Замяна на ecu Landi Renzo LC 02 -LC 03

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Замяна на ecu Landi Renzo LC 02 -LC 03

Мнение от Zoo254 »

Здравейте
възможна ли е замяна на тези два компютъра LC 02 с LC 03 Landi Renzo от различни автомобили и със различен софтуер ?
Има ли нещо записано в софтуера което да е проблем ак осе сложи на друг мотор или ще се наложи настройка и калибрация само?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Замяна на ecu Landi Renzo LC 02 -LC 03

Мнение от ipivan »

LC03 не подлежи на калибриране и настройка.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Замяна на ecu Landi Renzo LC 02 -LC 03

Мнение от Zoo254 »

E, сега чак стана интересно..
До колкото знам има връзка със CAN щината на колата, а 02 няма. Но важно ми е дали мога да заменя единият с другият. Преди време в една тема може би казвах какъв е случаят- корпус със надписи на 03 , но програмата /мисля която дори вие ми показахте/ го вижда като 02. Разбира се никакви опции за калибриране не ми излизат. Сега искам да сложа 02 за да мога да го настойвам, но пък от друга страна по новият дали сам се калибрира ако му смениш изпарителя или сложиш други инжектори? Напр тези които казват че стават добре с рейка Албиен? Въоще малко объркана е историята и незнам какво да правя..
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Замяна на ecu Landi Renzo LC 02 -LC 03

Мнение от Zoo254 »

Понеже се заговориме тука да споделя за бъдещите поколения и резултата и извода до който достигнах.
Куплунзите на двата компюта определено не са със идентично свързване към компонентите и замяната директно мислч че не е възможна.

Изображение

Изображение
Публикувай отговор