Помощ за кабел Landi LES04 ls01

- Пропан-бутан<br>
- Метан
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Благодаря, само още еди последен въпрос предполагам че за програмиране натискам start и не необходимо да трия с clear преди това или може би трябва.
Ако нещо мога да помогна казвай аз разбирам от електроника освен че ми е хоби от малък, съм учил и в ТУ-София
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Смени фирмуера успешно. Може би ламбда сондата ми е здрава но входа на газовия компютър е много нискоомен и я шунтира. Замислил съм да сложа един операционен усилвател като повторите, буфер без да разкачам сондата.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

абе ти знаеш ли че има нещо такова,сложих аз едно лс-2 на едно мусо,и тая машина като се разсърди ,като натрупа едни груеищки,та чак на бензин се развали,махам ламбда контрола и всичко се оправя,и при мен точно така ниско омен,шунтира ми тпи-еса,шунтирами обороти,тая кола минава в авариен режим,иии дърво,та се наложи да я послъгвам та да мога да си подкарам мусото нормално,а това за сондата не ми се вярва дето го казваш щото от опит тиказвам парво търси причината в ламбда сондата не в контрола,там си избираш какъв сигнал да ползваш,слаб стандартен,което по презумция предполага че управлява съпротивлението на входа,така,пиши впечетления на среща съм ,темата ме грабнааа,дерзаи :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Аз си имам едно на ум за ламбда сондата но вече я имам и се надявам да стане с нея, на бензин работи като чели добре. Идеята ми е да сложа един операционен усилвател като буфер които да си е вързан постоянно даже и на бензин но за операционния усилвател ще ми трябва и отрицателно напрежение та в момента търся някаква евтина интегралка която да инвертира напрежението например на -5V или повече по възможност само с кондензатори без дросел че са по малко елементите така. ЗА ТПС май при мен не прави проблеми но ще проверя, още като я слагах исках да го проверя но забравих.
Като е на газа ламбда сондата показва нещо от рода 0.9V(испарителя блъска богата смес :( ) щом допра входа за ламбда сондата на LES-а напрежението пада на около 0.1-0.2V не помня точно колко. Като е на бензин не го прави и в софтуера мога да видя показанията на ламбда сондата. В настройките има само ламбда сонда 0-1V другите са за ламбди до 5V и една от 0.8 до 1.6V.
За момента си карам с тройника без стъпковото двигателче.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

абе човек ти се вкара в некви филми,тоя буфер ще те обърка тотално особенно на бензин,закачаи уредбата и гледаи каво ти дава като инфо софтуера на газта,ако ламбдата ти играе от 0,1 до 0,9 и стъпковият се държи около дефола ,пали колата и напред,ти си само за конструкторският отдел на ланди ,да им оправяш недъзите,че те зачестиха последно време :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от rockton »

ivailoradoev написа:недъзите,че те зачестиха последно време :mrgreen:
-Не само че са зачестили в последно време-, недъзите при тази система са по"рождение" ..и както ми се чини ,оправия няма да има :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от gt40 »

Абе гледах българси ламбда контрол на Рунел-теч и работи добре.
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

При мен май проблема наистина е от менте ламбда сонда. :cry:
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Смених си ламбда сондата благодарение на един колега от форума на нисан внесли 2 повече от Америка. Та сега работи и то май добре но имали нещо което се настройва по ламбда контрола по специфично освен очевидните. искам да си спра бензиновата помпа както трябва, някой знае ли кой кабел да прекъсна че сега ползвам за тая цел едно копче което е сложено като имобилайзер но като го натисна и CPU спира помпата и ако искам да върна на бензин не мога без да я угася. мисля че копчето е прекъсва main релето.
mitio131
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 2:25 pm

Re: Помощ

Мнение от mitio131 »

колеги моля за савет какво да правия с газовата на Ланди ЛЕС 98 нещо и стана работи само на бензин а ж сащото време ми дава че е на газ ако никои може да намери процесор да и кабел за тази уредба ще му бада много благодарен
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

колега не се занимаваи с глупости щом се държи така сее бъгнало нещо електрониката а там тъма и мътна това е толкова старо че го търси по моргите според мен сменяи с обикновен автомат бутон реглаж и тн тн тн
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Публикувай отговор