Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nanko
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 5:45 pm

Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от nanko »

Здравеите приятели.Това ми е пьрво влизане в такьв форум но проблемьт ми е много сложен и не знам ве4е кьм кого да се обарна.Имам фиат пунто 1.9 дизел и от около 2 месеца колата запо4на да прекьсва странно на 4 та и 5 та скорост все едно и спира горивото.Това го прави само на определени обороти .но нямам оборотомер и не мога да видя то4но колко са.На ниски и средни няма проблем.Ходих на сервиз в Пловдив.но там не ми казаха ништо конкретно.Може би помпа, може би компютьр.По някога светва лампата за помпа на таблото.но като вьрнеш клю4а и стартираш отново се оправя.Ако някои се е сбльсквал с подобен проблем и знае решение, моля да ми помогне. :?:
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от presko79 »

nanko написа:Здравеите приятели.Това ми е пьрво влизане в такьв форум но проблемьт ми е много сложен и не знам ве4е кьм кого да се обарна.Имам фиат пунто 1.9 дизел и от около 2 месеца колата запо4на да прекьсва странно на 4 та и 5 та скорост все едно и спира горивото.Това го прави само на определени обороти .но нямам оборотомер и не мога да видя то4но колко са.На ниски и средни няма проблем.Ходих на сервиз в Пловдив.но там не ми казаха ништо конкретно.Може би помпа, може би компютьр.По някога светва лампата за помпа на таблото.но като вьрнеш клю4а и стартираш отново се оправя.Ако някои се е сбльсквал с подобен проблем и знае решение, моля да ми помогне. :?:
Във Фиат форума пробваи.Или се обърни към автосервиз.
Бензина е за измиване на дизелови части.
nanko
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 5:45 pm

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от nanko »

Четох почти вьв всички форуми по тази тема .Проблема се дискутира, но никаде не се дава ясно и конкретно решение на проблема какво точно трябва да се ремонтира или замени с ново.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от KLESHTITE »

по симптомите които описваш моита диагностична програма казва помпа
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
andromeda
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 1:07 am

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от andromeda »

датчик-движение на ротора. наи верояатно е това.не си мисли че можеш сам да си я оправиш. потарси некои колега а ако не се справиш ми се обаждаш и ти решавам проблема.имаи на предвит че ремонта е скъп
nanko
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 5:45 pm

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от nanko »

Преди около месец намерих една помпа за сьщия модел ,която беше напьлнена с вода.От нея сложихме датчика за положение на ротора на моята .Положението е сьщото,колата продьлжава да прекьсва.Тьрся помпа втора употреба да пробвам.Обиколих всички сервизи вече в Пловдивско ,никаде не казват какво точно да се ремонтира.Интересувам се ,ако сложа друга помпа дали сте заработи с моя компютьр и колко би струвала такава втора рька
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от traqnsavov »

Помпите вървят някъде от 500-1000 лева втора ръка..

Дали ще тръгне, в някой помпи има вграден имобилайзер, други са с електронен блок който се програмира за даденият двигател..
Тук трябва някой дизелджия да се изкаже компетентно този фиат със каква помпа е..

Моето лично мнение е че ако тръгнеш да я правиш ще влезнеш в една схема на набутване на пари, ако е 97-99 година фиатчето изобщо не си заслужава тази набутвация, и тези смени...
но ти сам си прецени щом ти се дават пари..

Най добре потърси и мнението на колегите от фиат форума, там има хора които също много разбират, повечето са минавали подобни премеждия, могат да те насочат към майстор и части...

Сещам се за една марея дизел, та тая марея обиколи цяла варна сервизите и никой не можа да я оправи, изписваше датчик на авансатора, ама датчика струваше майка си и баща си и леля си :lol: :lol: мина през кой ли не майстор всеки човърка, човърка...
Да не стане същата работа.
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от rudoni »

сега се зачетох в темата и обърнах внимание ,че помпата е EPIC система!трудна за ремонт и калибровка ,особено ако нямаш програма! бая време се борих с един Ф транзит с тая система! победих но.....!диагностика правена ли е на тази кола , и ако да -какво дава като грешка и живи данни!
С нами Бог!

0886 224486
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от presko79 »

rudoni написа:сега се зачетох в темата и обърнах внимание ,че помпата е EPIC система!трудна за ремонт и калибровка ,особено ако нямаш програма! бая време се борих с един Ф транзит с тая система! победих но.....!диагностика правена ли е на тази кола , и ако да -какво дава като грешка и живи данни!
В тази връзка ,на които му е зор ,да пита.ЕПИК системите са ми добре познати и често работя с тях.
Бензина е за измиване на дизелови части.
andromeda
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 1:07 am

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от andromeda »

nanko написа:Преди около месец намерих една помпа за сьщия модел ,която беше напьлнена с вода.От нея сложихме датчика за положение на ротора на моята .Положението е сьщото,колата продьлжава да прекьсва.Тьрся помпа втора употреба да пробвам.Обиколих всички сервизи вече в Пловдивско ,никаде не казват какво точно да се ремонтира.Интересувам се ,ако сложа друга помпа дали сте заработи с моя компютьр и колко би струвала такава втора рька

верояатно и твоя датчик е здрав.ама му е нужна каливровка
nanko
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 5:45 pm

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от nanko »

Здравеите отново,бях в 4ужбина затова не сам писал.Помпата на колата е лукас епик 2002 година.Проблема още не е решен.Намерих ве4е и помпа от сьщия модел,но не сьм сигурен ако се смени дали колата ще запали ,или ще е нужна и диагностика.Колата е карана ве4е на толкова маистори ,4е не помня какви грешки са намирали,но основното беше ротора ,а тои ве4е е сменен.Не знам как се калиброва .След това ходих на диагностика и не намериха грешки.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от dyaneff »

presko79 написа: В тази връзка ,на които му е зор ,да пита.ЕПИК системите са ми добре познати и често работя с тях.
nanko
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 5:45 pm

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от nanko »

Сега искам да питам нещо конкретно.Понеже 4ух ,4е има вариант да се монтира обикновенна помпа и така се елиминира компютьраи цялата електроника моят вьпрос е каква то4но да бьде тази помпа,от какьв автомобил,дали само от фиат или може и от друга марка
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от rangel1 »

Ай стига с тоя умрелия фият :evil: Всеки от нас всяка седмица има поне един нещастник като теб :evil:
Не са виновни майсторите ти а ти самия :idea:
Айде бегай в фиат форума да питаш за помпата а и може да питаш дали могат се зацепи ангренажите на двувалките без пети :lol: :lol: :lol: НЕМОЖЕ бяха ми донесли даже разпечатка как се правело :lol: Ама МОЖЕ :lol:
(бях заложил 300лв и петите си срещу 300лв но понеже съм добър човек му ги опростих :lol: )
Надявам се схвана намека :idea:
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Проблем с фиат пунто 1.9 дизел

Мнение от ivailoradoev »

е така като чета и аз ще си взема дизел моноо добри коли пък и лесни заподръжка колеги не дите да обиждате така нежеланите в форума че не се знае колко им е акъла просто ги оставме без отговор и толкуз
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Заключено