а4 губи мощност

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от ivanovbg »

Аз говоря по принцип,все пак колата не е при мен.Имал съм такива доста случаи със спукан маркуч в екуто.Тогава записва еку дефективе и турбопрешър контрол.Когато ръчкаш колата турбото напомпва в екуто налягане и датчика за атмосверно налягане отчита подморско равнище т.е нат 1000мбара и екуто се побърква.Проверява се за 5 мин., но все пак колегата да каже дали го е проверил.Възможно е и клапана да е дефектирал или да има запушен маркуч но това се проверява за секунди и не ми се вярва колегата преди да пише и да ръчка по турбото да не го е проверил .
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от ifidik »

абе стига бе!
тая кола няма променлива геометрия. няма и маркуче в екуто.датчика е на самия смукател.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от VOLUMAX »

ifidik написа:абе стига бе!........... няма и маркуче в екуто.датчика е на самия смукател.

Първите А4 са с МАР който е вътре в ECU-то и тая е най-вероятно такава защото грешка FFFF се записва предимно заради спукан маркуч към МАР-а в ECU-то !
КТМ is the BEST fuck the rest !
fiki4
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:58 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от fiki4 »

map е в екуто маркуча е здрав но не съм проверявал дали има вътре масло или влага, клапана на турбото рабти и мембраната също но видях че контра гайката на лоста на клатана на турбото е наранена и за това реших че е от това аз също я развих трудно
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: а4 губи мощност

Мнение от traqnsavov »

това забиване го прави и на колегата колата, самоче е пасат 1.9TDI пак със същият комп, с мап монтиран вътре в него..

Какво ли несме правили, още нямаме идея от какво е.. :?
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от ivanovbg »

Аз говоря за маркуча вътре в екуто а не до него.А барометричното налягане колко е по време на движение?Тряба да е около 950 и да не се мени.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор