свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер проблем

- Пропан-бутан<br>
- Метан
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер проблем

Мнение от opex »

Здравейте. Вече месеци се опитвам да се закача към компютъра на моя газов инжекцион, който е IGS системата на Ланди Ренцо с двата стъпкови мотора.
Направих си кабел с МАХ232 и съвсем безпроблемно с програмите Landi IGS или Landi LiS се закачам към компютъра и мога да променям почти всички налични настройки, които обаче за голямо съжаление са силно ограничени.

Когато ходих в един сервиз преди половин година, че съвсем не работеше на газ колата, в програмата го имаше този екран:
http://obrazki.elektroda.pl/9756388100_1307443639.jpg
както и още много от настройките и менютата, които струва ми се се виждат в Omegas програмата или LSI/NSI, но тогава пропуснах да погледна коя е точно програмата като име, камо ли версията.
(всъщност защо правят толкова различни програми с различни имена, като са абсолютно еднакви като менюта, интерфейс и опции не разбирам, както и да е)
С тези програми - Omegas 2.16.3.433 C и LSI/NSI 2.6.4 - не мога да се свържа с компютъра на газовата.

Има още една програма LIS PLUS, доста по-подробна от всички изброени по-горе четейки едно упътване със снимки включително с екрана от снимката, която след като я инсталирам и пробвам да я стартирам от иконата на десктопа (PLUS) ми изкарва съобщение, че липсва файла TCULR.exe. И никъде не намирам информация защо.

Може ли някой да ми помогне, най-накрая да успея да се закача с програма, която има свястни настройки, опции за настройка на горивната карта и регулиране по отделно на стъпковите моторчета за обедняване на сместа и настройване за нисък разход, дори да не върви много..
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от opex »

Помогнете моля, защо с LiS и IGS се свързвам с компютъра, а с Omegas не? В един сервизсе свързаха с такава програма изглеждаща като Омегас и правиха някакви настройки.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от ivailoradoev »

тая уредба сие изживяла своето тръгнал си по много стръмна пътека такива стари версии малко хора биха се навили да подържат все едно да подкарвам на ново трабантчето ама щом те влече успех :lol: :lol: :lol:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от stefo »

IGS софтуера, в пълна функционалност работи с хардуерен ключ.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от ivailoradoev »

в тая уредба има прекалено много механчни изпълняващи елементи нали се сещаш че трябва да са на-6 та да работи добре
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от opex »

@stefo Какво представлява този хардуерен ключ? Означава ли това, че набавянето му и поставянето му ще отворят "скрити" менюта в IGS 5.9 програмата, включително горивната карта и останалите настройки?

@ivailoradoev Ами виж сега, мондеото е мк1 2.0 бензин (т.е. Зетек) и е 4х4 (да 4х4 :) ) - не знам по книжка разхода дали е точно така, но това, което съм успял да прочета и това което ми показват изчисленията е еднакво - 14/100 градско минимум.
И ако ще газовата да е от автомобила на Фред Флинстоун - харча е по-малко, много по-малко, и съм принуден да я ползвам, ако ще стръмната пътека да е отвесна стена, не е въпрос дали ме влече или не. :)
Освен това - в тази система тези "прекалено много механични елементи" са всъщност само два - а именно 2-те стъпкови моторчета. Нищо повече. Напред има само един разпределител за 4-те маркучета към дюзите на всеки цилиндър, назад е само изпарителя и бутилката :)
Всичко по цялата система работи изрядно, проверено е десетки пъти. Също както и датчиците по самия двигател, които са си оригинално по колата - ламбда сонда, TPS,МАФ сензор, температурни датчици и т.н.

И сега бомбата - при коректно настроена газова разхода ми на газ, понеже карам спокойно и много рядко натискам за 100-200 метра, градско отива 10,5-11/100.
Сметнато в бензин, дори 12/100 да харчи, това е -6/100 бензин. И 14 да качи - това е 7/100.
Сега приятели ми кажете моля, че тази система е тъпа, стара като динозавърски кокали и т.н. и да не се занимавам с нея.
Очаквам помощта ви (най-вече с този хардуерен "ключ" или каквото е там) :) Мерси.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от ivailoradoev »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от ipivan »

Цената на този хардуерен ключ е колкото на един мини кит Omegas.
Най-добре е да отидеш в сервиза в който си ходил преди половин година.Други варианти са да смениш комплектацията в моторния отсек или да търсиш помощ във форума на Форд.
Имаш богат избор. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от opex »

Във форума на Форд вече съм попитал.
Сервиза на Ланди, който посетих тогава сега ще ми е последната възможна опция.
Какво представлява този 'ключ' де факто?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от bobolin4o »

Тая карта дето си я пуснал я има в софта на Омегас, сиреч последователен газов инжекцион... Ти си писал, че твоята система е IGS... при нея няма такова чудо!
Ето ти софта за IGS.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от opex »

Благодаря за програмата, може да влезе в употреба въпреки, че имам 5.9 версията, която мисля, че е последната.
Тази карта я има 1001%, защото съм я виждал с очите си как се настройва на този комп, така че явно чудеса се случват :lol:
Сега това е проблема: дали картата си я има в IGS софт-а и трябва хардуерния ключ за да се отключи като функция или е въпрос на друг кабел или конфигурация за да се свърже някоя от гругите програми, които я имат, като Омегас, ЛСИ/НСИ и т.н. с компа на газовата.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от bobolin4o »

Виж сега, колега, ще се опитам да обясня спокойно и точно за какво става въпрос.
Тая снимка, дето си я пуснал, показва карта с коефициенти на умножение на бензиновото инжекторно време, отчетено от газовият комп. При системата IGS на Landy Renzo не се отчита бензиново инжекторно време по простата причина, че не е последователен газов инжекцион, а самостоятелен такъв. Поради тази причина не е възможно да си видял такава карта.
От мен толкова по тая тема.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от opex »

Добре човек, сега искаш да се дигна, да се разбереме за една среща на Ботевградско при сервиза на Маргел и да откачиш като я видиш закачена на моята система ли? Значи въобще не искам да влизам в такива тонове, обаче някой като почне да ми обяснява, че не съм видял дадено нещо..... Тука не говорим за НЛО!
Въобще не ща да ходя в тоя Маргел, но ако става дума за това ще отида и два пъти. ...
Ясно ми е за тоя коефициент и какъв е! Може картата да е изглеждала по същя начин и да е друга! Разбираш ли? Аз идвам и казвам в тая тема, че имам нужда софтуер, за IGS, който има като тая карта.
Ти идваш и ми обясняваш, че нямало такова нещо, защото не знам си какво - ами или имаш пропуск или не знам.
Пак казвам и го заявявам твърдо: ако отново имаш съмнения - в Маргел на Ботевградско са официалните представители на Ланди-Ренцо, но въобще не ми харесва как работят в нито един от отделите им нищо, че явно имат най-подходящия софтуер и устроиства - ще отидем там и като го закачат ще се увериш - само че няма да е за моя сметка! ;)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от bobolin4o »

На мен също не ми харесва тонът, в който влизаш... но както и да е...
Може и аз да имам пропуски, не изключвам тази възможност... но на конкретните факти (снимка), нямам какво друго да кажа, освен това, което вече съм.
На твое място ще отида там, където с адекватен софт ще настроят системата ми така, както аз искам. По същия начин, само че от другата страна действам аз - идва клиент и иска конкретно нещо да се бутне по колата му, бутам го, без да се мъча да го убеждавам правилно ли е или не. Не вярвам да ти се разсърдят в МАРГЕЛ, че искаш да им дадеш пари... стига да искаш... Ако не искаш, пожелавам ти успех в търсенето на софт, тапи и там каквото трябва.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
opex
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 6:30 pm

Re: свързване на Ланди-Ренцо IGS компютър със софруер пробле

Мнение от opex »

Никъде няма да ми откажат да ми вземат пари, разбира се.
Ето защо не искам да ходя в Маргел. На собствения им сайт.
http://www.landi-bg.com/forum/viewtopic ... 1542#p1530 поста ми от 11 юни, точка 2.
За това съм принуден да се справям сам. По един или друг начин ще го постигна, просто ако хората помагат повече ще е след по-малко време.
Публикувай отговор