а4 губи мощност

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
fiki4
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:58 pm

а4 губи мощност

Мнение от fiki4 »

автомобила а4 1.9 tdi мотора е AHU 97г. проблема е че понякога губи мощност като загрее. забелязах че има малка разлика в отчитането на термометъра на таблото и актуалните стойности на ecu с около 8-10 градуса и утре ще го сменя ктс намира две грешки-отклонение при регулиране на налягането във смукателния колектор и грешка ffff - цифрова част(компютър)блок за управление която нямам идея какво е освен дефектирал компютър или колата е с чип защото когато върви, върви струва ми се много по добре от нормално за tdi 90 кс.Та за първата грешка мерих буста на турбото с механичен манометър както е описано в аутодата на трета с пълна гас от 1500 до3000 оборота 1-1.1бара толкова отчете и ктс но това е когато колата е добре при мен направи магарията само веднъж когато я донесоха но тогава не бях закачил маномеръра. дебитомера има съвсем малки разлики от за дадените стоиности.Втората грешка се трие само на работещ двигател и като угасиш се появява отново а първата се появява понякога. къде има по подробна имформация за разтълкуване на грешките който открива ктс който не са по обд стандарт.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: а4 губи мощност

Мнение от renene »

не го сменяй това е нормална разлика относно другия проблем нещата вървят в следната последователност проверка вакуми на буста ,управляващия клапан ,управление на клапана от самия комп ,турбина-виж на место дали движи лесно лостчето за разтоварване :D
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
gza
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 7:00 am

Re: а4 губи мощност

Мнение от gza »

Дебитомер можеби не,турбо можеби да :mrgreen:
ivanovbg1
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 6:09 am

Re: а4 губи мощност

Мнение от ivanovbg1 »

налягането на турбото се мери най добре в движение на добре загряла кола.извеждаш на екрана очаквана и актуална стойност на налягането и се возиш,ако актуалната стойност превиши очакваната с над 300кпа за пове4е от 10 сек се вклучва защитата и компа реже горивото ..ремонт на турбото и си готов.педполагам че това е проблема
възможно е и спукам маркуч на мапа вътре в компа"ако се намира в него"
strahil
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 4:16 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от strahil »

И аз съм за прекомерно налягане от турбото, често срещано явление при тия мотори, износват се или клеясват лопатките които коригират налягането на турбото.
IPEICHEV
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 11:49 pm
Местоположение: Пловдив

Re: а4 губи мощност

Мнение от IPEICHEV »

И аз мисля че е от маркуча на мапа.Преди време имах един случай подобен.Като закача маркучлето на клапана на турбото на 90км/ч турбото се изключва.Като махна маркуча хвърчи.Така си е и до днес
fiki4
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:58 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от fiki4 »

оказа се високо налягане на турбото колата е внесена сега и може би предишния собственик я е бъзикал след като намалих налягането два дена няма проблеми обаче грешката ffff си стои и с нея не мога да се справя
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от VOLUMAX »

fiki4 написа:оказа се високо налягане на турбото колата е внесена сега и може би предишния собственик я е бъзикал след като намалих налягането два дена няма проблеми обаче грешката ffff си стои и с нея не мога да се справя

Kak намали налягането :?:
КТМ is the BEST fuck the rest !
fiki4
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:58 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от fiki4 »

VOLUMAX написа:
fiki4 написа:оказа се високо налягане на турбото колата е внесена сега и може би предишния собственик я е бъзикал след като намалих налягането два дена няма проблеми обаче грешката ffff си стои и с нея не мога да се справя

Kak намали налягането :?:
от лостчето за управление на баипасния клапан на турбото(wastegate)
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от ifidik »

[/quote]
от лостчето за управление на баипасния клапан на турбото(wastegate)[/quote]

ужас :shock: .
най вероятно отказва ел клапана за управлението на турбината(N75).
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от ivanovbg »

свали турбото и го дай на ремонт(почистване) и не си играй с лостчето
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от VOLUMAX »

Направо нямам думи :) :mrgreen:
КТМ is the BEST fuck the rest !
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: а4 губи мощност

Мнение от ifidik »

втори път ще напиша : УЖАС! .
на тая кола турбината е без променлива геометрия и не се нуждае от сваляне и почистване.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от ivanovbg »

а отвори ли екуто да видиш дали не е пълно с масло?ако можеш дай и номера на грешката за налягането.клапана също е възможност.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: а4 губи мощност

Мнение от САКСО »

......
Последно промяна от САКСО на Пет Фев 05, 2021 2:32 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор