Спиране на помпа

- Пропан-бутан<br>
- Метан
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Спиране на помпа

Мнение от traqnsavov »

Попринцип е така ама моите клиенти държат резервоара сухичък.. :oops:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Спиране на помпа

Мнение от mirix »

:lol: като държат резервоара сух ще намокрят магазина с 250 лв. за бош,че инак на абонамент за китайки :)
hristochristov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 01, 2010 8:01 am

Re: Спиране на помпа

Мнение от hristochristov »

Здравейте колеги. Причината да спра бензиновата помпа е инцидент (спукване на бензинопровода по време на движение) , за радост без сериозни последствия. Карам рено меган сценик 1,6и 97-г. с ГИ-фобос. От 2 години спирарам бенз. помпа и от тогава съм навъртял над 40000км. и досега не съм имал проблем с бензиновите инжектори. Релето е реализирано като реле за време ( около 20сек.) с таймер 555 и ел.магн.реле с контакти 10А.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спиране на помпа

Мнение от ipivan »

Фобоса има изход който може да се програмира да спира помпата :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Спиране на помпа

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:Фобоса има изход който може да се програмира да спира помпата :lol:
Преди 2 години нямаше, колега...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Спиране на помпа

Мнение от noize »

ipivan написа:Фобоса има изход който може да се програмира да спира помпата :lol:
от кога ... сигурно е някакъв много таен, защото не съм срещал(фобос не съм слагал от година)
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спиране на помпа

Мнение от ipivan »

noize написа:
ipivan написа:Фобоса има изход който може да се програмира да спира помпата :lol:
от кога ... сигурно е някакъв много таен, защото не съм срещал(фобос не съм слагал от година)
Ами аз не работя с фобос,но в началото на годината(февруари,март),шефа им И.Вендов идва при мен да ме агитира да слагам техните ГИ и ми показа как става със софтуера.
P.S.:Работил съм във Фобос преди 4-5години и имам особено мнение.Така че това което казвам не го приемайте безрезервно. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спиране на помпа

Мнение от ipivan »

mirix написа:Всеки си има собствен вкус казало кучето и си близнало пишката !!!
Моето менние от опит и наблюдени е е че:
1. помпата изгаря като и дойде времето
2. дали на газ или на бензин си има регулатор поддържа налягане и си има циркулация.
3. Желателно е бензина в резервоара да е около 1/2 за д ас еохлажда помпатащ
4.Не си купувайте китайски помпи карат от 1-2 месеца до 2 години (в особено редки случаи).
Нямам други идеи и предложения
Аз искам да допълня,че бензина трябва да се обновява,а не да се кара на газ с 1/2 резервоар бензин който е на 6месеца,защото си влошава качествата и разяжда всичко през което премине.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Спиране на помпа

Мнение от mirix »

ipivan то ако беше бензин нямаше да е така ама с този лайношак. Със шепи съм вадил смола като по дърветата от резервоар. Лично аз съм на газ и всеки месец изгарям средно 10 -15 л. бензин. Когато светне лампаха хоп едно трийсиитаче. Пролетта в Румъния ми изгоря помпата. Усили и се шума и няма 2-3 дена замина. Днес пак имах случка но нямах време да видя дали пак помпа или друг проблем. Припали угасна въртях не запали. Обърнах аварийно на газ пак препука и после не се обади. Закачих фобоса на лаптопа и за добър ден нали си тества параметрите ми изписа липсва захранващо напрежение към датчиците. Че като остане време ще видим какво ще излезе
Публикувай отговор