Неиска да гасни

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Неиска да гасни

Мнение от vankopestera »

Този проблем (със динамото) съм го имал точно на Астра , но мотора май беше C16SE. Бяха му сменили всичко по динамото за което са се сетили. Усетили го че при изключване на възбуждането колата си гасне ама не разсъждават какво се получава а сменят наред. Накрая бяха вдигнали ръце и ми я докараха. Наистина се оказа че като вдигне 12 V на възбуждането ги връща през лампата и тока е достатъчен за да задържи някое реле включено, най вероятно майн релето. Хич не се занимавах да търся кое реле остава включено - сложих му едно диодче на линията на лампата и колата си заспа. Случва ми се след това друга астра като я гасиш мотора да детонира като на лош бензин - и тя се оказа със същия проблем и нея я оправихме по същия начин.
Ако проблема се окаже такъв това е най лесното и читаво решение. Ако обаче не е такъв и не е от крушка на стопа ще падне сериозно ровене.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Неиска да гасни

Мнение от ludiqmaks »

Много интересно с този диод ще го пробвам,но къде по точно го монтираш, на динамото или в таблото?
Ако нестане с диода ще сложа една крушка на клейма 15 и дано изчезне проблема.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Неиска да гасни

Мнение от gt40 »

milennyc написа:[
Така е и кво става разглабяме колата..... за да търсим една кофти маса някаде си :) Иначе наистина този проблем може да е от много места. И тези проверки който казвате са верни, ама не се решение.... Защо не се помисли как да се излаже кл.15 с по ниски волтове да не работи...
Не разбирам, колега. Колата я докарват да я поправя, ако ще проблема да е на 100 места!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Неиска да гасни

Мнение от rangel1 »

Това с диоди или как да изработим кл15 са пълни глупости според мен в никое сервизно ръководство не съм срещал такива упътвания явно колата има проблем и трябва да се намери ама така е по лесно :?: друг е въпроса когато трябва умишлено да се правят машинаций с разни симулатори за да се постигнат някой резултати като фап,катализатори и др.Та според мен възможните причини са 3.Проблем в генератора,некомпетентен монтаж на консуматор и третия най често срещан ЛОША МАСА вкрайна сметка тая кола има не повече от 10ина маси :?: Иначе и аз търся лесното и бързите пари но няма няма го вече комунизма пък и да ги намериш няма да са задълго така че приятно ровене и тока като нас търси най лесния път към масата ама понякога се препъва в разни релета и др :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Неиска да гасни

Мнение от vankopestera »

Диода го слагам точно преди динамото с посока към динамото - анода от таблото а катода към динамото. По този начин токът на първоначалното възбуждане протича през крушката към динамото и не може да протече обратно към таблото при гасене на колата. Това не нито цигания нито мързеливо замазване на друг проблем. Повечето японски динама си имат такъв диод вътре - там хората са си вързали гащите против подобни проблеми.
Друг е въпроса ако има проблем с динамото, но ако има избил плюсов диод лампата няма да свети на контакт, ще свети при исгасена кола, няма да зарежда както трябва и т.н.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
xumpi
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Дек 22, 2007 4:38 am
Местоположение: KUSTENDIL

Re: Неиска да гасни

Мнение от xumpi »

Провери проводниците между задния капак и купето в маншона дали са здрави преди няколко години съм имал същият приблем.
XUMPI
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Неиска да гасни

Мнение от gt40 »

ludiqmaks написа:Днес останових че като е включен подгрева на задното стъкло не иска да гасне,защо става така се още неможах да разбера :?
Абе сетих се, че нагревателя на задно стъкло е през реле, което е вързано към средна точка на генератора, и не работи, преди да започне да зарежда.
Докъде стигна с проблема?
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Неиска да гасни

Мнение от ludiqmaks »

Другата седмица каза че ще я докара да я ровичкам,като имама развитие ще пиша.
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Неиска да гасни

Мнение от ludiqmaks »

Ппоблема се оказа в маншона на багажника,изолацията на кабелите беше напукана.
Заключено