astra G - проблем с E-gas

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

astra G - проблем с E-gas

Мнение от llcoola »

та проблема е следния колата спира да си отваря дроселовата клапа до краи като позагрее,при четенето показа проблем с потенциометьра ,при смяна пак сащото, та мисьлта ми е може ли да е потенциометара на дросела проблема (магистралата претьркана) ,защото колата започва плавно да отваря клапата и изведньж краи ,макар че нещо ме притеснява да не е модула за оправление че и тои се пече от двигателя,.мерси предварително.проверявам всичко че модула е цифра пак има много разправии след това.благодаря предварително на тези които решат да помогнат
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от traqnsavov »

Много, много на диагностичният уред не трябва да се вярва, не за първи път ме е подвеждал...

Преди да сменя датчик, първо замервам параметрите му с осцилоскоп.

А иначе за повредата, трудно е да се каже от тук...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от renene »

Доколкото разбирам от това което си написал,колата е без жило на газта , ако е така трабва да видиш живи данни на потенциометрите на дросела и на педала на газта-там също има потенциометър,и тогава да правиш изводи за какво става дума
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от llcoola »

колеги проблема е установен както отбелязах след смяна на потенциометара на педала работата не се оправи макар диагностиката това да казва та след лутане и проследяване на всички вразки излезна модула за оправление като позагрее радятора му (респективно целия модул и дросела забравя да се отваря до краи. :!:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от rockton »

Колега проблемът е в ЕЦУто, .....ремонтира се , прекъсват (пречупват се) свързващите шини от контактните площатки на хибридния модул към къплунзите, шините са алуминиеви и тънки , заварени са със точковане, точно там се пречупват! заляти са отгоре със прозрачен Гел силикон, голямо чистене пада :mrgreen: Ето снимката на отвореното ECU! .отварянето става трудно защото е залято дълбоко с епоксидна смола или нещо подобно черно и твърдо като камък :mrgreen: ...Мама им.... -швабска :mrgreen:


Съжалявам че не мога да кача снимките тук!!! казва ми че не мога да качвам в JPEG, опитах и да ги архивирам , каза че и във RAR не можело???????
Последно промяна от rockton на Съб Окт 10, 2009 8:35 pm, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от traqnsavov »

rockton написа: Съжалявам че не мога да кача снимките тук!!! казва ми че не мога да качвам в JPEG, опитах и да ги аярхивирам , каза че и във RAR не можело???????

Има цял сървър само за снимки...

http://prikachi.com/
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от rockton »

traqnsavov написа:
rockton написа: Съжалявам че не мога да кача снимките тук!!! казва ми че не мога да качвам в JPEG, опитах и да ги аярхивирам , каза че и във RAR не можело???????

Има цял сървър само за снимки...

http://prikachi.com/

Благодаря ти колега , не знаех за този сървър.....-задължен съм ти! :D

вярно -безплатен но за сметка на това -изключително бавен и муден... :evil: "брадясах" дорде се регна и кача 4 броя :mrgreen:
-Ама да не диря кусур , както се казва "на харизаният кон зъбите се не гледат"

---ето и снимки..........................
http://prikachi.com/images.php?users/rockton/2b.jpg
http://prikachi.com/images.php?users/rockton/1B.jpg
http://prikachi.com/images.php?users/rockton/3c.jpg
http://prikachi.com/images.php?users/rockton/4A.jpg ....на тази тук ясно се виждат "космите-проводници(алуминиеви)" а също и точковите"заварки" към контактните площадки на хибридния модул, също така и частични остатъци от силиконовият гел "прозрачно желе" донякъде почистено с клечка за зъби -китайска! :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от Aspar »

Това за китайската клечка ми хареса :lol: мамка му те са навсякъде :lol: . Въпроса ми е ти как запояваш върху плочките в двата края на бонда .
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от renene »

Аз се чудя колега как го изчисти така добре :D
Последно промяна от renene на Чет Окт 15, 2009 8:39 pm, променено общо 1 път.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от rockton »

:D Относно запояването на алуминий......голям чанч и зор...ползвам един стар флюс(течен) който съм купувал преди повече от 8-10 години не помня вече откъде във разфасофка от 200милилитра, беше с етикет някога, но вече го няма...български е и доколкото помня на някаква фирма от Горна оряховица? Лошото е че е вече на свършване
а не мога да намеря същия! Фирмата WURTH произвежда някакакъв червен флюс(паста) който се миел с вода и ставал за запояване на алуминий, не съм го пробвал оше, поръчал съм като ми го донесат ще пиша!!!

-Почистването от силиконовия гел..........изисква много време и нерви......и не на последно място Инат!! :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от renene »

Ината е важно нещо :mrgreen:
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от llcoola »

благодаря на коплегата за расзаясненията сас снимки нещо полезно научих не бях отварял такав модул!
MATRIX
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 11:57 pm

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от MATRIX »

Алуминият се запоява малко трудно защото много бързо се окислява като е изложен на въздух.(окисният слой пречи на калайдисването) За това върху мястото на алуминия дето ще се запоява се капва една капка обикновенно моторно масло,след това с нещо остро ножце или друго се зачиства алуминия в капката масло докато заблести.Маслото не дава на кислорода да стигне до алуминия! След това със силен поялник и тинол се калайдисва през маслото и се мие с коресилин.Така се калайдисва алуминий без пасти киселини и тн.
А иначе самия модул като го отвори беше ли мокро желето? имаше ли нафта вътре? ..ако е така значи проблема е другаде и дори и да го запоиш пак ще ти дава проблеми! Виждал съм такъв и се изумих,като разбрах от къде се пълни с нафта!!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от rockton »

MATRIX написа: А иначе самия модул като го отвори беше ли мокро желето? имаше ли нафта вътре? ..ако е така значи проблема е другаде и дори и да го запоиш пак ще ти дава проблеми! Виждал съм такъв и се изумих,като разбрах от къде се пълни с нафта!!
Силиконовият гел беше свеж и рехав и мноооого прозрачен :D , нафта нямаше защото колата работи на БЕНЗИН!!!
Относно спояването на алуминий?...всеки -явно си има някаква изпитана технология, все пак благодаря ти че сподели твоят опит, -ще пробвам!
Имах случай със масло в ECUто, и то доста на едно Ауди А4 Qatro 1.9 TDI 110 катъра с мотор AFN
компира ако не се лъжа беше май EDC 15 C XX ?.....беше почти целият олят отвътре със масло(черно) и е съвсем ясно откъде това масло се е намерило там......по вакум маркучето на МАР сензора, не е за вярване но е факт, и то не е единствен изолиран случай!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: astra G - проблем с E-gas

Мнение от traqnsavov »

Маслото е диелектрик по добър дори и от въздуха, така че няма проблем.. :) :D
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор