проблем с air bag , astra f `93

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
nitrogen
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:08 pm

проблем с air bag , astra f `93

Мнение от nitrogen »

здравейте , днеска най-накрая се навих да си "центровам" волана и след като го затворих всичко по реда си, за да направя някой алай да видя как е , не ми угасна лампата на айр бега.. колата е Опел Астра Ф 1.7 тд исузу 93 год. - ако има въобще някакво значение де .. та ако някой се е сбълсвал с тоя проблем да сподели някакво решение .. 10х предварително и приятна вечер :)
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от BaHka »

Единствения вариан да изгасне тая лампа е да отидеш на диагностика да ти изчистят грешката. Е има още един ама той е брутален :)
nitrogen
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:08 pm

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от nitrogen »

незнам дали печката има букса за диагностика .. иначе ми минава нещо на ум - под волата м/у долната част на самия волан и ръчките за мигачи и чистачките вървят в един ПВЦ пръстен, кабелчетата за тромбата и за айр бега. Но влизат с буксичка от едно място и излизат от друго , утре мисля да смъкна пак волана и да го отворя тва пръстенче да видя вътре може да се е оакало нещо .. :roll: :)
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от dent »

даже и да го свалиш за да го огледаш и почистиш няма да се оправи , намери някои колега с диагностична апаратура за опел да ти прочете грешките и евентуално да ги изтрие. Ти като сваля волана, колата подава ли на контакт?
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от vankopestera »

Лошото е, че до 96г. опелите са с 10 изводната букса и няколко пъти съм се опитвал да ги чета с какво ли не и не съм успявал. Иначе с ОБД буксата нама никакви проблеми. Пробвал съм с KTS,Actia Multidiag и Opel Scaner и не съм успял да прочета успешно Airbag на Opel до 96г.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
irtop
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:08 pm

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от irtop »

Колега иди при някой,който има ОТС или Tecnotest, имат кабели за Опел. Или при някой с Виза 1.83, който ползва китайски преходчета. Иначе буксата за диагностика май беше под капака, от страната на шофьора. Ще ти я изчисти за нула време.

Поздрави
nitrogen
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:08 pm

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от nitrogen »

10х ви пичове !! :D

абе , отворих тва ПВЦ пръстенче под волана ,значи представлява едно навито като ролетка плоско кабелче с 4 жила.. замерих на клаксона са добре. Но на айр бега нещо ми дават на късо, проверих го обстойно тва плоското кабелче ,я за нещо прекъснато и т.н. - нямаше нищо.. Буксата от към айр бега я отворих представлява неква бубинка вътре и нея я огледах беше добре.. Почва да ме съмнява ,че преходните букси, които са в 2-а края на плоския кабел /те са капсоловани/ са нещо прецакани и дава на късо .. Незнам ако замеря да вия кои жила са за айр бега и да им пусна нови кабелчета - смисъл да ползвам пак плоския кабел, но тея капсулованите букси които са му в карая да ги шунтирам и да са си само за тромбата, пък за айр бега да пусна 2 нови кабелчет , които директно да се свързват с кабелчетата преди буксите , дали ще се оправи ... :roll:

Иначе като се поразрових под волана намерих завряна на пи*ка си ленина няква бука наподобяваща за диагностика - ама не баш :lol: смисъл ,че беше пак такава продълговата ама доста от панти века ... Иначе и за тва да е - незнам пък къде се намира тва ЕКУ ... проверявал съм в дясно от жабката - има само некви релета .. ся мисля да видя в пластмасите покрай ръчната /щото като извадя пепелника се вижда нещо квадратно с алуминиев корпус .. Само се надявам да не е скелето на самите пластмаси :roll: :lol: /... Но най-напред ще видя да я закача , ако не излезе нищо ще видя 1 по 1 ... още веднъж 10х за отзивите !! ако нищо не излезе от тая диагностична букса, като почна да я разпилявам ще да ви кача някой снимка да добиете предсатва за кво иде реч :wink:
Последно промяна от nitrogen на Съб Апр 18, 2009 10:45 am, променено общо 1 път.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от BaHka »

Колега не търси под вола теле. Иди на диагностика да ти изчистят грешката иначе тая лампа няма да изгасне, дори и всичко да е наред по самата система. Не си играй повече да разглобяваш и мериш.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от VOLUMAX »

nitrogen написа:.....................
Само вселената и човешката глупост били базгранични ... като за първото не е много сигурно ! :D

Лошото е ,че винаги виждаме глупоста на другите а нашата не !
От прочетеното до тук си вадя извод ,че или ти е скучно и няма какво да правиш или наистина няма кой да ти помогне ?
КТМ is the BEST fuck the rest !
nitrogen
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:08 pm

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от nitrogen »

аз пък незнам що си мислите ,че като си изчистиш грешката всичко се орпавя ..
имам познати, на които пак им се появявя няква грешка, изчистена преди няма и месец ..
да не говорим ,че незнам дали на моята има кво да се чисти.. още повече ,че пичовете горе
изредиха неколцина програмки, с които въоще не могат да се конектнат ...

приказвал съм с познат, който провери в 2 програми, които използва най-често
мисля ,че едната беше Ауто Сканер и при двете резултата беше - че не поддържат за моя модел
сиреч въоще няма нито бордови, нито букси нито нищо .. каза ми, че на бензините
били под волана и аз се поразрових и попаднах на няква /която споменах по-горе/

пък та тва дали няма кво да правя и пр., незнам въобще дали да го коментира ..
за мене е добре да си познаваш колата и до сега квото и се е строшило съм си го
правил аз .. не виждам къф е проблема да развиеш 5 видии и да стигнеш до следните
изводи ,които за мене е лъч яснота .. сега и да ми кажете кое каво е ще е просто чудесно..

п.п. тези снимки ги направих за 3-4 мин ... /за волана ми отнема около 10/ :lol:
така ,че едно е да си нямаш какво да правиш , друго е да те домързи :lol:

тая е буксата под волана

тея бяха до скоростния лост

това е под пластмасите зад ръчната
тва пише на него
тва му е буксата
тва е женското
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от BaHka »

На твойте приятели им е светнало пак след 1 месец, щото хората които са му чистили грешката не са си свършили както трябва работата. Искаме да ти обясним, че без да закачиш на тестер и изтриеш грешката няма да ти изгасне тая лампа (е ако не я извадиш от таблото). Дори и да махаш акумолатори и чудесии тя ще си свети. А тя е светнала щото си вадил волана и навярно нямаш проблем по системата.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от bobolin4o »

Да се включа и аз...
Буксата за диагностика на Астра Ф си се намира на сртандартното място - при бушоните.
Може да се диагностицира със сигурност с Теч 2, сиреч във фирмен сервиз. Само да спомена и че Вектра Б например от 95 година само с Теча се чете...
Светнала е лампата заради откачения еърбег и подаване на контакт междувременно.
Отиваш в оторизиран сервиз - 30-тина лева и си готов.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от vankopestera »

И само да добавя - не си скапвай лентовия кабел защото ако не се лъжа струва около 200 лв. Това късо дето го мериш се получава защото в буксите има едни пластинки дето като ги разкачиш закъсяват двете линии за да се избегне евентуално задействане на пиропатрона в следствие на статично електричество.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
saaemo
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 10:53 am

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от saaemo »

nitrogen написа:аз пък незнам що си мислите ,че като си изчистиш грешката всичко се орпавя ..
имам познати, на които пак им се появявя няква грешка, изчистена преди няма и месец ..
да не говорим ,че незнам дали на моята има кво да се чисти.. още повече ,че пичовете горе
изредиха неколцина програмки, с които въоще не могат да се конектнат ...

приказвал съм с познат, който провери в 2 програми, които използва най-често
мисля ,че едната беше Ауто Сканер и при двете резултата беше - че не поддържат за моя модел
сиреч въоще няма нито бордови, нито букси нито нищо .. каза ми, че на бензините
били под волана и аз се поразрових и попаднах на няква /която споменах по-горе/

пък та тва дали няма кво да правя и пр., незнам въобще дали да го коментира ..
за мене е добре да си познаваш колата и до сега квото и се е строшило съм си го
правил аз .. не виждам къф е проблема да развиеш 5 видии и да стигнеш до следните
изводи ,които за мене е лъч яснота .. сега и да ми кажете кое каво е ще е просто чудесно..

п.п. тези снимки ги направих за 3-4 мин ... /за волана ми отнема около 10/ :lol:
така ,че едно е да си нямаш какво да правиш , друго е да те домързи :lol:

тая е буксата под волана

тея бяха до скоростния лост

това е под пластмасите зад ръчната
тва пише на него
тва му е буксата
тва е женското

Евала
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: проблем с air bag , astra f `93

Мнение от Todio »

За късото на лентовия кабел Ванката е прав, че куплунзите се окъсяват срещу евентуални статични потенциали. Ако толкова държи колегата да се запознае със системата в Опел ТИС 2000 всичко е описано подробно има и схема. Може да си извади "К" линия от куплунга и да пробва. Има и програми само за аирбаци - AIRBAG Tool; AIRBAG Reseter и други. Но TECH 2 със сигурност ще го хване.
Публикувай отговор