Към колегата митко

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Към колегата митко

Мнение от renene »

Понеже знам че си много на ти с фордовете,за това питам тебе-ескорт 94г. 1.6 90 L1двигател .Проблем богата смес ,налягане гориво нормално,температурен наред,потенциометър също.Сменявам сондата на празен ход смес перфектна,на 2500 оборота сместа става толкова богата че сондата забива.Подгряването е нормално преди да забие напрежението на сигналния кабел е0.2-0.8 волта.Дали сондата е подходяща за тоя мотор или компа не възприема сигнала?
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Към колегата митко

Мнение от mitko »

Какво ще каже това нормално ? Колко е налягането ? MAF как е? 50% от тия пачници имат проблем с MAF.Откачи го и пак пробваи как е смест . Кодове за грешки ????

Best regards
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Към колегата митко

Мнение от renene »

Човека доиде с готова диагноза-кислороден датчик.MAF го откачих само от тръбата.Разбрахме се да мине след ден два ще пробвам и ще пиша.Благодаря :)
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Към колегата митко

Мнение от diagnostic »

Колега искам да споделя за ламбда сондата, че трябва задължително да е такава каквато е написана в есито за тоя мотор, защото сивия кабел не винаги има връзка с корпуса или маса...и замерването и става между сив и черен кабел, успех

п.с. и виж маслото да не е пълно с бензин и от там да идва богатата смес :)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Към колегата митко

Мнение от mitko »

За сондата съм съгласен ,но такъв двигател с бензин в маслото до сега не съм видял . Става дума за L1 !

Best regards
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Към колегата митко

Мнение от diagnostic »

колега имах в предвид че като колата не е наред и работи на богата смес дълго време,няма хубаво изгаряне и бензина минава покрай сегментите и влиза в маслото...има го при всички фордове зимно време като се карат на къси разтояния...обаче важи за всички коли,трябва да загряват до нормална работна температура,защото при 90 градуса най малко харчат,най малко се износват и добре вървят :)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Към колегата митко

Мнение от mitko »

diagnostic написа:колега имах в предвид че като колата не е наред и работи на богата смес дълго време,няма хубаво изгаряне и бензина минава покрай сегментите и влиза в маслото...има го при всички фордове зимно време като се карат на къси разтояния...обаче важи за всички коли,трябва да загряват до нормална работна температура,защото при 90 градуса най малко харчат,най малко се износват и добре вървят :)
Защо пишеш глупости ? Как става това да минава през сегментите .Ако ги няма може .Фордовете пълнят с бензин от 2 места от бензиновата помпа карбураторите и от регулатора моно инжекциона ,Форд L1 не е било никога да има бензин в картера . Другото ти твърдение за всички коли на къси растояния може да е верно за бангии ,пачници и бараки на по 18-20 години дето сегментите са минали към изпускателната система . То ако е така колата ако я караш само в града трябва на 10 000 с маслото и лагери и валове да се сменят .

Best regards
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Към колегата митко

Мнение от bobolin4o »

mitko написа:
diagnostic написа:колега имах в предвид че като колата не е наред и работи на богата смес дълго време,няма хубаво изгаряне и бензина минава покрай сегментите и влиза в маслото...има го при всички фордове зимно време като се карат на къси разтояния...обаче важи за всички коли,трябва да загряват до нормална работна температура,защото при 90 градуса най малко харчат,най малко се износват и добре вървят :)
Защо пишеш глупости ? Как става това да минава през сегментите .Ако ги няма може .Фордовете пълнят с бензин от 2 места от бензиновата помпа карбураторите и от регулатора моно инжекциона ,Форд L1 не е било никога да има бензин в картера . Другото ти твърдение за всички коли на къси растояния може да е берно за бангии ,пачници и бараки на по 18-20 години дето сегментите са минали към изпускателната система . То ако е така колата ако я караш само в града трябва на 10 000 с маслото и лагери и валове да се сменят .

Best regards
diagnostic написа:п.с. и виж маслото да не е пълно с бензин и от там да идва богатата смес :)
:mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Към колегата митко

Мнение от diagnostic »

Митко не знам във вашия град какви коли правите,но тук в монтана има и 15-20 годишни,аз просто изразих мое наблюдение което е вярно,най често форд се случва да има бензин в маслото особено зимата(става дума за колата която е посочил колегата Renene L1 94г)старичка е...аз просто исках да кажа на колегата да отвие капачката на маслото и да подаде нос да се овери че не мерише на бензин,а не да се заяждам или да споря с теб ... айде със здраве :)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Към колегата митко

Мнение от mitko »

Незнам какво ти е наблюдението върху ФОРД . Аз 2 години само с тая пуста марка съм се занимавал и ще ти кажа само това .Тоя ефект го има на коли който имат Форд мотори Фиест 1,1 1,3 карбуратор и моно ескорт 1.4 карбуратор и моно .След като форд започна да монтира EFI и ZЕTEC какъвто е посоченият мотор тоя ефект го няма и това остана в историята . Tука вече проблемите са други . Вероятно твоето наблюдение e на старите мотори.

Best regards
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Към колегата митко

Мнение от diagnostic »

Митко разбрах те, остава да изчакаме колегата да оправи нещата и да видим от къде е бил проблема, че много ме заинтригува ...
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Към колегата митко

Мнение от renene »

diagnostic написа:Колега искам да споделя за ламбда сондата, че трябва задължително да е такава каквато е написана в есито за тоя мотор, защото сивия кабел не винаги има връзка с корпуса или маса...и замерването и става между сив и черен кабел, успех

п.с. и виж маслото да не е пълно с бензин и от там да идва богатата смес :)
Масите и подгрева са изправни.
Лошото колега е че сондата е марка топран-фирма за която знам че прави ходова част,за пръв път виждам такава.Вие монтирали ли сте такива?
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Към колегата митко

Мнение от diagnostic »

това топран съм го виждал на маркуч за вода...бях го сложил чисто нов и се спука и вече тая марка съм я забравил :)
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Към колегата митко

Мнение от delio »

колега имал съм подобен проблем и като подадох на сивият кабел маса нещата се оправиха
фордовете са много притенциозни на сонда ако така нестава трябва да смениш сондата с такава
която е предписана за колата
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Към колегата митко

Мнение от renene »

Човека не се появи, дали е доволен никой не може да каже :(
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
Публикувай отговор