stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от llcoola »

бараката идава при мрн с проблем неште да запали.работила си до в4ера и след смяна на ремаци някаде в някои сервиз и по4истване на дат4ика на коляновият вал от маслата и боклука отказала напално да пали.та аз гледам и кат всеки парво белези на вала горе долу отварям капака на разпределителния вал да видя дали всичко савпада и ок компресия ок бензин пуска , меря дис системата блока е ок ток да те утрепе дава кабели и свещи ок ,дат4ика на скоростната кутия (дат4ик колянов вал) в стоиности по аутодата и не и не препука се едно си разменил кабелите и на цилиндрите и а няма как да ги обаркаш то си пише кат за малоумни ,варти6 и не и не после вадиш свещите 3 ок едната мокра яко (на всеки цилиндар дава идеална искра) колата е 4етена с виза тя казва че всичко е ок ме не е .та мисалта ми е може ли датчика на коляновия вал да си е променил характеристиката и да се базика от там .
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от mitko »

Мерцедес са казали "Търсете грешката където сте пипали " . Ремъка на тая кола ако се не лъжа не е на белези а на чопове и не се зацепва на горна мъртва точка .Tака ли го проверявя? Няма логика да влезе на ход за смяна на ремъци и да не иска да пали заради датчик. :shock:

regards
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от llcoola »

законтрих го то4но така
по щифтове
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от presko79 »

колега, даже без датчик кол.вал ще запали,няма да работи както трябва ,но ще запали ,виж пак цвнтровката да нее зацепена на 180градуса
Бензина е за измиване на дизелови части.
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от llcoola »

бьркам с отверката като е на щифтове (белези центрована) буталото на 1- 4 горе разпределителният вал на 1 фаза горене 4 заваршва фаза изпускане заначи ок всичко отзад на маховика белега е на 0 както по книга почвам да се самнявам вече вьв всичко и си мисля на бобините си ги пише цилиндрите кои кабел каде утре ще ги поразменям да видим кво ще стане че днес не ми остана време.благодаря за бьрзите отзиви :D
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от mitko »

Ама на Peugeot първи е от към кутията .Това под внимание вземаш ли го?

regards
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от mitko »

presko79 написа:колега, даже без датчик кол.вал ще запали,няма да работи както трябва ,но ще запали ,виж пак цвнтровката да нее зацепена на 180градуса
Е как ще стане че ми е мноооооого интересно . Кой ще каже че мотора се върти ???? Когато откачиш датчика искрата спира и помпата не тръгва.

regarsds
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от llcoola »

да знам на ясно сьм пьк това веднага се решава с размяна на кабели сигурен сьм че ще е нещо дребно скатано в тази барака .
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от presko79 »

mitko написа:
presko79 написа:колега, даже без датчик кол.вал ще запали,няма да работи както трябва ,но ще запали ,виж пак цвнтровката да нее зацепена на 180градуса
Е как ще стане че ми е мноооооого интересно . Кой ще каже че мотора се върти ???? Когато откачиш датчика искрата спира и помпата не тръгва.

regarsds
митко ти нали си наясно че двг-тата на пежо и ситроен са еднакви ? преди две-три седмици при мен се довлече ситроен сьс сьщия мотор ,сменяли му сьединител,и незакачили буксата на датчика,как му работи помпата и как има искра след като буксата висеше.?неказвам че работи като хората,колата гаснеше и подьржаше ужасни обороти,тя затова и доиде но на собствен ход.аиде аз несьм добьр диагностик,не мие много и работа обясними как се е получило
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от mitko »

Единствения вариант това да стане е на друг мотор 1.6 не с DIS система а с дистрибуторна капачка (какъвто предполагам че е бил твоят ).т.е с датчик в делкото и с външен комутатор (те също имат датчик и на коляновия вал) ,а тука човека е писъл ,че е DIS System това се управлява всичко от ECU и тая система няма да запали без импулс от датчика на коляновия вал.

Sregards
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от vrm »

колегата е mitko e прав!
1-ви е от скоростите.
90% от проблема е от последния ремонт!
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от presko79 »

това е ясно на болшинството от френските 1 цилиндьр е от кьм скоростите
Бензина е за измиване на дизелови части.
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от ludiqmaks »

При DIS запалване няма значение кой е първи.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от traqnsavov »

Мдам BDY 1-рви е от към маховика, и ако се сещам точно, не се зацепва на ГМТ
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: stara baraka ПЕЖО 405 1,6 BDY

Мнение от llcoola »

да колеги така е днес след мака мака и много процедури е запалих неработи добре няма висиоки на 5 градуса предверение само там пали нито на 0 нито на 10 (в двата случая гарми,това са белезите на маховика) вартях и разпределителният вал как ли не (то не че може много) и неще да стане по добре та започвам да клоня кам този датчик(колянов вал ) все повече иначе остава компа да се побаркал щот тои определя предверението.
Заключено