Меган 1.4 16 не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Меган 1.4 16 не пали

Мнение от karamilev »

Колата е 1.4 16 k4j750 с управление sirius34. Проблема на колата е че не пали и всъщност няма инжекторни времена,но не напълно а твърде кратки около 0.5-0,6мс.Колата е с газов инжекцион,въстанових оригиналната инсталация до дюзите и пак няма разлика.Всички датчици имащи и нямащи връзка с впръскването са проверени с тестер и осцилоскоп.След дълго задържане на газовия ключ обръща на газ и там няма проблеми,но по странното е че тогава свива още повече времената?Не би трябвало да е имо защото не мига лампата на таблото и ктс казва "имабилайзер неактивен" .Пропускам ли нещо или търся друг комп :?:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ivanovbg »

То датчиците си ги проверил но компа какво чете от тях в норми ли е? Да не е окъсил някой кабел?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от karamilev »

Компа каквото вижда го виждам през ктс и аз ,датчик колянов вал регистриран с нормални обороти(това като я запаля на газ) тпс с нормални стойности,температурни датчици близки до реалните температури,променят си параметрите без пропуски и аномалии,запалване задоволително добро,мап идеален и на тая цялата прекрасна картинка 0.5 инжекторни времена? Само не съм гледал маси,захранвания на компа и зацепване на ангренаж но не мисля че там е проблема
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от bobolin4o »

karamilev написа:Колата е 1.4 16 k4j750 с управление sirius34. Проблема на колата е че не пали и всъщност няма инжекторни времена,но не напълно а твърде кратки около 0.5-0,6мс.Колата е с газов инжекцион,въстанових оригиналната инсталация до дюзите и пак няма разлика.Всички датчици имащи и нямащи връзка с впръскването са проверени с тестер и осцилоскоп.След дълго задържане на газовия ключ обръща на газ и там няма проблеми,но по странното е че тогава свива още повече времената?Не би трябвало да е имо защото не мига лампата на таблото и ктс казва "имабилайзер неактивен" .Пропускам ли нещо или търся друг комп :?:
Звучи като кофти настроена уредба, адаптиран в минус бензинов комп.
Занули адаптациите и виж какво се случва!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от karamilev »

Стоя доста време без захранване и всичко е занулено
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от karamilev »

И за да не остане поредната тема само с въпрос,ще кажа и решението.Беше се збъгнал компа,според мен софтуерно,с поставянето на друг отключен всичко си дойде на мястото.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ogromnii »

покарай на газ и ще се "збъгне" и новия :mrgreen:
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от karamilev »

ogromnii написа:покарай на газ и ще се "збъгне" и новия :mrgreen:
Не го карам аз,беше на ремонт при мен,но все пак защо мислиш така?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ipivan »

ogromnii написа:покарай на газ и ще се "збъгне" и новия :mrgreen:
Аз това лято съм направил на газ поне две Рена с този мотор и все още не са се сбъгнали. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ogromnii »

bobolin4o написа:Звучи като кофти настроена уредба, адаптиран в минус бензинов комп.
Занули адаптациите и виж какво се случва!
оставянето без захранване не решава проблема .... освен на ауди 80 :mrgreen:

мисля че ако беше поработила достатъчно на бензин щеше да се отбъгне, ама дано не съм прав
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ivanovbg »

ogromnii написа: мисля че ако беше поработила достатъчно на бензин щеше да се отбъгне, ама дано не съм прав
Абе нали не пали бе колега, как да поработи?

По пътя на логиката предполагам, че компа си е бил сбъгнат преди газовата. Понеже е било лято не му е трябвало толкова бензин за да пали. След това са монтирали газовата и са я настроили по бъгнатите времена и затова като е запалвала на газ е била добре.

Възможно да се е префлашнал компа сам в следствие на често подаване на ток.

Друг вариант е да има намеса от някой тунер който е объркал рев лимитер с инжектор константата. Когато се съмнявам за комп винаги сверявам софтуера и после сменям компа евентуално. Вече доста "тунерчета" се навъдиха :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ogromnii »

може, не мога да споря без да съм видял, просто статистически наблюдавам че мизериите се случват все на газифицирани коли, тези които си работят на бензин не се шашардисват без причина. от фирмените коли които обслужвам няма нито една на бензин и единствено що-годе добре работят 3 панди с easyjet, на по 200000 са и освен че вече са за ремонт на глави са си пушки. всички останали са трагедия, като горе долу 1/3 са фабрични, другите са с фобоси предимно. едно метаново берлинго си мина на бензин щото на никой вече не му се разправя с метана, откакто е на бензин си пали от раз, преди това беше.... ебаси здравия стартер, другите шофьорите си ги палят със заклинания, като цяло изкарват около 30000 без проблеми, следващите 30 поносимо, след това са за нов г.и., бензинови дюзи и т.н.
даже съм изненадан, че като цяло газаджиите не харесват изиджет, суперстабилна система, през около 50000 нова тръба на "изпарителя" или по-точно топлообменника и си свиркаш :mrgreen:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:
bobolin4o написа:Звучи като кофти настроена уредба, адаптиран в минус бензинов комп.
Занули адаптациите и виж какво се случва!
оставянето без захранване не решава проблема .... освен на ауди 80 :mrgreen:

мисля че ако беше поработила достатъчно на бензин щеше да се отбъгне, ама дано не съм прав
Къде съм казал да се остави без захранване? Има си интелигентен начин - с кодочетеца.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от karamilev »

ogromnii написа:
bobolin4o написа:Звучи като кофти настроена уредба, адаптиран в минус бензинов комп.
Занули адаптациите и виж какво се случва!
оставянето без захранване не решава проблема .... освен на ауди 80 :mrgreen:

мисля че ако беше поработила достатъчно на бензин щеше да се отбъгне, ама дано не съм прав


Е,чак пък да не го решава не съм съгласен,освен ако имаш в предвид грешки?Те не се трият знам :!: А за кодочетеца добре,стига да ти го позволява,с ктс не става на тази кола,а нямам клип-а.Но гарантирам че без захранване адаптации се нулират.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Меган 1.4 16 не пали

Мнение от ogromnii »

ок, нямам опит с конкретната кола, явно аз греша
Публикувай отговор