интересен проблем с мерцедес 3.2

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

проблема е че удря прекъсвач на ~5400 оборота помпите и филтъра са перфектни налягането в рейката нерегулирано е 4.2 бара на диагностиката дава 0 грешки единствено е изхвърлена системата на АБС-а нарочно скоро ще направим емулатор и ще го пуснем и него. другото което е не е сложено копчето на педала на газта и не чете сигнал празен ход и сигнал пълно натоварване идеи ?!? мисля че не е абс-а понеже ако иска скорост за да види че се движи колата прекъсвача щеше да е под 4000 оборота двигатела е 104.990 93 година 3.2 24 клапана
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от Aspar »

А на колко оборота трябва да ограничава според теб :shock:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от bobolin4o »

zniper написа:проблема е че удря прекъсвач на ~5400 оборота помпите и филтъра са перфектни налягането в рейката нерегулирано е 4.2 бара на диагностиката дава 0 грешки единствено е изхвърлена системата на АБС-а нарочно скоро ще направим емулатор и ще го пуснем и него. другото което е не е сложено копчето на педала на газта и не чете сигнал празен ход и сигнал пълно натоварване идеи ?!? мисля че не е абс-а понеже ако иска скорост за да види че се движи колата прекъсвача щеше да е под 4000 оборота двигатела е 104.990 93 година 3.2 24 клапана
Е, на място колко оборота достига? 4к или 5.3к??
TuningMaster Изображение
0887 704 900
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

и на място и в движение 5400 оборота, лютеницата на този мотор е на 6500 или 7000 мотора съм го присадил на друга кола върви си перфектно ама ако има още едни 1000 оборта ще е още по-добре :D , както казах само абс системата не е вързана и копчето на педала на газта.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от bobolin4o »

zniper написа:и на място и в движение 5400 оборота, лютеницата на този мотор е на 6500 или 7000 мотора съм го присадил на друга кола върви си перфектно ама ако има още едни 1000 оборта ще е още по-добре :D , както казах само абс системата не е вързана и копчето на педала на газта.
Проблема е в липсата на ABS - сигнал за скорост.
Копчето значи Кик-даун, или крайно положение на дросела? Ако е второто би трябвало да ускорява малко по-мудно, но само до толкова...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

кикдауна съм го вързал отделно, има някакво копче което седяло на педала за сигнал празни обороти и пълно натоварване, но по мойте схеми го няма. Значи ще направим емулатор за АБС-а честотата трябва да бъде около 200 Хц на 5в и се връзва на един жълт кабел на бейс модула и всичко трябва да заспи. Това копче дали можем да му извадим някакви схеми за да го вържа и него.
друг въпрос ако е от абс че няма сигнал за скорост прекъсвача няма ли да е под 4000 оборота ?
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от ifidik »

маслената система се задръства и повдигачите се надървят и клапаните остават отворени.
само предложение.аз имах такъв случай
MATRIX
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 11:57 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от MATRIX »

Според мен проблема е точно в тези копчета.С тях софтуера на компа на колата се ориентира кога да задейства процедура за празен ход или мах натоварване и не е задължително да запише грешка,просто минава в някакъв вид "авариен режим" и ти ограничава оборотите.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от bobolin4o »

zniper написа:кикдауна съм го вързал отделно, има някакво копче което седяло на педала за сигнал празни обороти и пълно натоварване, но по мойте схеми го няма. Значи ще направим емулатор за АБС-а честотата трябва да бъде около 200 Хц на 5в и се връзва на един жълт кабел на бейс модула и всичко трябва да заспи. Това копче дали можем да му извадим някакви схеми за да го вържа и него.
друг въпрос ако е от абс че няма сигнал за скорост прекъсвача няма ли да е под 4000 оборота ?
Ами ти сам си си отговорил - на място 5400 RPM...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

за това "под 4000 оборота" имам друго пред вид а то е че мерцедеса както много други коли има защита от форсиране на место до края което е около 4000 оборота, и мисля че точно от датчика за скорост взема импулс , което ще рече че ако ми беше проблема абс-а и на место и в движение без абс трябваше да ми забива на около 4000 оборота. друг е въпроса дали това е така. Днес изрових една стара инсталация от С500 119 двигател копчето го намерих закачено проследих го отива на оранжевата букса (VDO управление дросел) на 9 и 25 крак. На моя комп тия крака са празни което ме навежда на мисълта че го има само на осмаците. Това с повдигачите е разумно ама съм свалял картера за да го преправям и в двигатела нямаше прашинка камо ли нагар явно е каран винаги с хубави масла сменяни са навреме и не е тормозен много само че е стоял може би година как се проверяват повдигачите?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от bobolin4o »

zniper написа:за това "под 4000 оборота" имам друго пред вид а то е че мерцедеса...
Колега, както съм написал, ти сам си си отговорил - на място 5400 оборота. Това е защитата на мотора...
Да не споменавам, че два дена правих инсталация на такава бангия, а именно опушен комп на АБС-а и ефекта беше точно както при теб - 5400 оборота и на място и в движение...
Изображение

Изображение

Черното кабелче се явява датчик предно ляво колело - от плюса в ширмовката, че и тока от цеото --> БУМ
:twisted:

Наложи се и смяната на ей тоя хибрид

Изображение
TuningMaster Изображение
0887 704 900
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

Браво колега е това вече го приемам за решение щом и при теб е бил на ~5400 значи с емулатора ще решим проблема. Имам компа на абс-а на някой ако му трябва да свирка. А имаш ли отговор защо като го закача на диагностиката не ми чете сигнал празен ход и пълно натоварване след като няма ключ на педала и всичко останало е вързано - проследил съм всяка жица от комповете до мотора няколко пъти всичко си е по местата
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

направиха 2 емулатора на 220Хц и на малко по-малко от 200 Хц , но проблема си остана някой може ли да даде по-подробни данни за емулатор да не сме объркали нещо
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от bobolin4o »

zniper написа:направиха 2 емулатора на 220Хц и на малко по-малко от 200 Хц , но проблема си остана някой може ли да даде по-подробни данни за емулатор да не сме объркали нещо
Що си мисля, че Двигателния чете скоростта по КАН шината...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
zniper
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 2:53 pm

Re: интересен проблем с мерцедес 3.2

Мнение от zniper »

може, аз знам че абс чете сигнала от датчика и го преобразува ама мисля че му казва по един жълт ,ако епо кан значи трябва да сложа компа на абс и да направя емулатор на сигнал от колело.... може ли това нещо да се провери отнякъде точно за да решим проблема веднъж завинаги ,а новото е че сложиха газ и там се реже до 9к :D
Публикувай отговор