкото например за центровка.Autocom върши ли тази работа или за вагените е само VAG COM?
Мога аз да отговоря. Не знам дали има тази функция за конкретната система. Ако ще го купуваш тоя Аутоком само за да можеш да си буташ по Голфа, по-добре си вземи Ваг-Ком.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ipivan »

GTIEdition написа:Здравейте,колеги!Навил съм се за autocom,но имам въпрос.С VAG COM се влизало в така наречения сервизен режим,преди бутането на делкото например за центровка.Autocom върши ли тази работа или за вагените е само VAG COM?
Аз не ти разбрах въпроса,но.......Ако искаш нещо само за VAG групата,по-добре си вземи VAG-COM.А пък ако искаш да "буташ делкото",ти трябва стробоскоп.Без значение дали делкото е на VW или на Жигулка.

P.S.:Докато пиша са ме изправарили с отговора.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:Аз не ти разбрах въпроса,но...
Става дума за това, че когато се центри аванса на вагините, компа трябва да е в режим да не го коригира. Сиреч - базова настройка.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

може да влиза в базованастройка го пробвах го на едно поло
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
GTIEdition
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 10:11 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от GTIEdition »

ivanovbg написа:може да влиза в базованастройка го пробвах го на едно поло
Това исках да разбера.Благодаря и се извинявам на колегите ако има нещо!
Айде със здраве!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ogromnii »

на повечето модели ставаше номера като се откачи температурния датчик, аванса замръзва :mrgreen:
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от stoqn »

Това с ваденето на температурния е на старите Диджифанти Пасати 2,3 или Голфове 3 на новите се влиза в сервизен режим чрез диагностиката компа вдига на 1500 оборота и се стреля със стробоскопа на 6 градуса:)
ASRacing
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 13, 2009 11:59 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ASRacing »

Здравейте колеги, искам да си поръчам Аутоком от вън и искам да попитам по вещите от вас за съвет,защото продавача ми предлага 2 варианта които се различават по цвят и той твърди,че са от различни производители но качеството било еднакво добро прилагам снимки на този на който съм се спрял.Разчитам на компетентно мнение макар че парите да не са кой знае колко много.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от oem »

Потресаващо разкритие днес за аутокома.

Land Rover Freelander 1.8 16v MEMS1.9

MaxiDAS DS708 - няма връзка с моторния
Rotunda Dealer IDS JLR133 - няма връзка с нищо
Autocom 2013.1 - унищожително закачане. Чете грешки, даже ги и трие. На реални данни сполучливо добре и това не е всичко. Адаптира празен ход и аванс на запалването, ресетва адаптации! :lol:

Голяма излагация за двата скъпи тестера, но важно е, че работа свършихме с иначе сопичката Аутоком :)

На IDS-a бих му го простил понеже изкарва съобщене, че модела не се поддържа (вероятно му е стар). Но на Максито не му прощавам. :roll:
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

Е...па моя не щеше 2 пъти пробвах преди време на един клиент англичанин??? Дойде ли пак ще дзънкам да видим, ОКИ чип имам...релийза ми е същия :?:
Последно промяна от dexter на Пон Май 06, 2013 1:42 pm, променено общо 2 пъти.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

Колега AS Racing , имат разлики аз поръчвах няколко 2 дойдоха без ОКИ чипове другите 3 си бяха наред, продавачът беше един и същ, в момента са от 90 долара до 135 глей да пише че е с ОКИ чип, ама ...пак не знам дали няма да те метне китаеца. По добре колегата Plamenpenisa да ти каже или вземи от него цената е сносна. Имам колега с Аутоком купуван В Италия от неккви такива като нас, същото дърво е +един купуван от дилър в бг за колега , на него пък хардуерния ключ не възприемаше и понеже беше за колега монтьор не съм се занимавал не мЪ интирсУа!!. Закво я написах тая тема преди година...не знам сега България сигурно е основен вносител на аутоком :lol: :lol: :lol: . Земай един боклук с оки чип да си имаш и се успокой :lol: МОДЕРАТОРИТЕ: ЗЕМЕТЕ Я ИЗТРИЙТЕ ЧЕ И ЦИГАНИТЕ взеха вече да си купуват и ми идват тука да ме питат кво е това дето го пише на лаптопа :lol: :mrgreen: Така че колега ако не си много в час да знаш чче тва българското меню няма да те спаси , после по-добре си го вземи от тук , а ако не ти се дават 220 лв. тук значи ясна е работата :mrgreen: !! МИТАК , BOBOLINCHO ,изтриЙте я бе тая тема, че се изнервям !!! после искайте пари на дилърите за да я пуснете -ще спечелите мноо да знаете :P !!!
Последно промяна от dexter на Пон Май 06, 2013 1:38 pm, променено общо 1 път.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от dexter »

Тц тц тц 20350 прочитания :shock: с думи: ДВАИСЕТ ХИЛЯДИ ТРИСТА И ПЕТДЕСЕТ хъ, ЧЛЕНОВЕ НА ФОРУМА 2799- ДВЕ ХИЛЯДИ И ОСЕМСТОТИН !!! Така : от тях само ОКОЛО 100 колеги лоялни хора!! -2 % другите98 % посетители разузнавачи ентусиасти и майки с деца дето си нямат работа :mrgreen: ! Време е някой да им напрай форум -" WWW. autokom .bg "там да си четат, форума ш се финансира от продавачите на хапаратура ! А и съвет към представителите на бош ,адиасис, текса, карман. и др: земете съберете по малко пари дайте рушвет на правителството да спре вноса на туй нещо :lol: хахах щото гаранция ви паднаха продажбите :lol: :lol: :lol:На българите пари за хапаратура не им се дават, 90% са аматьори ... :idea: :!: :idea: Но ....като се замисля все пак колегите сме на Далавера от цялата тая дандания- иде бай Ентусиаст с вече прочетена кола- :mrgreen: щото имал Аутоком разбирш ли..хаха и щото на български му го дава разбира го той хахахаха, :mrgreen: ма не знае Що така като влезе не става лесно..И ТОГАВА МУ РЕЖА МАЗНАТА ГЛАВИЦА ОТ КРЪСТА НАДОЛУ ДАВАЙТЕ Колеги ! :mrgreen: хъъъъ :mrgreen:
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от arabiata »

Христос Воскресе!
Последно промяна от arabiata на Вто Май 07, 2013 3:37 am, променено общо 1 път.
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от plamenpenisa »

dexter написа:Тц тц тц 20350 прочитания :shock: с думи: ДВАИСЕТ ХИЛЯДИ ТРИСТА И ПЕТДЕСЕТ хъ, ЧЛЕНОВЕ НА ФОРУМА 2799- ДВЕ ХИЛЯДИ И ОСЕМСТОТИН !!! Така : от тях само ОКОЛО 100 колеги лоялни хора!! -2 % другите98 % посетители разузнавачи ентусиасти и майки с деца дето си нямат работа :mrgreen: ! Време е някой да им напрай форум -" WWW. autokom .bg "там да си четат, форума ш се финансира от продавачите на хапаратура ! А и съвет към представителите на бош ,адиасис, текса, карман. и др: земете съберете по малко пари дайте рушвет на правителството да спре вноса на туй нещо :lol: хахах щото гаранция ви паднаха продажбите :lol: :lol: :lol:На българите пари за хапаратура не им се дават, 90% са аматьори ... :idea: :!: :idea: Но ....като се замисля все пак колегите сме на Далавера от цялата тая дандания- иде бай Ентусиаст с вече прочетена кола- :mrgreen: щото имал Аутоком разбирш ли..хаха и щото на български му го дава разбира го той хахахаха, :mrgreen: ма не знае Що така като влезе не става лесно..И ТОГАВА МУ РЕЖА МАЗНАТА ГЛАВИЦА ОТ КРЪСТА НАДОЛУ ДАВАЙТЕ Колеги ! :mrgreen: хъъъъ :mrgreen:
брат мен постоянно ме натиска модератора за парички :))) ама няма как да стане по този начин . иначе новия форум е почти готов но няма да се казва аутоком.бг :)иначе недей така за вноса..... а колкото до хората които си ги купуват мога да кажа само СТРАШНО Е! стигал съм 30 бройки на седмица :) това са толкова много колеги в бранша :) а както знаете аз съм само капка в морето.....
колегата дето пита за качеството..... кръстиш се и поръчваш :) като дойде ако работи както трябва си пускаш тото....
Публикувай отговор