Редуктор за ГИ - Тартарини

- Пропан-бутан<br>
- Метан
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

Здравейте, колеги!

Нуждая се от помощ за един редуктор за ГИ:
TARTARINI CLASS 1-2A E13*67R*01 0023
Интересуват ме мнения за него и дали става за двигател 90кВт.
В Нета не мога да намеря за каква мощност става...


Поздрави!
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от noize »

Колата има ли турбота компресори и тн.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

noize написа:Колата има ли турбота компресори и тн.

Няма нищо подобно, просто атмосферен двигател инжекцион 120 к.с
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от noize »

Ами колега всичко е относително ... технически всички редуктори\изпарители които съм срещал могат да захранят колата, въпроса вече идва от там как ти работи колата на бензин и как са ти монтирали уредбата ... единствения проблем който евентуално можеш да имаш ти се явява при турботата когато импулсите на бензин рязко се покачват и уредбата качва импулсите на газ, тогава почва да замръзва редуктора и мощноста пада в пиков момент ... иначе като цяло изпарителите за ГИ могат да захранят и по-мощни коли но пак казвам всичко е относително ... Говори с сервиза в който ще ти го монтират за всеки случай...




П.П. Защо си се спрял точно на Тартарини ... много е стара концепцията ... Ако ще си слагаш нова уредба пробвай с PowerJet ili Fobos
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

П.П. Защо си се спрял точно на Тартарини ... много е стара концепцията ... Ако ще си слагаш нова уредба пробвай с PowerJet ili Fobos[/quote]

Здравей, колега!

Много благодаря за помощта! Притесненията ми са само относно изпариреля, защото друго от този ГИ няма да използвам... е може би само бутилката. Смятах да попитам в представителството на Тартарини, но тяхното работно време съвпада с моето.
Иначе колата съвсем не спада към бързооротните, става въпрос за Мерцедес 200Е, а какво съм му намислил можеш да погледнеш в темета за БРЦ - Блитц. Приключението сигурно ще е голямо, макар че има много компетентни помагачи. Затова искам да пробвам с налични комоненти за начало, а когато нещата се изчистят да сменям с нови.
Е все пак газовата рейка, макар и по-евтин вариант държа да е нова...
Още веднъж блаодаря!

Поздрави!
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от noize »

Ами успех ви желая, ти и други неща можеш да използваш от уредбата ама както си решиш... Другото което е, тартарини са много чуствителни от страна на софтуер ... ако слагаш примерно датчици на различни марки може да се обърка тотално ....
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

noize написа:Ами успех ви желая, ти и други неща можеш да използваш от уредбата ама както си решиш... Другото което е, тартарини са много чуствителни от страна на софтуер ... ако слагаш примерно датчици на различни марки може да се обърка тотално ....
Благодря!
Няма да има компютър и софт Тартарини, единствено кутията и буксата на компа ще остане, всичко останало ще е Мегаскуирт...
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

Здравейте,

връщам се към един поостарял проект... Преди няколко дни занесох изпарителя на майстор, за да провери има ли нужда от някакъв ремонт (все пак е втора употреба...) радостното е, че всичко е ОК, но ме застреля, че този изпарител можел да работи само в система и комп на Тартарини и не можел да работи с газови рейки... :!: Това малко ме притесни, а според всичко, което намерих в нета го водят редуктор за ГИ.
Та, ако някой може да помогне...

Поздрави!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от ipivan »

valk написа:Здравейте,

връщам се към един поостарял проект... Преди няколко дни занесох изпарителя на майстор, за да провери има ли нужда от някакъв ремонт (все пак е втора употреба...) радостното е, че всичко е ОК, но ме застреля, че този изпарител можел да работи само в система и комп на Тартарини и не можел да работи с газови рейки... :!: Това малко ме притесни, а според всичко, което намерих в нета го водят редуктор за ГИ.
Та, ако някой може да помогне...

Поздрави!
Изпаритела каквато и да е марка който е за ГИ,може да работи със всеки ГИ,без значение от марката.
Важно е да може да поддържа налягането за съответния ГИ и да осигурява необходимия дебит за мощтността на мотора!

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

Благодаря, колега, така мисля и аз... но понеже е от някакъв стар модел, мисля, че се водеше Етагаз... да не би да не може да поддържа нужното налягане ??? Странното за мен е, че окабеляването на инсталацията включва и инсталация, както за бензинови, така и за газови дюзи, а отделно има някаква глава със стъпкови мотори и щуцери...

Поздрави!
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

От такава системата е изпарителя...
http://nigelchristie.co.uk/LPG%20Sytems.htm

Поздрави!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от karamilev »

С този изпарител няма да стане,скоро монтирах на личен автомобил газ на Фобос като махнах системата на Тартарини Етагаз,налягането не стига,с махнат вакум закрепва празен ход но нагоре не става,със сложен вакум няма никакъв празен ход.Подлагах вътре на пружината за да вдигна налягането но тогава се сковава мембраната много и не се регулира сама,така че не му се надявай много най-вероятно няма да стане.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Редуктор за ГИ - Тартарини

Мнение от valk »

karamilev написа:С този изпарител няма да стане,скоро монтирах на личен автомобил газ на Фобос като махнах системата на Тартарини Етагаз,налягането не стига,с махнат вакум закрепва празен ход но нагоре не става,със сложен вакум няма никакъв празен ход.Подлагах вътре на пружината за да вдигна налягането но тогава се сковава мембраната много и не се регулира сама,така че не му се надявай много най-вероятно няма да стане.
Благодаря, колега! Точно от това се страхувах... че няма да може да работи с газова рейка... май ще се търси нов, а Тартаринито или за части (или целия комплект) или в кофата...

Поздрави!
Публикувай отговор