Форд мондео прекъсва на ниски обороти

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от bobigas »

Колеги тези дни се сблъсках с много странен проблем с форд мондео. Двигателя е 1.8 16 V zetec.Колата доиде при мен като преди това е била на майстор скъсала е ангренажен ремък и са правили ремонт на главата. Проверих зацепването на ангренажния ремък и центровката не беше на белезите ,зацепих я както е описано в аутодата колата си запали но на ниски обороти работи на два цилиндъра и като подадеш газ изчиства .Сменени са кабели ,свещи бубина но ефекта е същия .Компресията и на четирите цилиндъра е 14 . Сигнала към бубините го гледах на осцилоскоп и според мен всичко е в нормите . Пробвах да се свържа с ECU с два скенера с VISA и с ATS 900 но не направихме връзка но и да се свържем не можем да четем живи данни,има само памет на грешките.Моля някой от колегите ако е имал подобен проблем да сподели.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от bobolin4o »

bobigas написа:Колеги тези дни се сблъсках с много странен проблем с форд мондео. Двигателя е 1.8 16 V zetec.Колата доиде при мен като преди това е била на майстор скъсала е ангренажен ремък и са правили ремонт на главата. Проверих зацепването на ангренажния ремък и центровката не беше на белезите ,зацепих я както е описано в аутодата колата си запали но на ниски обороти работи на два цилиндъра и като подадеш газ изчиства .Сменени са кабели ,свещи бубина но ефекта е същия .Компресията и на четирите цилиндъра е 14 . Сигнала към бубините го гледах на осцилоскоп и според мен всичко е в нормите . Пробвах да се свържа с ECU с два скенера с VISA и с ATS 900 но не направихме връзка но и да свържем не можем да четем живи данни,има само памет на грешките.Моля някой от колегите ако е имал подобен проблем да сподели.
Кои са цилиндрите, дето на празен ход ги няма? На една бобина ли са?
Коя година, пробва ли да четеш по ОБД?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от presko79 »

виж гарнитурата на смукателния колектор,имах такьв случаи ,беше останало парченце,новата нелягаше добре,вследствие смучеше вьздух и от там лоши ниски обороти и прекьсване.но не беше форд а вектра Б ,лоши обороти и на газ и на бензин,бях се побькал доде го открия
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от bobigas »

Колеги свалях и смукателния колектор и дюзите но там всичко е ок. Не работят първи и четвърти цилиндър ,забравих да спомена че колата има газова уредба и на двете горива е едно и също.Колата е 95 год .протокола е EEC 4 не съм я пробвал но не вярвам да има ОБД 2 протокол
Последно промяна от bobigas на Нед Авг 16, 2009 12:37 pm, променено общо 1 път.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от presko79 »

bobigas написа:Колеги свалях и смукателния колектор и дюзите но там всичко е ок. Не работят първи и четвърти цилиндър ,забравих да спомена че колата има газова уредба и на двете горива е едно и също.
значи вьздух,огледаи пак,но нека и други колеги се изкажат,дано има нещо специфично
Бензина е за измиване на дизелови части.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от traqnsavov »

Сега имам едно беемве така прави, само на първи цилиндър..

Не е от въздух не е от дюза не е от компресия пълен шах..

Сега си мисля че е засякал хидравличен повдигач... :? :shock: :|
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от rangel1 »

Според мен е въздух на 90% огледай всички вакуми много внимателно даже и където не се
вижда ги опипвай,как функционират вентилацията на картера и рециркулацията на газовете!!!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от mitko »

Глупости въздух !!! Ако е на 1 или 2 един до друг да но на 1 ви и 4 ти не! А като е правена главата дали са спазени височините на клапаните ????? Дали гнездата не са много отнети ?? Дали повдигача не държи клапана леко отворен ??? Когато мериш налягане мотора го въртиш с около 200 оборота няма такова налягане на маслото .

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от traqnsavov »

И на мен ми се струва че няма да е от въздух, ако бяха два съседни цилиндъра да, ама единият е 1 другият 4.

Провери свещите какъв цвят са...
Ако е въздух ще са снежно бели, а те не са нали, изглеждат нормално.. :x :x
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от bobigas »

Колеги не смуче въздух проверил съм всички възможни вакуми и всичко е ок. Склонен съм да мисля че при ремонта на главата са врезовали гнездата на клапаните както сподели колегата митко ,и сега хидравличния повдигач е прибран до краи и клапана стои леко отворен .Цвета на свещите на тези цилиндри дето не работят е по тъмен от тези дето работят. Утре ще извикам клиента ще му разпомпам хидравличните повдигачи и ще видя дали имат луфт . Ще пиша за развитието на този проблем.
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от niki »

Щом казваш, че комутацията на бобината 1ви и 4ти наистина е ОК, може да е точно проблем с газоразпределянето. Ползвал съм в подобни случаи механичен манометър на запален двигател на празен ход - при въртене на стартер вдигаше налягане, но при работа на пр. ход на проблемния цилиндър падаше на нула без никакви пулсации! За сравнение на работещ цилиндър на пр. ход пулсираше манометъра на 4-5 атм ( показанието зависи от уреда, меренето и оборотите, но разликата в работата на 2та цилиндъра беше очевидна ). Можеш така да пробваш да провериш компресията за да си сигурен.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от Aspar »

Здравей колега мери ли колко въглрводорода има , да няма лоши клапани компресията не винаги показва , 1 и 4ти цилиндар са един канал на бобината . Успех
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от traqnsavov »

Колега какво стана с това мондео, не че нещо чисто професионално любопитство..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
shumana
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:13 am

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от shumana »

bobigas написа:Колеги тези дни се сблъсках с много странен проблем с форд мондео. Двигателя е 1.8 16 V zetec.Колата доиде при мен като преди това е била на майстор скъсала е ангренажен ремък и са правили ремонт на главата. Проверих зацепването на ангренажния ремък и центровката не беше на белезите ,зацепих я както е описано в аутодата колата си запали но на ниски обороти работи на два цилиндъра и като подадеш газ изчиства .Сменени са кабели ,свещи бубина но ефекта е същия .Компресията и на четирите цилиндъра е 14 . Сигнала към бубините го гледах на осцилоскоп и според мен всичко е в нормите . Пробвах да се свържа с ECU с два скенера с VISA и с ATS 900 но не направихме връзка но и да се свържем не можем да четем живи данни,има само памет на грешките.Моля някой от колегите ако е имал подобен проблем да сподели.
с мондео 1.8 имах подобен проблем беше се спукала пласмасовата тетка свързваща вакумите .с ats и аз не можах да е прочета.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Форд мондео прекъсва на ниски обороти

Мнение от bobigas »

Колеги аз се отказах да правя въпросното мондео и пратих клиента да го ремонтира в някой специялизиран сервиз ,вчера клиента ми се обади и ми каза че го е карал в 5-6 севиза включително и в бош сервиз и никъде не са му го опрвили и ме помоли пак да му обърна внимание .Има ли някакво развитие ще пиша.
Заключено