проблем с аербег

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

проблем с аербег

Мнение от ludiqmaks »

Здравейте колеги :D Някой ако е имал такъв случей да помогне :oops: Значи колата е пасат 99г. Както си е карал и забелязва лампата на аербега да свети а преди да я забележи бил влязал в голяма дупка :? Закачам я и ето какво дава.
Sunday,23,February,2003,12:19:50:26365
VCDS Version: Release 805.0

Address 15: Airbags
Control Module Part Number: 1J0 909 607 A
Component and/or Version: AIRBAG VW3 S V04
Software Coding: 00065
Work Shop Code: WSC 00028
Fault Codes have been Erased

2 Faults Found:
5 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -
2 - Supply Voltage B+
07-10 - Signal too Low - Intermittent
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: проблем с аербег

Мнение от yasser »

Имал съм 2 подобни случая.
И на двете процедирах по един и същ начин, понеже така или иначе може да се стигне до сваляне на модула и закачането на програматор, нищо не ми пречеше да се бъзикам пред ОБД-то с еърбег модула. Пробвай да изчистиш краш датата на модула през диагностика, нищо че не ти пише за наличието на такава.

Успех
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем с аербег

Мнение от ludiqmaks »

Благодаря ти много за идеята :wink: би ли ми казал каква е процедурата да я изчистя краш датата а после трябвали да записфам нова :oops: ако не е тайна :roll:
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: проблем с аербег

Мнение от yasser »

Аз използвам Ваг Прог. С него много лесно се чисти краша, стига модула да не е произведен от Сименс. Не е нужно да записваш каквото и да е било. Програмата автоматично си го прави, но не е само програма а си има и прилежащ адаптер. Ако не разполагаш с такъв по-добре или да си купиш , или ако е сравнително спешно по-добре да подходиш директно към сваляне на модула и прочитане на Моторола 68НС11Е20.
Ако можеш да го прочетеш изпрати ми го на е-майла и ще се опитам да ти помогна.

Много е въможно от навлизането на автомобила в дупката да се е получил трус, който не е достатъчен за модула, че да активира възглавниците, но е достатъчен за да запише някаква критична ситуация. От там може би произлиза грешката, която не може да се изтрие с обикновена диагностика.
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем с аербег

Мнение от ludiqmaks »

Много ти благодаря за информацията :!: аз съм от Варна кажи каде ти е сервиза да ти го пратя защото нямам програматор и по принцип се занимаваме с газови уредби :| ако искаш де.
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: проблем с аербег

Мнение от yasser »

С удоволствие, но по-добре ти вземи колата и заповядай в скромния ми гараж, че да запознаем и да пийнем по едно късо кафе.
кв. Чайка, бл.19 гараж 5. На двете врати имам по една табелка (забранено използването на клаксон)
0888-306989, 0895-020302.

Поздрави.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: проблем с аербег

Мнение от presko79 »

извинявам се че ви се меся в темата но ви завиждам за това че си помагате и откликвате на проблемите на другите де да беше в Габрово така ,успех на всички
Бензина е за измиване на дизелови части.
Публикувай отговор