Опел Астра високи обороти

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Здравейте колеги.
Опел астра 1996г, 1,8i държи прекалено високи обороти на п.х. около 2500-3000.(без значение студено топло), ктс не показва грешка, няма възможност за четене на живи данни. Проверих темп.датчик-ОК.
ТPS-проверих по аутодатата на 1 и 3 краче напреженията са в границите при отворен и затворен.
Регулатора на п.х - съпротивление на бубината в границите, почистих го с няколко вида спрей , но от вътре иглата ми се струва доста замърсена(като ръжда се вижда през отворите). Та въпроса ми е някои от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Забравих да кажа човека е ходил преди това на друго място и са му сменили ТPS дори са се опитвали да го нагаждат чрез изместване на ъгъла- въпреки, че е с метални втулки! и така ходене по мъките като от доста време си кара пак със старият който и аз днес мерих.
Последно промяна от elninio75 на Сря Окт 06, 2010 7:07 pm, променено общо 1 път.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от Jambo6a »

Лесно ли пали колата? Провери ли да не би да дърпа въздух от някаде, моторчето като му подадеж напрежение работи ли?
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Колата пали нормално, МПХ който като го разглобих и му закачих буксата заработи. Днес не успях да прегледам вакума ще бъде утре.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от gt40 »

Или стъпков мотор или подивял комп.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от renene »

Нещо не ми се връзват нещата колега моноижекциона е със стъпково моторче,поне аз не сещам за моноинжекцион с ел.клапан на астра.Дай код на мотора.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Ето какво намерих, http://users.volja.net/grebenm/plx/x20xev/x20xev.html на астрата е същото-но според мен тази процедура е за нестабилен п.х. (при мен СТАБИЛНИ 2500-3000 об. :)
Ако не се лъжа renene ти си ми показвал маи такъв същия.
А ето и данните OPEL/ Astra 1.8i Caravan/Astra F Caravan/1.8/85KW/ 09.1994-02.1998/ C18XEL
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от gt40 »

Аз ли съм тъп или 'колегата' си няма представа от МОНО и ПЪЛЕН както казват лаиците инжекцион. Тази МОНО кола е 16 клапанен екотек. Доказателство за това, че апаратурата не прави диагностика.
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Извинявам се астрата е пълен инжекцион
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от ivanovbg »

на втората снимка има един маркуч отляво под дросела който гори и се къса и дига оборотите
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Днес почистих всичко, както е показано в линка, беше запушено навсякъде. След тези процедури оборотите са пулсиращи между 1200-1500(някъкъв напредък все пак :). Колата е с агу и дебелият маркуч от филтъра е наставен на няколко места ,то са клапи ,снадки, и други гумени подложки направо трагедия..., и май от там идва всичко...няма уплътняване от дебитомера към дросела.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от renene »

elninio75 написа:Днес почистих всичко, както е показано в линка, беше запушено навсякъде. След тези процедури оборотите са пулсиращи между 1200-1500(някъкъв напредък все пак :). Колата е с агу и дебелият маркуч от филтъра е наставен на няколко места ,то са клапи ,снадки, и други гумени подложки...аман от "майстори" газаджии, и май от там идва всичко...няма уплътняване от дебитомера към дросела.
Днеска не ми остана време да ти пиша ,но като гледам снимките си открил пролема.Относно пулсиращите обороти докарай тпс на 0,98волта -положение празен ход по спомен виж все пак в аутодатата и ако пак играят оборотите явно става дума за износена дроселова клапа.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Днес я мъчих пак(и тя мен). Сваляне отново, почистване и регулиране на дроселовата клапа( газаджиите и оттам си бяха "регулирали" оборотите)...И след това се почна...-смяна на дебитомер оборотите се кротнаха на около 750, но пак не са както трябва, не работи чисто на тихи(но пак напредък :) ). Утре ще сменя регулатора на п.х, от този май нищо не става. Мерих и ламбдата- тотално умряла, датчик разпределителен вал -никъкъв сигнал ще ги търся утре и двата.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от vrm »

elninio75 написа:Днес я мъчих пак(и тя мен). Сваляне отново, почистване и регулиране на дроселовата клапа( газаджиите и оттам си бяха "регулирали" оборотите)...И след това се почна...-смяна на дебитомер оборотите се кротнаха на около 750, но пак не са както трябва, не работи чисто на тихи(но пак напредък :) ). Утре ще сменя регулатора на п.х, от този май нищо не става. Мерих и ламбдата- тотално умряла, датчик разпределителен вал -никъкъв сигнал ще ги търся утре и двата.
неразбрах чека свети ли.
на симтек при не работещ датч-распределителен вал ще светне чека.
смешно! ама ти проверили и свещите.често почваме от най страшното а излиза някъв прост проблем.колата е и на газ
провери да не са сложили някви от друг мотор,проблема в тихите в твоя случай на бензин още може да идва и от не препаснати клапани,лошо гориво или старо,частично замърсени дюзи което води до подаване на различни количества а и от там тресене и не балансирана работа на мотора,поиграй си на газ с испарителя ако успееш да докараш стабилна работа,пoчисти дюзите
то май не останаха много варианти
купи си един опел-скенер и оп-ком ще ти спести много нерви с теа симтек.
90% от проблема е от последния ремонт!
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Опел Астра високи обороти

Мнение от elninio75 »

Та астрата си замина още вчера(тя отдавна си е заминала поне на бензин...), но нямаше време да пиша.
След смяна на регулатора на п.х с друг втора употреба колата изобщо не задържа тихи. Това ме усъмни и проверих дебитомера който смених с друг пак втора ръка и задържаше някакви тихи, оказа се изобщо че не работи. Измерих и напрежението на датчика на разпр. вал 2,45 v при необходими 5 v. Oт друга астра взех и размених ecu -то напрежение на датчика се появи 5.00 v. но няма сигнал от него отново, това преля чашата както се и очакваше. Та дебитомер, ламбда, датчик разпр. вал, регулатор п.х, ecu,( е то почти не остана друго :lol: ), иначе съвсем нормално ускорение и работа на двигатеиля в динамични режими. Нормална работа на газ която и занапред ще си остане основна за тази кола...
Благодаря на всички колеги които се отзоваха с полезни съвети.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
Публикувай отговор