Помощ за кабел Landi LES04 ls01

- Пропан-бутан<br>
- Метан
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Процесорчето което е вътре е ST72324(72F324J6T6) ако има значение. На буксата има маса, +12V и още 2 кабелчета на които излизат 5V и май не става с MAX232 :) (). Ще съм благодарен на всякаква информация.
На платката има дата годината беше 07.
До сега не съм открил почти нищо за Landi LES04.
za model пише че е 3-4 cyl.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

http://bojo.hopto.org/Auto/--General--/Gas/
ето ти лесовете ,кабела е сом, с мах 232 ,имаш захранване 12 волта, и комуникация, 2 по 5 волта ,на татака си ти 8) 8) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

направих си схемичката с MAX232 даже изгорих чипа вчера, сега сложих друг и добавих на изхода и по 11ома.
Проблема май ми в софтуера тогава. Коя програма да ползвам, тази ли дето искала win98, Landi srl (LES01E) поне в xp не ще да се свърже. Ползвам преход usb към com
да не би нещо да трябва да се настройва там, сега съм настроил да е COM1, друго трябва ли да се пипа?
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

нещо не мога да разбера какво те влече тая стара пущина ама явно го вършиш заради спорта това за което питаш тръгва под хр и софта му е доста сложен а лес 98 и другите вървят само под дос така че на хр загубена кауза
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Имам го в нас и искам да го сложа в колата и съм се запънал да го настройвам сам но май ще го сложа в колата и сигурно ще го настройва някой друг :). Беше ми интересно да го по бъзикам малко. Още не съм се отказал но сигурен ли си че интерфейса му е rs232.
благодаря за информацията по горе.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

пич тия уредби ги ползвам има нема от 3 години на сам ,свързвам се със кабел за моторола ,коите ена мах232, софта ти го дадох ,така че смело на пред ,под уин 98 ,можеш да се вържеш и без да е на колата ,даваш захранване контактно и постоянно ,после се канекваш и смело на пред, да се се запазнаеш със софтуера :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от traqnsavov »

lelemale13 написа:......сигурен ли си че интерфейса му е rs232.
Там където има процесор, нищо не е сигурно. :D
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Досега я пробвах без да съм я монтирал. Днес стана много късно докато я сложа, утре ще пробвам като работи на газ в колата. Колата се държи по-добре с ламбда контролера :) нищо че е моно инжекция усеща се разлика. Не си бях взел документите и я пробвах съвсем малко ако някой го интереса подробности да пита.
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Стана с MAX232 :D проблема е бил софтуера, програмата се казва landi renzo blue Намерих го при братушките под име "CD BLUE 2.6.1.rar" но ламбда сондата ми е заминала :(
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

Изображение
Изображение
я сподели сега так ли изглежда щото и това е плюс ама доста по нов, прати някоя снимка и сподели с нас тоя софтуер ако бъдеш така добър 8) 8) 8) 8) 8)
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Всъщност Въпреки че някой надписи са по различни е абсолютно същата :D там където пише sw: LR102.... се избира от софтуера твоята както и моята са с по новия фирмуер, по принцип това трябва да се сменя всеки път че програмата слага по стария номер(всъщност работи и със процесора LC02) по принцип и с по стария фирмуер работи но..


Твоята е малко орязана защото има емулатор само за една дюза но на маята кола емулатора не стана, не е направен добре прекъсва единия кабел на дюзата и остава 100ома между дюзата и компютъра.
В софтуера трябва да смениш "Single... с 4 цилиндара че да ти мери правилно оборотите :) Ако не можеш да си намериш програмата дай поща ще ти я пратя. Междо другото има и "прекъсвач на оборотите" може да се използва за преминаване на бензин над някакви обороти
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

дави ivailoradoev73@abv.bg ,интересно ми е да видя по старият софт,а колкото до моделите ,са пет или четири ,за виси за какви инжектори ще прекасваш, моита е за моно ,итака нататтак, като ми пратиш софта ще ти пратя последният излязал ,чакам :idea: 8)
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Пратих я, ако имаш по нова версия давай да пробвам
lelemale13
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Ное 16, 2009 12:49 pm

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от lelemale13 »

Тенкю за програмата.
Всъщност осъзнах че фирмуера на моята е по стария :( , пробвал ли си да го смениш с по новия, видях че и твоята е с по стария поне според надписа
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помощ за кабел Landi LES04 ls01

Мнение от ivailoradoev »

няма проблем програмираш с последният по дата на излизане мисля беше 2160 и даваш смело това е добре на тия джаджи че можеш да сменяш сфтуера понеже всеки си има специфични възможности за радлични автомобили например по проблемни
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Публикувай отговор