Астра работи работи и огасне ???

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

Схеми в Alldata и Autodata,има много хубави и преведвни на български издания на Haynes за схеми на свързване на електронните блокове но колите са до 98г.Поздрави.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от mitko »

AnatoliMihaylov написа:Едно голямо БЛАГОДАРЯ колеги и ако ми дадете малко литература за ел. инсталациите и горивните системи ще сам ви задалжен до живот !
Незнам от къде си ,но намери хубава книйарница .Почти въвъ всеки град има.Има една книга Инйекцйонни системи диагностика и ремонт .Там добре е описано всичко което е за начало на диагностиката . Успех

Best regards
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

От Белене тук е просто толкова замряло, че просто няма от каде, но ще потърся в Плевен мерси много за оказаната помощ
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от mitko »

В Плевен на централната улица има супер книжарница маи се казваше Пингвините ,там съм виждал такива книги.

Best regards
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от VOLUMAX »

waseko написа:Ако колата е Astra 1,6 92j.-система GM Multec CFi(C16NZ-двигател) за първичното запалване се използва точно датчик с ефекта на Хол монтиран на оста на дистрибутора.А ако искаш и схема мога да ти приложа.
Поздрави.

Ще бъда сташно много благодарен ако ми покажеш каде е точно датчика с ефект на хол в този дистрибутор на тази кола с този мотор !
Благодаря предварително !
КТМ is the BEST fuck the rest !
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

VOLUMAX написа:
waseko написа:Ако колата е Astra 1,6 92j.-система GM Multec CFi(C16NZ-двигател) за първичното запалване се използва точно датчик с ефекта на Хол монтиран на оста на дистрибутора.А ако искаш и схема мога да ти приложа.
Поздрави.

Ще бъда сташно много благодарен ако ми покажеш каде е точно датчика с ефект на хол в този дистрибутор на тази кола с този мотор !
Благодаря предварително !
Понеже по неразбираеми за мен причини не ми позволява да прикача файлове с разширение .rar,.jpg съм качил схемата и пояснението към нея тук:
http://www.sendspace.com/file/icqm54
източник:"Схеми на свързване на електронния блок и таблици с параметри",издателство Haynes,на български "Консулт-Лозанов".Поздрави.П.С. Според теб този датчик аналогов или цифров сигнал връща?
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от VOLUMAX »

waseko написа:Според теб този датчик аналогов или цифров сигнал връща?
Проблема е че,схемата от която черпиш информацията въобще не се отнася за C16NZ мотор.
Тази схема е например за C14NZ който наистина е с Хол сензор в дистрибутора и външно крайно стъпало(комутатор)извън дистрибутора ( до бобината )
Но всички C16NZ са с индуктивен датчик в дистрибутора и комутатор който също е в дистрибутора!
Просто си се доверил на източник на информация който е направил маалка грешка в този случай!
КТМ is the BEST fuck the rest !
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

VOLUMAX написа:
waseko написа:Според теб този датчик аналогов или цифров сигнал връща?
Проблема е че,схемата от която черпиш информацията въобще не се отнася за C16NZ мотор.
Тази схема е например за C14NZ който наистина е с Хол сензор в дистрибутора и външно крайно стъпало(комутатор)извън дистрибутора ( до бобината )
Но всички C16NZ са с индуктивен датчик в дистрибутора и комутатор който също е в дистрибутора!
Просто си се доверил на източник на информация който е направил маалка грешка в този случай!
Схемата,която съм постнал се отнася точно за астра F 1,6 cat Cfi ,производство 1990-1993г.,не я виждам за първи път и наистина усилвателя на сигнала за първично запалване(популярно-КОМУТАТОР) не външен,а вграденв дистрибутора заедно с датчика.Да оставим настрана че не се доверявате на такива издания.А ако спориш какъв е датчика като принципо на действие по-добре отговори какъв сигнал връща към ЕЦУ-то импулсен или аналогов?За потвърждение можеш да си отвориш Autodata 3.18,Engine managenent PIN data и да вивиш формата на вълната на сигналното краче -ЦИФРОВ ИМПУЛС ,който се генерира само от HES.Pozdrawi
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от mitko »

За да приключим спора да приложим малко суха теория ,а всеки да си направи сметка кой прав кой крив! :D

Изображение
Изображение
Изображение

Вярвам ,че вече няма да има въпроси по темата .

Best regards
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от VOLUMAX »

waseko написа: Схемата,която съм постнал се отнася точно за астра F 1,6 cat Cfi ,производство 1990-1993г.
Няма такава Астра F с 1.6 литров мотор( в случая пък говорим точно за C16NZ) която да е с тази горивна сисема от твоята схема ! Схемата която си постнал е за C14NZ !
waseko написа: не я виждам за първи път и наистина усилвателя на сигнала за първично запалване(популярно-КОМУТАТОР) не външен,а вграденв дистрибутора заедно с датчика
Може и да си виждал много пъти но не си гледал добре ! Въобще не съществува Астра F с комутатор вграден в дистрибутора която да е с друг датчик освен индуктивен ( аналогов) !
waseko написа: А ако спориш какъв е датчика като принципо на действие по-добре отговори какъв сигнал връща към ЕЦУ-то импулсен или аналогов?
Тука пак си се заблудил жестоко ...тоя датчик въобще не връща нищо към ЕЦУ-то ! Даже ако трябва да бъдем точни ЕЦУ-то въобще не подозира, че съществува такъв !

waseko написа:За потвърждение можеш да си отвориш Autodata 3.18,Engine managenent PIN data и да вивиш формата на вълната на сигналното краче -ЦИФРОВ ИМПУЛС
Тая форма на сигнала която виждаш да влиза в ЕЦУ-то идва от комутатора !
Защото индуктивния сензор е включен в комутатора ,той от своя страна преработва аналоговия сигнал в цифров(АЦП) и тогава го праща към ЕЦУ-то !

Това е самата и единствената истина за Опел Астра 1.6 C16NZ 1991-1994 Година

Поздрави ! :D
КТМ is the BEST fuck the rest !
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

Няма да те нарека колега,защото аз не се занимавам с диагностика,но много съжалявам че влязох в спор с човек,който от никой и никакви доводи не приема а противопоставя единствено своите думи срещу тях.За това и колкото пъти съм отишъл на диагностика(три до сега)никъде не са ми свършили работа.А иначе казват,че когато фактите говорят думите мълчат.Утре ще отида да си върна всички книги,които ме заблуждават таака лошо.Поздрави .
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от mitko »

Истината е ясна това не е датчик на Хол а магнитно индуктивен датчик .На предният ми пост съм дал принципна схема на Датчик на хол .Такова нещо в делкото на 1.6 мотор на Опел не съществува!!!! :!: :!:
Смятам да прекратя спора и да заключа темата.

Best regard
Заключено