Passat 5-ца

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Passat 5-ца

Мнение от BaHka »

Проблема е следния - Клиента вечерта е изгасил колата и на другия ден не е запалила. Въжето и в сервиза. КТС не показва грешки. Има искра на свещите, обаче са мокри, от действителните ст-ти температурата на двг. беше 80 градуса. Сменихме датчика с нов, но пак не запали. Стартера върти припалва на 1 цилиндър и толкова. Бензин има, налягането на изходящия бензин при въртене на стартер отива към 4.5 бара. В аутодатата дават 3.5 бара. възможно ли е от малко по-високото налягане да се дави?
Passat 5-ца 1.8 Т, ако не се лъжа AEB мотор.
Ще са ми от полза всякакви съвети и мнения.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Passat 5-ца

Мнение от Todio »

Обгори или смени свещите и ще запали.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Passat 5-ца

Мнение от BaHka »

Вадих ги и ги зачистин с телена четка, след което ги обдухах с въздух.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Passat 5-ца

Мнение от vankopestera »

Само с почистване може и да не стане - хубаво е да се обгорят с горелка или дори на газов котлон. Иначе виж му и една компресия да не би да е раздул хидравличните повдигачи.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Passat 5-ца

Мнение от automax »

колегите са прави за свещите. Много често ми се е случвало да горя макри свещи и след това дя нямам проблем.
Но все пак са минали няколко дни от поста, ако имаш развитие сподели. :roll:
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Passat 5-ца

Мнение от yasser »

Интересно...хмм...
Ако беше казал голф3 или венто - изгасил и после не може да запали - директно сменяй комутатора с бобината....ама пасат 5???
Впрочем за пръв път чувам за горене на свещи. Не съм се занимавал с двг-та и не изгарям от желание, но много често ми се е налагало да паля тая или оная кола - не с тубата де, ама и често пъти и до тубата сме опирали - хахахаха. Свещи само съм подсушавал и с много тънка стоманизирана телчица ги почиствам от вътрешната страна и задължително старата телена четка ;)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Passat 5-ца

Мнение от bobolin4o »

Лично аз не чистя или обгарям, а направо сменям свещите...
и в крайна сметка бих казал, че не ми се вярва да е от тях. По-скоро бих проверил зацепката на ремъка да кажем...
Все пак интересно е, че колата е приета за ремонт в понеделник, а вече е петък, BaHka запали ли я вече?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Passat 5-ца

Мнение от BaHka »

За съжаление клиента си взе колата и я закара на друг сервиз. След това я видях в движение из града... Това което направих аз , но без резултат - Нови свещи, проверих зацепването на ремъка, налягането на бензина, пробвах и с откачен катализатор, с нов темп. датчик и няма и няма. Припалва само на 2 цилиндър и мокри другите свещи. Накрая се отказах и клиента си я взе/.
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Passat 5-ца

Мнение от yasser »

Не се ядосвай.
Винаги има поне по един такъв случай на всеки.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Passat 5-ца

Мнение от BaHka »

Е при мен не е за първи път, взе да става практика ама... като няма кой да ти покаже и като си самоук така ше е :roll:
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Passat 5-ца

Мнение от diagnostic »

Ванко не се притеснявай,някой път е нужно даден проблем да си отлежи в сервиза ти извесно време докато се реши,а клиента като дава зор да си зима колата и да се спасява.а за проблема дето си имал аз бих измерил и компресия една бърза,после бих издухал с компресор цилиндрите(тея с бензина вътре) и слагам нови свещи.гледам и мап сензора какво отчита(в покой) и дебитомера и гледам ти другото си проверил...и те така :) айде и каквото можем ще си помагаме тук
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Passat 5-ца

Мнение от vankopestera »

BaHka написа:Е при мен не е за първи път, взе да става практика ама... като няма кой да ти покаже и като си самоук така ше е :roll:
Колега, само не се отчайвай. Началото винги е трудно. Пък и когато се работи с клиенти винаги има нерви. Винаги ще има и доволни и недоволни. Понякога с лекота откриваш някой сериозен проблем и го решаваш и след това клиента разправя навсякъде колко си велик, друг път се бориш с дни и някаква дреболия все ти отбягва и клиента остава супер недоволен и ти едва ли не трябва да му се извиниш че си си загубил сума ти време в желанието си да му помогнеш. Но няма как - това сами сме си го избрали. В крайна сметка идеята на форума е точно да си помагаме взаимно - кой с каквото може и така всички да се развиваме и да вървим напред.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Passat 5-ца

Мнение от BaHka »

Аз даже бих предложил да направим една тема където всеки да си остави гсм или скайп за връзка и така всеки който има някакъв проблем да може да се свърже с други колеги от форума. Проблемите биха се решавали доста по-бързо.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Passat 5-ца

Мнение от automax »

vankopestera написа:
BaHka написа:Е при мен не е за първи път, взе да става практика ама... като няма кой да ти покаже и като си самоук така ше е :roll:
Колега, само не се отчайвай. Началото винги е трудно. Пък и когато се работи с клиенти винаги има нерви. Винаги ще има и доволни и недоволни. Понякога с лекота откриваш някой сериозен проблем и го решаваш и след това клиента разправя навсякъде колко си велик, друг път се бориш с дни и някаква дреболия все ти отбягва и клиента остава супер недоволен и ти едва ли не трябва да му се извиниш че си си загубил сума ти време в желанието си да му помогнеш. Но няма как - това сами сме си го избрали. В крайна сметка идеята на форума е точно да си помагаме взаимно - кой с каквото може и така всички да се развиваме и да вървим напред.
Абсолютно си прав колега.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Passat 5-ца

Мнение от rockton »

BaHka написа:Аз даже бих предложил да направим една тема където всеки да си остави гсм или скайп за връзка и така всеки който има някакъв проблем да може да се свърже с други колеги от форума. Проблемите биха се решавали доста по-бързо.
-Аз съм за GSM , не всеки колега в сервиза има интрнет, но как да е :D
-"Повеждам Хорото" ... Иван Мийков София Люлин 3 GSM 088 7817553 089 6633459 :D
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор