Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от quad »

Мотора е 2.0 DOHC, 90та година. Между мап сензора и въздушния филтър има голяма черна празна кутия. Мотора е инсталиран в друго купе и тази кутия пречи доста. Възможно ли е да я махна без да навредя на показанията на сензора и оттам на работата на ЕКУ-то.
На снимката по-долу съм дал с червени линии от къде искам да я отрежа.
http://quadbg.snimka.bg/automobiles/tau ... 4.27628764
Кутията е едно цяло с мап сенора и ако я отрежа и има проблем ще е трудно да се възстанови пак пластмасата.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от bobolin4o »

Според мен - режи смело.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от rockton »

Режи, смело и внимателно за да оцелее мапа, макар от снимката да не става ясно кое е мап, и дали наистина е мап???
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от llcoola »

колега може да имаш проблем аз съм брал ядове със спейс игъл с подобно нещо и след премахване колата започна да забива на бензин
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от karamilev »

Мап на въздоховода??? :shock: Ако колата е с мап и всичко да махнеш до дросела няма да има проблем.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от ipivan »

Предполагам има някаква клапа която се управлява с вакуум.
А този обем и да се махне няма да има никакъв проблем.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от quad »

Написал съм го малко неточно, колата е с мап сензор, а тази кутия е монтирана между idle speed control valve и филтъра. Кутията в мануала е дадена като plenum chamber. Видимо обаче вътре няма нищо.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от karamilev »

quad написа:Написал съм го малко неточно, колата е с мап сензор, а тази кутия е монтирана между idle speed control valve и филтъра. Кутията в мануала е дадена като plenum chamber. Видимо обаче вътре няма нищо.

Махай смело
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от quad »

Отрязах кутията и мотора загуби ниските обороти. Празния ход стана 2000об/мин. На вакума към клапана сложихме една цевка от автомобилна гума да го запуши (свали оборотите) и временно ще е така. Ако не е проблем по-нататак ще се кара така или ще мисля как да наместя нова кутия вътре.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от rangel1 »

Тази кутия служи за леко повишаване на налягането :idea: При навлизане на въздуха в кутията скороста нараства тъй като сечението на кутията е по голямо от това на входа (като дифузор на карбуратор)но изхода е с по малко сечение и се вдига налягането което допълнително увеличава скороста след тази "черна кутия" :idea:
Ако има някакъв дачик по тая кутия то или е за атмосферното налягане или за темп. въздух :idea:
Режи надали ще усетиш разлика макар на теория да е голяма работа :lol: (като много каналните ремъци ,разни модерни чупливи компенсатори ,демпфери и т.н.)
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от rudoni »

Рангеле,по скоро тази кутия е като "акумулатор" на входящото налягане ,за по гъвкава (пълнене) работа на двигателя при рязки промени в режима.Поне така мисля .Може да се премахне ,но колегата да сподели как се държи моторът при различните режими и при рязката им промяна.
С нами Бог!

0886 224486
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от ipivan »

rudoni написа:Рангеле,по скоро тази кутия е като "акумулатор" на входящото налягане ,за по гъвкава (пълнене) работа на двигателя при рязки промени в режима.Поне така мисля .Може да се премахне ,но колегата да сподели как се държи моторът при различните режими и при рязката им промяна.
+1
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от gt40 »

quad написа:Отрязах кутията и мотора загуби ниските обороти. Празния ход стана 2000об/мин.
Проблема не е в липсата на кутията! Имах преди седмица такава Сиера и се наложи да я вадя от гаража без гумения виздуховод към смукателния колектор. При това работи без разлика от варианта с всичко вързано.
А иначе това си е резонатор за заглушаване на оределени резонансни шумове от всмукателния тракт, има ги на доста коли.
Поздрави
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от bobolin4o »

gt40 написа:
quad написа:Отрязах кутията и мотора загуби ниските обороти. Празния ход стана 2000об/мин.
Проблема не е в липсата на кутията! Имах преди седмица такава Сиера и се наложи да я вадя от гаража без гумения виздуховод към смукателния колектор. При това работи без разлика от варианта с всичко вързано.
А иначе това си е резонатор за заглушаване на оределени резонансни шумове от всмукателния тракт, има ги на доста коли.
Поздрави
+1
TuningMaster Изображение
0887 704 900
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC премахване на кутия

Мнение от waseko »

+1
Публикувай отговор