Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от Ilko »

През повечето време показва нереални стойности за налягането в колектора и записва грешка за мап. Вакума в колектора е нормален измерен с манометър.
Компа е Марели, мапа го смених за всеки случай, пуснах и нови кабели от ЕКУ до сензора.
5 волта са стабилни и масата до сензора. Дросела е чист...
За проблемите с този комп съм чувал само, но не съм се сблъсквал до сега.
Въпроса ми е по-скоро дали някой се е заигравал с ремонта на това Марели и в какво се състои?
Отворих го, препоих делителите на входа за мапа , но ефект няма.
Всякакви идеи са добре дошли.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от galin »

Здрасти колега, 1 месец си блъсках главата с на жена ми клиото, 1.4 8v. Пише мап когато си иска и забива колата в движение. Какво ли не правих кабели, мап нов (той е GM-ския) няма и няма. Накрая му пуснах допълнителни кабели от масата на акумулатора до купето и до мотора, смених му и гадната оплетка долу на кутията и проблемите приключиха. После още две три клиентски минаха, ама при тях беше вече лесно :twisted:
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от Ilko »

Maсата и 5-те волта ги мерих и към мотора и директно на масата на батерията.
Доколкото съм чел точно тази комплектовка - мотор и ЕКУ си има такъв проблем с показанията на мап-а.
Тук проблема не е, че го прави понякога - постоянно си е така. Понякога се оправя, ама за 1 мин. най-много. Днес и играх 2-3 часа с него и изхода на мапа си е адекватен на това дето вижда компа, но не е това дето е в колектора.
При показание на диагностиката 350-400 мбар напрежението е 1,1-1,15в.
При показание на диагностиката 750-800 мбар напрежението е 1,37-1,4в., а в този момент измерено с манометър си е около 400мбар., като естествено е неустойчиво щото и мотора влошава работата при грешно показание на мап.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от ivanovbg »

С осцилоскоп ли мериш? Защо не регулираш клапаните първо?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от galin »

Значи определено нямаш механичен проблем щом в колектора е 400 мбара. За допълнителните силови маси ти казах защото съм го забелязал това при рендетата...стартера си върти нормално (демек маса има) обаче комп. им нещо се шашкат, пробвай с един кабел поне 6 квадрата от акум. до мотора...пък знайш ли
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от Ilko »

Не съм го мерил с осцилоскоп.
Механично клапаните според мен са добре, щото реално вакума си е нормален.
Маса ще пусна за всеки случай, ама не ми прилича на такъв дефект - още при подаване на контакт понякога записва грешка за мап.

Благодаря ви за съветите дотук, но ми се иска ако някой знае или е правил самия компютър да даде някой жокер.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Renault Clio 1,2 16v. MAP sensor...

Мнение от ivanovbg »

Премери го с осцилоскоп за да видиш дали няма излишни пикове още при подаването на контакт. ако напрежението скача над 4,8 волта на входа като нищо ще го записва. Нали на контакт мери и запаметява атмосферното. Доста вероятно да е гръмнал вход или буфер на процесора или нещо около него. Но пак с осцилоскоп трябва да се мери по платката като изключиш всички други възможности.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор