Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
krassy
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 5:06 pm

Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от krassy »

Bosch 281 001 809. Имото е премахнато с immo kilier. Паметта е заключена и 59 отрязан. Колата работи нормално, но под 1000 оборота мига чек-а, което е много дразнещо. Има ли начин да се изгаси или само с емулатор. Имам оригиналния бин ако някой-нещо :roll:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от rudoni »

как да разбирам "оригинален бин" "- преди премахването на имото, или бин за чипа в емулатора?
С нами Бог!

0886 224486
krassy
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 5:06 pm

Re: Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от krassy »

Оригиналният бин-преди премахване на имото /нещо не можах да го закача тук/. Имото е премахнато с презапис на 24Ц02 като е сменена с 24Ц04. Няма поставен емулатор. Чека мига само под 1000 оборота. На по-високи обороти гасне, а иначе колата върви добре/ не е в авариен режим/ и няма никакви други проблеми.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от rudoni »

така ще ти мига!
и проблеми с диагностиката ще имаш.трябвало е да потърсиш съвет преди да правиш!
най добре с емулатор
С нами Бог!

0886 224486
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от venelek »

А какво пречеше след като оправи дъмпа да му ковнеш и един емулатор,поне не са толкова скъпи вече.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от rudoni »

да ! напълно прав си!
точно!
С нами Бог!

0886 224486
krassy
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 5:06 pm

Re: Отново за immo Megan Scenic 1.9 DTI

Мнение от krassy »

За диагностиката съм наясно. Ще я правим на живи данни ако се наложи. Не е въпрос на пари, а на сигурност. Искам да мога да се прибера /да махна електроника не да добавя/, не да ме вият чакалите щото се е скапал емулатора. Диода на имото да си мига, той лесен. На мен ми мига лампата на ECU. Всичко оригинално се пази и винаги може да се възстанови. До колкото разбрах при така направени нещата предлагате да добавя емулатор за да спре да мига? Ако е така няма проблем за 30-тина лева. Защото зная, че някои хора го гасят ама не знам как. Занимавам се с електрониката, но имото не ми е слабост.
Публикувай отговор