Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rokoko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:48 pm

Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от rokoko »

406 HDI. Вчера влизам и паля - и ОК, но оборотомер,скоростомер,темп. антифриз и нафтомера не работят. Свети само лампата за празен резервоар. Малко по-късно след ново палене нов номер - четирите уреда забиват на max. Днес нова изненада - с отварянето на шофьорската врата без да сам поставил ключа цялото табло светва като коледна елха. След откачане на акомулатора нещата се оправят, понягога и сами. И проблема не е постоянен.Надявам се някой да помогне.Ходих на диагностика и няма записани грешки и на борд компа не отчита грешки. :oops:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от mitko »

Скоро да е пипано нещо по музиката ? Да е сменяна или преправяни кабели?

regards
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от vdeiov »

колега,карам 307sw,hdi,правеше ми подобни номера/докато вьртя на стартер светват фаровете,приборите се снулират,заработват чак след доста време и тям подобни/оказа се че просто акумулатора е за смяна и вече всичко е ок,не сьм убеден че и при теб е така,но все пак провери акумулатора или пробваи с друг
rokoko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:48 pm

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от rokoko »

Нищо не е пипано проблема излезна отведнъж.аз си мисля за лоша маса но къде ли ще е,ако е това
.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от mitko »

Ако колата е наистина 2000г ,а не само по документи информацията за инструмент панела идва от BSI . Погледни отдоло бушонното табло .Aко колата е с BSI най-вероятната причина е от там.

regards
rokoko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:48 pm

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от rokoko »

Здравейте отново:Днес след откачане на минуса на акумулатора проблема изчезна,но след престой от 5 часа с вкл.акумулатор съм пак в същотото състояние.ходих при един майстор пак и пак отлепяне залепяне на чипове в бси-то но проблема си остава.Голямо дръвче.
YuliGeorgiev
КОЛЕГА
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 8:12 pm
Местоположение: Varna

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от YuliGeorgiev »

rokoko написа:Здравейте отново:Днес след откачане на минуса на акумулатора проблема изчезна,но след престой от 5 часа с вкл.акумулатор съм пак в същотото състояние.ходих при един майстор пак и пак отлепяне залепяне на чипове в бси-то но проблема си остава.Голямо дръвче.
Дай още малко инфо.докато са тез сичките нередности работят ли чистачки или фарове,ел пакета на вратите сработва ли ,но митко ти го каза BSI .
rokoko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:48 pm

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от rokoko »

Мда както и Митко така и други вече ми казаха bsi вече е поръчано (втора употреба)и ако се оправи ще ви информирам да не се мъчат и други колеги.всичко работи само няма комуникация БСИ-то с таблото.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от mitko »

Този проблем съм го имал на Партнери много ,за 406 ако се окаже това е за 2 ри път.
Успехи .
rokoko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:48 pm

Re: Колеги проблем с едно пежо406хди 2000г

Мнение от rokoko »

Проблема се оказа един разпоен чип в таблото на автомобила но докато стигнем дотам сменихме компа+бси от работещ автомобил.
Публикувай отговор