Е-класа AIRBAG

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Е-класа AIRBAG

Мнение от Todio »

Ако датика е дву проводен ДА, но ако е три проводен - доста по-скъпо.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Е-класа AIRBAG

Мнение от vankopestera »

На Мерцедеса кутийката дето преобразува сигнала от датчика е вътре в седалката и това е основния проблем да се достигне до изводите на самия датчик. Не съм имал възможност да разтапицирам седалка и да си правя експерименти, но си мисля, че би трябвало да се скапва датчика а не електрониката както е при БМВ и при това положение би трябвало да може да се симулира. Иначе със Стар Диагнозата наистина си става най културно - няколко пъти съм изключвал на А-класа.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Е-класа AIRBAG

Мнение от BaHka »

Диод - 1N4002
съпротивление - 56кOhm
кондерзатор 100pF

Връзваш ги паралелно, като спазваш синия и белия кабел на буксата. Имам и снимка. Ако някой иска да я качи да ми даде е-майл, че аз съм скаран с това.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Е-класа AIRBAG

Мнение от mitko »

Абе BaHka тука се говори за Мерцедес а не за БМВ . Това за БМВ е от 100 години ,но до сега никой не е успял на мерцедес да направи симулатор на тоя датчик със самоделни средства. Аз лично не съм се и пробвал защото казах че със стар диагнозата става за 3 мин . Като имам техника защо да се гърча да разтапицирвам седалки ......и да смятам съпротивления кондензатори ....... за да се намирам на работа ли ? Така или инъче резултата е един и същ.

С това смятам че темата е изчерпана и примина на спам . Заключвам!

regards
Заключено