Ауди А4 Проблем с палене на бензин

- Пропан-бутан<br>
- Метан
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от bobigas »

Колеги автомобила е ауди а4 двигателя е 1.8 ADR.Автомобила е с монтирана газова уредба ловато .дюзите са исключени с емулатор,монтиран е и симулатор за ламбда сонда. Според клиента проблемите с паленето са се появили известно време след монтирането на газовата уредба ,когато е студен пали от 7-8 път. При диагностика с VAG-COM в електрония блок няма запаметени грешки всички данни са в нормите . Замерихме и налягането на горивото показанията са 3,5 бара с вакум и 4 бара без вакуум на регулатора за налягането. Дюзите са почистени,проверени са гумените съединения по смукателния колектор всичко е ок. Когато е студен двигателя на бензин пали много трудно и ако му се подаде рязко гас глъхне или загасва ,получават се и детонации в смукателния колектор ,пробвах и с откачен дебитомер но ефекта е същия. На газ автомобила пали без проблем и работи без забележки. Колеги приемам всякакви съвети за да се намери решение на проблема.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от gt40 »

По описание звучи като бедна смес?! Как са му адаптациите. Проба с нулирането им. Друго не се сещам. Ако е датчици, да са излезли на диагностиката.
Успех
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от bobigas »

Колега с VAG-COM на канал 00 се ресетват всички адаптации , това го правих но ефекта е същия.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от ipivan »

Направи адаптации и след това да кара на бензин САМО поне една седмица и виж какво се случва.
Аз преди месец сложих ГИ на такъв мотор и няма никакви грижи.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от stefo »

Виж маркуча за картерните газове.Също да не смуче въздух след дебитомера.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от Ilko »

На мен ми прилича на дебитомер.
Скоро правих такова с дефектен дебитомер и много сходни симптоми (също беше с обикновена газова). При мен си записваше грешка, ама и без дебитомер се държеше по същия начин. Като му закача друг работи нормално.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от ivanovbg »

Има такава възможност ,но първо почисти дебитомера с карбуратор спрей.Май беше с двата резистора и като се зацапат прави така.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от bobigas »

stefo написа:Виж маркуча за картерните газове.Също да не смуче въздух след дебитомера.
Колега маркуча за картерните газове беше скъсан и го възстанових с втулка но проблема си остана.
Ilko написа:На мен ми прилича на дебитомер.
Скоро правих такова с дефектен дебитомер и много сходни симптоми (също беше с обикновена газова). При мен си записваше грешка, ама и без дебитомер се държеше по същия начин. Като му закача друг работи нормално.
Колега и на мен ми заприлича на дебитомер и го почистих още преди да пусна темата ,но наблюдавах изсходния сигнал с осцилоскоп и там всичко си е както го дават по Autodata .
За сега съм ресетнал адаптациите и оставих клиента няколко дни да го покара на бензин.Има ли развитие по темата ще пиша
Norman
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 9:45 pm
Местоположение: Кочани
Обратна връзка:

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от Norman »

Подобен проблем имах с един голф 3 и се оказа че проблема е в сензора за температурата на охладителната течност (CTS),затова добре провери да не дава тврде висока стоиност на темп на двигатела когато двигатела е уште студен.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от gt40 »

Това Ауди оправи ли го? Може ли при някой гърмеж да е направил малка пукнатина на колектори или вакууми? Имах го на 24 клапаново 520. Само че се чуваше леко съскане?!
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от bobigas »

Колеги преди два дни клиента мина през сервиза и каза че сега всичко е точно и автомобила си пали както преди да му постави АГУ то. Каза че след първия ден каране на бензин автомобила пак е запалил трудно но значително по лесно отколкото преди,след около 120 каране на бензин всичко си е както трябва. Клиента ми каза че ламбда симулатора е монтиран след като автомобила е започнал да дава този проблем. По мое мнение ,а може и да греша автомобила на гас е работил на богата смес. Електронните блокове на тези автомобили имат голям процент на адаптация по ламбда сонда и от грешната информация която получава компа е силно обеднил сместа.Затова при палене компа дава значително по малко гориво и автомобила пали доста трудно. За въпросното ауди от саита на росс-тех дават че адаптациите които се правят на този двигател са на празния ход и на дроселовата клапа http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB5.html . Колеги споделете има ли някакъв друг вариант за ресетване на постоянната адаптация.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от gt40 »

Адаптации. Май ги споменах?! На техните инжекциони се подхожда както на RP, ABS и мхого знайни и незнайни инжеккшани: реже се 30 и се минава на 15. Работи безотказно!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от ivanovbg »

Нестава само по 15,губи адаптацията на дросела,и после оборотиите на празен ход не са стабилни.По добре да си идва за адаптиране.Ако след изчистването на дебитомера беше изчистил и дросела ,и тогава да ресетнеш адаптациите щеше още веднага да има ефект.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от ipivan »

Имах същия проблем с едно Пежо.След монтаж на ГИ,като покара 2-3 дни на газ,започва трудно да пали на бензин и не държи тихи обороти.На газ нямаше проблем.След адаптация и каране само на бензин,всичко е ОК.
Реших проблема с прекъсване на сигнала от ламбда сондата когато е на газ.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от stefo »

Тези А4 съм търсил инфо за това какъв е алгоритъма за адаптация на ECU-то , но до сега не съм открил.Аз и за други автомобили съм търсил но не съм намирал.Истината е че ECU-то не трябва да разбира че му е сменено горивото и да се адаптира към новото.Самото гориво не е проблема , а дозирането му.
Публикувай отговор