Лаптоп без сериен порт

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
nmikov

Лаптоп без сериен порт

Мнение от nmikov »

Имам лаптоп само с усб букси. Купих си преход усб към 9 пинов конектор със софтуер към него. Като го кача излиза като ком4. Обаче неможах да се свържа с програматора ми. Някой ако има идея какво пропускам :?:
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Оказваш ли на софтуер-а който позлва серииният порт да е на ком4.

Напиши марка и модел на прехода.
nmikov

Мнение от nmikov »

Всичко си му оказвам. пробвах и с различни скорости и в настройките на порта променвах всякак прбвах и не иска никак :oops:
Baijeliaz

pcmcia to rs232 преходник

Мнение от Baijeliaz »

Повечето програми които се използват за диагносика и програматори
и т н не работят с виртуален порт .
Така 4е решението за по новите Лаптопи е pcmcia to rs232 преходник .

Виж линковете по долу :

http://www.quatech.com/catalog/rs232s_pcmcia.php

http://www.wcscnet.com/catalog/1_port_p ... 696257.htm

Аз поради тази при4ина си купих по стар модел напр :
Dell Latitude D600 който си има реален COM port .
nmikov

Мнение от nmikov »

Благодаря за инфото, вече си поръчах една карта да пробвам дано стане с нея, че е бая парички :lol:
nmikov

Мнение от nmikov »

Егати и каръка съм! Доставиха ми карта компа я разпозна и поиска драивери мушнах диска ама не изкарва съобщение не е намерен нужния софтуер. Пробах всякакък ама си неще занесох я в службата на друг лаптоп и там същата работа дали не е скапана нещо или да преинсталирам и да пробам пак :?:
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Мнение от joroboichev »

Изглежда драйверите не са съвместими с твойата версия на windows,потърси други.
nmikov

Мнение от nmikov »

Уф подкарах картата сега работи - то си имало пиниз - не инсталираш драйверите като на нормално устройство а оказваш, че искаш у-во ком порт -като пита за драйвери му казваш, че имаш диск и ги посочваш после питаше дали да ги инсталира щото не били съвмвстими козваш му ок и готово. За сега го пробвах само с телефона на жената и работи като имам време ще му вържа програматора. :lol:
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Мнение от joroboichev »

Колег ако не е тайна колко струва адаптора и дали на диска има драйвери за DOS , изобщо според теб дали може да работи под DOS.
nmikov

Мнение от nmikov »

Според мене не може да работи под дос и няма драйвери за дос само за хр бяха. Цената е 65 лв. дез ддс
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Мнение от kaci »

Може ли да разберем откъде си купил картата?
nmikov

Мнение от nmikov »

http://www.vali.bg от тук :lol: няма нищо за криене надявам се да съм бил полезен :wink:
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Мнение от kaci »

Много благодаря.Работя с ELM327 като емулирам com port с usb адаптор и нямам проблем,но картата е доста по удобна.
nmikov

Мнение от nmikov »

и аз имам усб/ком преходник ама за нищо неможах да го подкарам даже и за телефон да се връзвам, а с псмсиа карта си работи перфетно само дето трудно я подкарах :lol:
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Мнение от kaci »

При мен се получи след като смених 3 вида кабели!!!Ужас.Всичко идва от това че един чип се опитва(доста неуспешно)да емулира COM порт,до като PCMCIA създава реален(или почти) COM.Дано сме помогнали на някой с дискусията ни.Сега се боря с драйвъри за да я подкарам(PCMCIA) под ДОС.Ako постигна успех ще го споделя във форума.
Публикувай отговор