Audi A4 _Airbag

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Audi A4 _Airbag

Мнение от rockton »

Здравейте колеги ,става въпрос за колата на синът ми, закупена е още 2004 година,човекът от който я купихме предупреди че Аирбъците не работят, имала е удар отпред и са гръмнали и двата, в последствие са сменени и двата айрбъка и така я купихме с изваден куплунг на ЕЦУто и махната крушка -на вуздушни възглавници! Синът ми така си я караше до скоро, без тея "гърмялки" , но му купихме нова кола, и сега тази остава на на нас с жената :lol:
Колата е добра Ауди А4 Куатро 1.9 ТДИ 110 "катъра" :D код мотор AFN 97година(октомври)
Та така -"дявола кат' си нямал работа си таковал децата" , та и аз реших да и оправя аирбъка та всичко да е наред!
Закачих куплунгите навързах диагностиката и ето, според ATS900 -въздушните възглавници са АВ7.Х бош номер 8D0959655 -записана грешка номер 0253 -Данни за удар запазени!
Според WAGcom съшият аирбаг 7 съшият номер и същата грешка само с различен номер
00595 -Crash Data Stored 35-00 - -
Та така до тук всичко ясно, Нямам много опит с аирбъците и отбягвам да ги правя, само ги диагностицирам, но тук ще се наложи нали не моя кола,!
Моля за помощ, методика, начин за триене на Crash Data
благодаря предварително
с уважение И.мийков :D
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Audi A4 _Airbag

Мнение от Todio »

Този блок се лекува лесно с VW Airbag-reseter, или сваляш блока, четеш Епрома, триеш грешката, запояваш и всичко сие на мястото.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Audi A4 _Airbag

Мнение от rockton »

Благодаря за отговора колега Todio. -Днес поговорих с един колега и нещата ми светнаха :idea: ,та отворих контролният модул на аирбъка и се оказа че няма епром, защото е с моторолския процесор,тоест паметта е вътре в проца! А аз все още нямам програматор за тях, но не за дълго, Та колегата който днес ме светна :idea: ще ми купи и изпрати програматора!
Темата е изчерпана, може да я закриваме.
Още веднъж благодарности на колегата Todio ...., а на всички останали с поздрави за успешна и доходна работа! :D
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Audi A4 _Airbag

Мнение от Todio »

Този блок се лекува по кабела. С програматор ОК, но ти трябва и калкулатор.
Публикувай отговор