Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

- Пропан-бутан<br>
- Метан
caromman
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 2:48 pm

Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от caromman »

Здравейте, колеги! С газов инжекцион съм BRC Sequental. Имам следния проблем. Когато достигна около 90-100 км/ч и колата превключва автоматично на бензин. С нов изпарител съм (правеше го и преди смяната), нови филтри. Възможно ли е да е прецакан датчика за налягане, който е монтиран веднага след рейката с инжекторите, защото предполагам работата му е като намалее налягането на газта да превключва на бензин. Само предполагам! Ако имате някакви идеи! Въпросът е, че няма как да отида на диагностика!

Предварително Ви благодаря!
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от dyaneff »

Ако не си пропуснал да смениш някой газов филтър , може крана или клапана на газовата ти бутилка да не отваря напълно.
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от noize »

я провери да не би случайно да си му задал софтуерно да превключва на бензин при определени условия
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от ipivan »

Провери и температурата и температурните датчици на ГИ.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caromman
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 2:48 pm

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от caromman »

Благодаря Ви за предположенията.

Най-интересното е, че след като мине на бензин, аз превключвам ключето, при което би трябвало веднага пак да премине на газ, но чак след около 2 мин. превключва на газ. Някой би ли ми казал, каква точно е ролята на датчика за налягането? Все пак имам съмнения, че от него се получава този дефект.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от bobolin4o »

caromman написа:Благодаря Ви за предположенията.
Хубаво благодариш, ами провери ли дали не е проблема там някъде?
Или чакаш някой от тук членуващите да ти реши проблема задочно... Ако е така, бъди сигурен, че няма да се получи!
Я най-добре закарай колцата в сервиз, ако не можеш да намериш - заповядай при мен.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от gt40 »

Ако аз я карам ще прехвърля още на първа предавка на бензин! Недостиг на налягане и от там превключва. Пробвай максимално ускорение и ще го направи и при по-ниска скорост. Що да не можеш да идеш на диагностика. Ако колегите си разбират от работата, ще го тестват ако трябва и при 100 км. През кодочетеца ще се види проблема. Пиши от къде си и ще измислим при кой да ходиш. Иначе влез във форумите и ще ти предложат: смени това, човъркни там и ако не стане бягай при майстор !
Тук говорим за диагностика, а не за налучкване.
caromman
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 2:48 pm

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от caromman »

Ами какво да ви кажа! Три пъти ходих в BRC и три пъти ми правиха диагностика и три пъти си платих. А колкото до това за рязкото ускоряване - превключва дори и когато не подавам газ!
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от venelek »

caromman написа:Ами какво да ви кажа! Три пъти ходих в BRC и три пъти ми правиха диагностика и три пъти си платих. А колкото до това за рязкото ускоряване - превключва дори и когато не подавам газ!
Ами не ходи на диагностика само ,ами като идеш в сервиза им кажи че оставяш колата да я направят.И да ти се обадят като е готова.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
caromman
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 2:48 pm

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от caromman »

venelek написа:
caromman написа:Ами какво да ви кажа! Три пъти ходих в BRC и три пъти ми правиха диагностика и три пъти си платих. А колкото до това за рязкото ускоряване - превключва дори и когато не подавам газ!
Ами не ходи на диагностика само ,ами като идеш в сервиза им кажи че оставяш колата да я направят.И да ти се обадят като е готова.
Прав си! Може би така трябва да направя!
Поздрави!
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем: при 90 км/ч автоматично превключва на бензин

Мнение от traqnsavov »

То трябва един да се вози с лаптопа от страни с закачен комп и да гледа какво става с газовият компютър..

Така се работи в големите сервизи, не гледат да е добре изпипана работата а само да минават бройки.. :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор