Range Rover проблем с Cruise Control

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Range Rover проблем с Cruise Control

Мнение от bobigas »

Колеги днес се сблъсках със странен проблем.Идва ми един Range Rover 2,5TDI свети му чека .Закачам го с кодочетеца и ми изписва грешка круиз контрол .Странното беше че колата нямаше такова устроиство.Опитвах да истрия грешката но тя си оставаше,пробвах и с друг кодочетец но резултата беше същия.Пробвах и с мигащ код но грешката е същата.Даите съвет как да оправя нещо което го няма
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Range Rover проблем с Cruise Control

Мнение от mitko »

Имал съм подобни проблеми не само с моторни блокове ,а с аербеци , BSI и други такива . Или е четена с гаден тестер и при затриване на грешки той пипа паметта там където не трябва и се получава кодиране че има този контрол а при аербеци съм имал случай да каже че има проблем с кантара на пасажерската седалка или пиропатроните на коланите което е станало в последствие на триене на грешки а тестера пипа редове дето не му е работа да пипа ( това става предимно ако тестера нема определения блок а оператора т.е диагностика си играе да влиза блок по блок докато му отвори да види какви кодове за неизправности има и след затриването им :roll: :roll: :roll: :roll: ) ..... и т.н . Това се оправя само по два начина .1.Добър уред който не да чете грешки а да може да конфигурира и кодира .Трябва да се влези в моторния блок и да му се направи кодировка че нема Cruise Control и всичко е ок . А не изключвам и възможноста да се променят 2 баита в паметта от въртене със слаб акомулатор и за това да го търси пак (това е анлогично на промяна на конфигурация ,защото не знаеш къде е бутнало , може да пипне и кодировката на имобилаизера и после свети Code ,червена лампа ...... ) и 2.Да намериш дъмп за ECU без Cruise Control и да го препрограмираш ръчно .

regards
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Range Rover проблем с Cruise Control

Мнение от rockton »

mitko написа: и 2.Да намериш дъмп за ECU без Cruise Control и да го препрограмираш ръчно .
И Според мен това е най разумният и достъпен вариянт презаписване на епрома!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Range Rover проблем с Cruise Control

Мнение от mitko »

Според мен не е наи разумен но както и да е . Наи разумно е да се кодира само без Cruise Control ,защото дъмпа който ще сложиш не знаеш какво друго ще премахне освен тая система .За да си играеш с дъмповете е нужно да имаш софтуер да гледа после конфигурацията на самото ЕЦУ за да разбереш дали е правилния .А ако имаш такъв софтуер не е нужно да го префлашваш защото тои щом вижда конфигурацията ще я и променя . С друг дъмп = удавник за сламка!!!! Аз само го споменах като вариянт.

regards
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Range Rover проблем с Cruise Control

Мнение от САКСО »

......
Последно промяна от САКСО на Пет Фев 05, 2021 2:29 pm, променено общо 1 път.
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Re: Range Rover проблем с Cruise Control

Мнение от kaci »

bobigas написа:Колеги днес се сблъсках със странен проблем.Идва ми един Range Rover 2,5TDI свети му чека .Закачам го с кодочетеца и ми изписва грешка круиз контрол .Странното беше че колата нямаше такова устроиство.Опитвах да истрия грешката но тя си оставаше,пробвах и с друг кодочетец но резултата беше същия.Пробвах и с мигащ код но грешката е същата.Даите съвет как да оправя нещо което го няма
Ако си от(в) София пиши едно лично и ще го оправим.Не се занимавай с горивния компютър-"проблема" е в BeCMа
Публикувай отговор