Рено Сценик не отчита обороти

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от galin »

Здравейте колеги,
колата е Рено Сценик 2001 1.9 DCi. Дойде с проблем придърпване на всички скорости и че била тромава. Аз не съм я пробвал и не знам как е предърпвала. Грешките бяха само подгревни свещи, 3 не работеха, сменени са и 4-те. На действителни стойности, налягане в рейла 250-260 бара, дебитомер 28-30 кг, коеф на запълване на регулатора 20%. Всичко е на празен ход. Нещото което ме озадачи е че на действителни стойности обороти на мотора са 0. При подаване на газ вдига не невки нереални стойности 20-40 хил. Сменен датчика на коляновия вал няма ефект. На буксата му и на двата пина 2.5 V. Преди да се прибера от работа я пробвах има едно съмсем леко предърпване на 3-та с около 50-60 км/ч. Утре чакам клиента да си я види дали е била така и дали ще си я хареса. Но още не мога да разбера защо оборотите са 0. Колата пали нормално.
Който има идеи да споделя.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от ivanovbg »

С какво го четеш?Имал съм подобен случай когато не ми е разпознат компа автоматично и съм го целил ръчно.На някои ми дава така оборотите.
Колкото до придърпването,сложи някоя добавка да се прочисти системата.Ако ти се занимава провери дюзите и регулатора на налягането.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от cougar »

системата не е разпозната правилно прав е колегата , и други стойности може да са грешни , 250-260 бара не е ли малко ниско за празен ход
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от galin »

Чета го с KTS 540 Esi 2010/4, налагянаето по SIS му го дават от 220 до 300 бара на празен ход, доста голям диапазон според мене ама...
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от oem »

260 бара са държели всички рена с тоя мотор които съм закачал. То има и и друг параметър за това колко трябва да бъде.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от galin »

Цялата работа излезе дебитомер и мап. Днес го чете друг колега с Текса и тва излезе. Непонятно за мен КТС-а ми не ги изкара тези грешки. Дали щото съм още с 2010/4 или не съм избрал правилно кода на мотора....ама съм много сърдит на фирма Robert Bosch :|
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от ivanovbg »

Както си го казал-грешен код на мотора!Те са 3 схеми с 5 компа взаимнозаменяеми и незнам колко софтуера :lol: Добре че модиса ми има автоматично разпознаване.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от cougar »

oem написа:260 бара са държели всички рена с тоя мотор които съм закачал. То има и и друг параметър за това колко трябва да бъде.
аз който съм закачал 290-300 бар. на празен ход :)
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от waseko »

galin написа:Цялата работа излезе дебитомер и мап. :|
Тва рено и двете ли ги има!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от ivanovbg »

Нали е с турбо,как иначе?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от oem »

cougar написа:
oem написа:260 бара са държели всички рена с тоя мотор които съм закачал. То има и и друг параметър за това колко трябва да бъде.
аз който съм закачал 290-300 бар. на празен ход :)
Ами то си пише колко иска компютъра. 260 иска, 260 има.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
autobo
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 8:19 pm

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от autobo »

Колега КТСа версия 2010 чете грешно Рено dci.Не разпознава грешките , дава 0 обороти и 19 v напрежение.Същото е и при 2.2dci.Проблема го отстраниха във версия 2011/2.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Рено Сценик не отчита обороти

Мнение от galin »

Мерси колега за инфото не го знаех. Освен да сложа табела на сервиза Пежо рено ситроен и свирки не правим :lol:
Публикувай отговор