пасат 4

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

пасат 4

Мнение от KLESHTITE »

помагайте с идеи пасат 4 афн дебитомера не ще да вдигне над 350mg смених 5 някакви идеи
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: пасат 4

Мнение от ivanovbg »

без дебитомер работи ли добре?турбото жужи ли?Виж и клапата на егра дали не е блокирала.И катализатора да не е запушен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: пасат 4

Мнение от BaHka »

Случвало ми се е и от запушени смукателни колектори от нагар от ЕГР-а подобен случай.
ico001
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 1:50 am
Местоположение: Червен бряг

Re: пасат 4

Мнение от ico001 »

сваляи всмукателните колектори там е болеста :wink:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: пасат 4

Мнение от rockton »

Колегите преди моят пост са прави, най вероятно е задънен смукателният колектор с нагар! Но за сигурност освен почистването на колектора - Провери и вакумът към ECU-то , да не би маркучето за МАР сензора да е задънено с масло, отвори и "компира" ,провери вътре шлаухчето свързващо МАР сензора със тръбичката (преход) на корпуса на компютъра, то е късо около 4-5 сантиметра и е много меко! Имал сум няколко случая специално на А-4 и Sharan със AFN ,това шлаухче да е станало на "дъвка" и да има на него цепнатина(дупка) или да е задръстено!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: пасат 4

Мнение от KLESHTITE »

единственото което не съм проверил са колектори но като му духна с компресора и се изфорсира перфектно без дебитомер също
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: пасат 4

Мнение от ivanovbg »

аз имх същия проблем с А6 2,5 TDI Колата дойде с изпаднали кобилици на няколко цилиндъра.Валове, кобилици,колектори -знаете каква е процедурата.След ремонта правеше точно същото и без дебитомер си вървеше прекрасно,клиента беше я взел скоро на бартер и не знаеше какво е правено преди.Бързаше да пътува и си я взе с изключен дебитомер.Върна се след седмица да я дооправим.Разхода му бил около 5,5литра и не беше имал проблеми.Оказа се една кутийка много майсторски вързана под компа-все едно си е оригинална без никакъви надписи,някакъв повербокс сигурно ,залята със смола вътре.След като я свалих всичко си дойде на мястото,но след няколко дена клиента се върна и ме помоли да му я сложа че иначе вървяла повечеи харчела по малко,Сега си я кара така-без дебитомер и се кефи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: пасат 4

Мнение от vankopestera »

Колега да не слагаш китайски дебитомери, защото може и 10 да смениш докато се улучи читав. Ако не е това виж инсталацията към дебитомера данеби да му липсва захранване и не на последно място ако като му духнеш със компресора и отчита потока на въздуха тогава остава единствено да има някаква дупка по маншона между дебитомера и турбото.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: пасат 4

Мнение от KLESHTITE »

колега точно в този ден имах 5 тдита работещи не съм тъпак а колата палеше и работеше перфектно количеството и беше малко един зъб на помпата корегирахме ефект почти нула направих и концентратор на дебитомера и се оправи но това не е решение и дойде специалист с лаптоп каза че е перфектна и я купиха остава загатка
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: пасат 4

Мнение от ifidik »

ако има налягане от турбината , единствения проблем е запушен катализатор.
при запушени смукатели не са ниски стойностите на дебитомера.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: пасат 4

Мнение от KLESHTITE »

и това не е откачах гърнета проверил съм всички маркучи МАП, соленоиди, турбина,вакууми и подкартерни газове само инсталацията не съм но пък грешката изчезна и затова не я проверих и си мисля за комп
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: пасат 4

Мнение от KLESHTITE »

или клапани
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: пасат 4

Мнение от ifidik »

остава отворен егр
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: пасат 4

Мнение от KLESHTITE »

абе работеше не съм го отварял но реагираше но пък това е най логично да излезе като проблем
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: пасат 4

Мнение от bobolin4o »

ifidik написа:ако има налягане от турбината , единствения проблем е запушен катализатор.
при запушени смукатели не са ниски стойностите на дебитомера.
Тъй ли? Пък аз на всички коли със запушени смукатели виждам само ниски стойности на дебитомер :oops:
Сигурно с концентратор е трябвало да ги оправям!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор