D15B2 ?

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

D15B2 ?

Мнение от gt40 »

Здравейте! Една Хонда ме измъчи. Колата гаснеше при преход към тихи и работеше нестабилно. Не реагира на четене на самодиагностика. Оказа се, че при монтаж на аудиото окъсили + 30, затова не работи часовника и РС няма постоянен +. Сега работи много добре, ама пак свети при тест постоянно лампата, което значе код 0, авариен режим, проблем в РС ... Карана е 3-4 месеца без + . Не реагира на провокации с откачане на датчици, все ZERO!!! Някой знае ли как се вади от сън това чудо?
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: D15B2 ?

Мнение от auto »

Какво значи няма постоянен+.Прозвъни всички маси и захранвания и ако са там я вкарай в диагностика.Тези компютри горят трудно,не е като при Mitsubishi-то.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: D15B2 ?

Мнение от gt40 »

Колега auto, моля те прочети внимателно : "Сега работи много добре, ама пак свети при тест постоянно лампата, което значе код 0, авариен режим, проблем в РС ... Карана е 3-4 месеца без + ."
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: D15B2 ?

Мнение от auto »

Недей гледай кода а мери
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: D15B2 ?

Мнение от gt40 »

Сори! Мерих всички пинове. Там са си потенциалите, а той се е забил в авариен режим! Свършиха ми идеите, затова попитах имали някой по- свежи.
krassy
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 5:06 pm

Re: D15B2 ?

Мнение от krassy »

Не разбрах пробвахте ли с откачане на акомулатора ? В някои случаи върши работа .
ПП. Един колега казва че е добре в такива случаи да се свали акомулатора , след което правиш три обиколки около колата с него , кръстиш се три пъти , слагаш и палиш :wink:
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: D15B2 ?

Мнение от gt40 »

Седя около час с откачен компютър, докато му ровя инсталацията. И още два-три опита ...
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: D15B2 ?

Мнение от bobolin4o »

gt40 написа:Колега auto, моля те прочети внимателно : "Сега работи много добре, ама пак свети при тест постоянно лампата, което значе код 0, авариен режим, проблем в РС ... Карана е 3-4 месеца без + ."
Това ще рече, че нормално работи колата, чека не свети, а само не можеш да го вкараш в диагностика?
Какъв е проблема тогава?
Лично аз бих обяснил на клиента ситуацията и ако желае да си търси, или аз да му търся друг комп...
От опит знам, че един от хиляда човека ще пожелаят...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: D15B2 ?

Мнение от gt40 »

Тя си работи, ама аз се дразня,че ми остана неразрешен проблем! И в Аутодата и в Уоркшоп все пише : В специализиран сервиз!!! Освен ще го изстрелям в Хода.
Публикувай отговор