Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

Здравейте. Имам фиат браво 1,4 турбо на газ. При опит за рязко ускорение между 4000 и 4500 оборота на четвърта скорост колата почва да тъпче на едно място. На трета и пета е по добре и не се усеща така, но на пета скоростта идва висока и не ми е комфортно. На четвърта вдигамв такива обороти при качване на магистрала или изпреварване. Забелях че времената са над 19мс, а на картата имам колона за 18. Редактирах я на 20 мс но при нов тест времената отново бяха извън - в случай 25 мс, може би и защото бях на баир. Лесно ще я редактирам пак, но не мисля че това е начина. На всички видеа и снимки в нета, на който попадам, картите за до 18мс. При избрана опция да мине на бензин над 4500 оборота пък се усеща неприятно разтрисане на двигателя. Не ми се струва и правилно да свалям бензина под 4500 оборота :roll:

Компютъра е risn, инжекторите старндартни на романо първия модел, изпарителя заволи зета супер. В движение температурата му пада до 60-65 градуса, на празен ход загряла държи 75-80
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от ipivan »

Не е нормално газовите времена да са повече от 18ms.Може да се добави бензин ако газовия компютър има тази опция.
Изображение
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

Имам такава опция в програмата. Оттам съм задал над 4500 оборота и ако не бъркам, 17мс, да минава на бензин. Но се усеща и не е приятно при изпреварване.
Ще пробвам варианта от снимката. Иначе газовите времена са високи защото копират бензиновите с определения коефициент. При същите условия, рестартиран компютър и каране на бензин, бензиновите пак стигат 25мс. Няма чип и дюзите са стокови :roll:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от ipivan »

Няма смисъл над 4000 оборота мотора да работи на газ.Газта гори по-бавно от бензина и над тези обороти няма време газта да изгори в цилиндрите.През ауспуха излиза неизгоряла газ.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

Ще пробвам тогава опцията за до впръскване на бензин. Но ще е когато имам достъп до магистралата, иначе няма къде да тествам. Само че мисля да сваля оборотите на 3300 защото там някъде газовите времена отиват извън картата. 15мс и 2мс ще ги оставя така. Ако всичко е наред, би трябвало когато съм на 3300 оборота или повече, но ускорявам внимателно и газовите времена са в очертанията на картата , да си работи на газ без добавен бензин :roll:
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

ipivan написа: Пет Окт 06, 2023 4:54 pm Може да се добави бензин ако газовия компютър има тази опция.
Има ли как да се следи през газовия софтуер, когато тази опция е избрана, дали работи? Ако избера да минава на изцяло на бензин над определени обороти, на копчето на газта няма индикация, че е на бензин. Но в газовия софтуер се вижда - газовите времена стават 0.00мс. Иначе копчето в софтуера пак си свети зелено
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от ivanovbg »

Монтирай едно диодче със съпротивление и го вържи към газова дюз. Като спре да мига си на бензин
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от ipivan »

Това е индикатора.
Изображение
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

Ясно, благодаря. А така ли се проверява колко са пробити дюзите? Че 3.4мм не е ли много :roll:
Изображение
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от ipivan »

Аз ги меря със свредло отворите.Имам свредла от 1,6мм. до 3,0мм. през 0,1мм.Дюзите на Романо по принцип не се разпробиват, освен ако монтажника не е творил.С разпробиване на по-голям отвор, идва един момент когато дебита вече не зависи от размера на отвора.Зависи от хода на буталото.
Изображениеprogram to take screenshots
Изображение
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

излиза че са тип С. За 150 коня кола с турбо би трябвало да стават. В софтуера са на средата - пише корект.
А относно petrol addition-a - нали трябва и двете условия да са изпълнени? Поне 3800 оборота и 15мс бензиново време... Защото при спокойно каране мога да си я карам и на по високи обороти, без бензиновото време да достига 15мс :roll:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от ipivan »

И двете условия трябва да са изпълнени за да добавя бензин.Размера на калибриращия щуцер се мери в най-тясната част.А тя е в другия край, откъм дюзата.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

благодаря. В този случай няма да ги разглабям, видях че гайка ги държи
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от electrik77 »

Да докладвам че при настройки да минава на бензин на 4200 оборота и 15 мс, колата е доста по добре. Съвсем леко се усеща и не дразни.
Но възникна друг въпрос - колата от известно време много влоши студения старт и въртя по няколко пъти - 2,3 пъти като е над 25 градуса, а в тези студове по 5,6 и нагоре. Последно мерихме отново налягане на бензина и пак е според изискванията. Писна ми от въртене и искам да я паля на газ, след няколко секунди ще си я обръщам на бензин докато сама си пусне пак газта. Има ли рискове за двигателя, освен че мембраните на изпарителя може да заминат?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Нормални ли са високите газови времена при пълно натоварване?

Мнение от gt40 »

Няма как да стане. Не бъркай газов инжекцион с обикновена газова.
При газов инжекцион паленето направо на газ е аварийно палене и е ограничено по температура, някъде към + 20 градуса. Дори и тогава не работи много свястно, но за зор заман става. Мембраните им е кофти, обаче газовите дюзите как плюят ледчета и блокират си заслужава да се види.
Имаш проблем с газовата. и затова колата влошава сутрешното палене. Не е лошо да го види специалист, това че имаш програмата не помага.
Поздрави
Публикувай отговор