газови уредби

- Пропан-бутан<br>
- Метан
kai1959
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 29, 2012 3:46 pm

газови уредби

Мнение от kai1959 »

Здравейте колеги,притежавам Ауди А4 1.8 турбо куатро 150 к.с. производство 1997 година двигател АЕВ.Имах изпарител LOVATO SUPER 140 киловата, изпарителя го преправих,като му сложих два щуцера на предния и задния капак,с една дума го направих турбо изпарител-баипаса го свързах на 10 см. преди дросела от търбата на интеркулера, сложих и кран да регулирам изравнителното налягане. Автомобила работи добре на газ, гърмежи няма, но оборотите падат бавно, разхода на газ е 18 л. на 100 км. Как да сваля разхода и имам ли някаква грешка на скачване? Пътят на газта от изпарителя до плочката е 25 см.
Ще бъда благодарен за всяко мнение.
Поздрави Краси.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: газови уредби

Мнение от rangel1 »

И аз имах същия проблем но от как го обърнах на царевица нямам грижи.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газови уредби

Мнение от bobolin4o »

Рангеле!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газови уредби

Мнение от bobolin4o »

kai1959 написа:Здравейте колеги,притежавам Ауди А4 1.8 турбо куатро 150 к.с. производство 1997 година двигател АЕВ.Имах изпарител LOVATO SUPER 140 киловата, изпарителя го преправих,като му сложих два щуцера на предния и задния капак,с една дума го направих турбо изпарител-баипаса го свързах на 10 см. преди дросела от търбата на интеркулера, сложих и кран да регулирам изравнителното налягане. Автомобила работи добре на газ, гърмежи няма, но оборотите падат бавно, разхода на газ е 18 л. на 100 км. Как да сваля разхода и имам ли някаква грешка на скачване? Пътят на газта от изпарителя до плочката е 25 см.
Ще бъда благодарен за всяко мнение.
Поздрави Краси.
Изхвърляй тая газова "наредба" и си монтирай газов инжекцион. Другото е ебавка със себе си...
Казва ти го човек с 20-годишен стаж в обгазяването.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор