съвет за ги на хюндай

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

съвет за ги на хюндай

Мнение от ogromnii »

колеги, предстои в съвсем близко бъдеще да сменя газовата на личната ми кола с ги, и като пълен лаик бих искал да дадете акъл какви дюзи и система проверено работят добре на този двигател, колата е матрикс1.6 16в 2004, двигателя предполагам е същия като на повечето таксита. в момента съм с ламбда контрол ланди-ренцо, при все че работи в параметри разхода извънградско е около 13/100 срещу 8/100 бензин при130км/ч, доста "незадоволително"
иска ми се да монтирам ги който поддържа параметрите си трайно и не се нуждае от периодични донастройки, от колите които минават през мен съм отчаян, напоследък има 2 дачии с фобос които работят безпроблемно вече 50000, но не съм обърнал внимание с какви дюзи и редуктори са
предварително благодаря за съдействието :mrgreen:
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ivailoradoev »

е ти кажи какви парички си готов да дадеш щото на пазара инжекциони да искаш от 300 до 900 на едро така че кажи колко си готов да дадеш защото на фирмата която ползваш са едни от наи добрите но и цената е ++++
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ipivan »

Моето лично мнение да не се доверяваш на Фобос.В него има заложени много капанчета(не зная дали е умишлено).
А принципно за ГИ,при правилен монтаж и настройка няма да имаш ядове.
Всички ГИ си пазят настройките.Проблема може да дойде при промяна работата на мех. устройства(редуктор и рейка).
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ogromnii »

точно механичните изменения имам пред вид, затова ме интересува предложение за дюзи/редуктор със стабилни параметри, бързи/бавни, не знам какви са нужни, за електронния блок ясно че общо взето всеки би свършил работа, макар че съм сигурен че има тънкости и там, не искам да наливам твърде много пари, но не искам да купувам боклуци :mrgreen:
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от stefo »

Слагай Ланди и карай много километри без проблеми.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от karamilev »

ipivan написа:Моето лично мнение да не се доверяваш на Фобос.В него има заложени много капанчета(не зная дали е умишлено).
А принципно за ГИ,при правилен монтаж и настройка няма да имаш ядове.
Всички ГИ си пазят настройките.Проблема може да дойде при промяна работата на мех. устройства(редуктор и рейка).

Колега би ли казал какво имаш в предвит с "капанчета" защото и аз към фобос съм се отправил за личната кола,така че ако имаш някакви наблюдения кажи да не направя грешка?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от bobolin4o »

И на мен ми е интересно за капанчетата...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ivailoradoev »

това с покупката на боклуци то си е маи гледна-точка, не бих казал чеима кои знае колко лоши електронни блокове, та дори и турчетата дет наизлязоха на последно време, ако си познаваш добре материята неее кои знае колко сложно ,но както и дае, тамона от порядака на 44о лв кита и ловато 640 кита ,от там на татак все на горе, на скоро слагах брц с някакви дюзеи менте, така че----- всички са свалили летвата много ниско, специално с редукторите и дюзите тябва да се ориентираш точно какво искаш и на каква цена, аз например си карам с емме-газ маздата и няммам оплаквания 13 градско ,горе-долу и такаа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ipivan »

karamilev написа:
ipivan написа:Колега би ли казал какво имаш в предвит с "капанчета" защото и аз към фобос съм се отправил за личната кола,така че ако имаш някакви наблюдения кажи да не направя грешка?
Аз имах в пред вид от гледна точка ремонт и обслужване.
Доста често им горят компютрите,окомплектоват ги с бързи рейки Раил масово а те нямат дълъг живот,сменят често софтуера като последната версия на софта не може да работи със комп от преди 2-3 години примерно.Доста често като се обнови софта в ГИ с нова версия се оказва че трябва да се направи настройката отначало.Прецакват се често датчиците, диференциален.
Това е общо взето.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ivailoradoev »

е добре де през всичко това ли мислиш да минеш аз не съм си обновявал на скоро фирмуе-нещоси не съм с 1-омви дюзи не настроивам всеки ден от как съм сложил само карам нали не прави проблем що да ровя излиш но нещо не мога да разбера в какв филм се вкарваш
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ipivan »

Аз не съм с Фобос.Това което написах в предния пост са впечатления натрупани от колите на клиенти с Фобос.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ogromnii »

днес рових из сайта на бсм, преди години монтирах техни аларми и бяха свестни с малки изключения, предлагат "тяхна" рейка с "много добри параметри" и други суперлативи, свестни ли са им комплектовките или..... :twisted: ?
също така гледах рейки от 50 до 450 лв, ако инвестирам в "скъпа" ще значи ли това че примерно ще работи 100000 без почистване, регулиране и бла-бла? или никой още не може да каже :mrgreen:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от rockton »

ogromnii написа:днес рових из сайта на бсм, преди години монтирах техни аларми и бяха свестни с малки изключения, предлагат "тяхна" рейка с "много добри параметри" и други суперлативи, свестни ли са им комплектовките или
-За тези не знам няма мнение защото не съм ползвал , нека колегите които са взимали и монтирали да се изкажат!
ogromnii написа:също така гледах рейки от 50 до 450 лв, ако инвестирам в "скъпа" ще значи ли това че примерно ще работи 100000 без почистване, регулиране и бла-бла? или никой още не може да каже :mrgreen:
Лично мое мнение, изхождайки от личен опит е че най добрите инжектори са KEIHIN.....лошото е че са скъпички :mrgreen: На единия от личните ми автомобили, Галант 2.5 V6 6A13 съм поставил Кейхин.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ivailoradoev »

е нали точно в това е дилемата висока цена и качество което не винаги е точно така или нормални пари и приемлива уредба коят да върши работа то инак лесно тропваш 1000 ка за брц и така надали има по добро от brc или една течна фаза която би трябвало дае върхът на технологиите например jtg-icom
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: съвет за ги на хюндай

Мнение от ivailoradoev »

аз например харесвам матрикс, дюзите ноте изчезнаха от известно време ,сега продават разни китаичета ,копия на кеихин на голяма питанка аз не съм посмял да ги ползвам ,на тия цени на които се предлагат на нашият пазар, добро решение са новите ловато дюзи с които работят вече и ланди рензо ,лесни за обслужване и не толкова скъпи ,за пробег какво да кажа рядко се виждат от тях повредени,за датчиците за налягане, тия на бош доста често се подменят, на ловато също ,там специално аз избирам наи достъпната цена ,поне да нее голям проблем при подмяната им
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Публикувай отговор