Регулиране на TPS

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Регулиране на TPS

Мнение от ludiqmaks »

Здравейте.Днес ми докараха един голф,94г,18i,ABS. И ми казват че са му ръзвъртяли тпс са, та дали някой се е зблъсквал с тъкъв случей :roll: някой ако знае как да го върна в заводцкото си положение ще му бъда благодарен.
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Регулиране на TPS

Мнение от ifidik »

в аутодатата има стойностите на съпротивление,мериш и настройваш
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регулиране на TPS

Мнение от bobolin4o »

ludiqmaks написа:Здравейте.Днес ми докараха един голф,94г,18i,ABS. И ми казват че са му ръзвъртяли тпс са, та дали някой се е зблъсквал с тъкъв случей :roll: някой ако знае как да го върна в заводцкото си положение ще му бъда благодарен.
Контакт, закачаш с кодочетец, подаваш газ, натискаш бутончето на мотора за празен ход, то се прибира до откат, откачаш буксата на моторчето, пускаш газта, проверяваш дали е достигнат заводския ограничител на клапата - ако не е, отпускаш жилото;
гледаш на актуални стойности "ъгъл на др. клапа" и гласиш от плочката "0" градуса.
Успех!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Регулиране на TPS

Мнение от renene »

Не е ли по-лесно един газ анализатор да сложиш ако имаш разбира се.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регулиране на TPS

Мнение от bobolin4o »

renene написа:Не е ли по-лесно един газ анализатор да сложиш ако имаш разбира се.
Не е.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Регулиране на TPS

Мнение от VOLUMAX »

При регулировка на такъв TPS според мен е задължително да се ползва газанализатор или някакъв друг ламбда метър !
Това с нагласянето на 0 градуса на клапата е просто ориентировачна отправна точка .
От там насетне се гледа напрежението на TPS-a когато клапата е подприала в стопора и се варира финно според сместа !
Особенно в зоната на празния ход сместа се променя на всяка десета от волта .
КТМ is the BEST fuck the rest !
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Регулиране на TPS

Мнение от ifidik »

ludiqmaks написа:Здравейте.Днес ми докараха един голф,94г,18i,ABS. И ми казват че са му ръзвъртяли тпс са, та дали някой се е зблъсквал с тъкъв случей :roll: някой ако знае как да го върна в заводцкото си положение ще му бъда благодарен.
колега,от всички тия насоки които получи, видя ли колко е развъртян тпс и или си е за смяна?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регулиране на TPS

Мнение от bobolin4o »

VOLUMAX написа:При регулировка на такъв TPS според мен е задължително да се ползва газанализатор или някакъв друг ламбда метър !
Това с нагласянето на 0 градуса на клапата е просто ориентировачна отправна точка .
От там насетне се гледа напрежението на TPS-a когато клапата е подприала в стопора и се варира финно според сместа !
Особенно в зоната на празния ход сместа се променя на всяка десета от волта .
Вярно, че е отправна точка, но това е отправната точка за по-нататъшни доизкусурявания на системата; тоест ако например налягането на бензина не е в норма, посредством ТПС ли да му глася CO-то? Айде стига ... освен това има стойност наречена "ламбда фактор" и "ламбда адаптация" - ей това показва накъде духа вятъра.
Ако не е нагласен ТПС както писах по-горе има аномалии с празния ход.
Това е моето мнение по въпроса, не ангажирам никого с него, няма да споря с колеги, в крайна сметка за това сме хора - всеки знае най-добре за себе си на базата на натрупания опит...
Със здраве!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на TPS

Мнение от ludiqmaks »

Здравейте колеги.Благодаря за мненията ви :!: днес се борих с нея и нищо не направих, защото стопорните болченца също са ги разместили от фабричната им настройка.Мисля утре да намеря някой моно инжекция и да меря по нея, би трябвало да стане според мен :roll:
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Регулиране на TPS

Мнение от auto »

Този потенциометър се настройва в завода до третия знак след десетичната запетая и ТАМ НЕ СЕ ПИПА.Затова хората са сложили и пластмасови капачки/пломби/Ако не са пипани двата регулировъчни болта на клапата мери между средните два крака на потенциометъра на контакт и при върнато в крайно положение моторче трябва да има 0,80-0,85 V.Успех!
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Регулиране на TPS

Мнение от diagnostic »

auto написа:Този потенциометър се настройва в завода до третия знак след десетичната запетая и ТАМ НЕ СЕ ПИПА.Затова хората са сложили и пластмасови капачки/пломби/Ако не са пипани двата регулировъчни болта на клапата мери между средните два крака на потенциометъра на контакт и при върнато в крайно положение моторче трябва да има 0,80-0,85 V.Успех!

Колега аз напълно те подкрепям !!!
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на TPS

Мнение от traqnsavov »

auto написа:Този потенциометър се настройва в завода до третия знак след десетичната запетая и ТАМ НЕ СЕ ПИПА.Затова хората са сложили и пластмасови капачки/пломби/Ако не са пипани двата регулировъчни болта на клапата мери между средните два крака на потенциометъра на контакт и при върнато в крайно положение моторче трябва да има 0,80-0,85 V.Успех!

А ако трябва да се смени, понеже е износен какво правим, сменяме колата.. :lol: :lol: :lol:

Епа чак да не се пипа, пипа се, ама трябва да знаеш къде да пипаш... :oops: :oops: :roll:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регулиране на TPS

Мнение от mitko »

Да ,не се пипа и ако е износен и трябва да се смени се сменя с цялата долна част на моно инжекцйона . Друг е въпроса че тука е Булгаристан и се деиства по метода махаш старото слагаш ВЕХТОТО!!!

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на TPS

Мнение от traqnsavov »

Щом го има като резервна част, и щом не е запечатан както на гоУуфффф, значи нищо не му пречи да се смени... :D

А това че някой хора не могат да я настроят да работи, това е отделен въпрос......
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регулиране на TPS

Мнение от mitko »

Ти маи не четеш какво се пиши !!!!! Продава се не само TPS , а комплект с алуминиевата долна част на моно инжекцйона и е с пломбички !!!!! Или идва готов настроен по самата клапа защото и тя стой на тая част на моноинжекцйона . А и тука става точно дума за Голф. :lol:

regards
Публикувай отговор