Астра работи работи и огасне ???

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

Здр. проблемат при мен е, че астра 92 година 1.6 бензин закачам я не ми показва грешки пали при изстинал двигател обаче достигне ли около 70 градуса и гасне т.е. губи ток на бобината комутатора е нов може ли да ми кажете някаква идея от какво е вазможно ли е да е от бобината ?
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от mitko »

AnatoliMihaylov написа:Здр. проблемат при мен е, че астра 92 година 1.6 бензин закачам я не ми показва грешки пали при изстинал двигател обаче достигне ли около 70 градуса и гасне т.е. губи ток на бобината комутатора е нов може ли да ми кажете някаква идея от какво е вазможно ли е да е от бобината ?
Бубинката в делкото не прави ли междувитково късо като загрее лака? Това провери ли?
Best regards
giudurov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 11:05 pm

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от giudurov »

бобинката в делкото не прави късо а при загряване прекъсва.... имал съм такива два случая
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

Смених комутатора и същата работа ?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от gt40 »

С комутатора се случва да спре при загрял мотор, ама и с новия да е същото, явно не е той! Хубаво е да го хванеш загаснал и да измериш има ли входен сигнал от датчика в делкото . Често се разпада изолацията(старее). А запалителната бобина много рядко аварира. Тъйкато системата е аналогична на Мотроник, хубаво е да провериш на B5 i D5 на инжекциона има ли входен и изоден сигнал, тъикато доста Сингапурски компютри съм бракувал!!! Успех
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

Значи проблема е следния той идва в нас колата изобщо не искаше да пали сменям комутатора оправя се кара известно време няколко дни става на вапрос и идва вазможно ли е новия комутатор да е нещо дефектен ? защото проверих новия при студен двигател на първото и второто краче на комутатора има сигнал т.е. на зеления и белия кабел, а при загрял има само на зеления и на третото краче ?
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

днес свалих делкото и вътре под палеца развих трите болчета има магнит с формата на кръг и място за отвори на него, магнита е счупен на две и в действителност бубинката е нагоряла да сменя ли магнита ? и може ли да ми кажете как се изважда от горе има една торбинка на шлици под нея се намира малката бобина ? мерси
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

Според мен щом е нарушена структурата на постоянния магнит в датчика за първично запалване с ефекта на Хол е възможно при ротацията на дистрибутора в определен момент да се нарушава магнитното поле и така при заставане на прореза на диска срещу магнита да НЕ СЕ връща такъв сигнал,което би могло да причини прекъсване.Така че трябва да се възстанови за нормална работа.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от Todio »

Махаш пружинката, която се намира по диаметъра на двуграма; с подходящ избивач избиваш щифта; дбуграма пада и оста излиза нагоре. След това има една малка зегерка, махаш и нея и мъгнитния генератор с бобинката и мъгнита ти остават в ръцете. После по обратния ред и си готов.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от VOLUMAX »

waseko написа:Според мен щом е нарушена структурата на постоянния магнит в датчика за първично запалване с ефекта на Хол е възможно при ротацията на дистрибутора в определен момент да се нарушава магнитното поле и така при заставане на прореза на диска срещу магнита да НЕ СЕ връща такъв сигнал,което би могло да причини прекъсване.Така че трябва да се възстанови за нормална работа.
Извинявай колега , но този датчик няма нищо общо с Хол ефекта! Той е просто обикновен магнито-индуктивен генератор.
Схемата на това запалване е много елементарна и се диагностира много лесно, все пак колата е доста възрастна и не би трябвало да има колега с поне елементарни познания който да не я познава.
Вярно е ,че в повечето случаи дефектирват: индуктивния датчик ,комутатора или просто се разпадат изолациите на проводниците в "делкото" .... ако неможе да се извърши надежна и качествена диагностика не остава нищо друго освен ремонта да се подкара по метода на елиминирането( което не е добре нито за клиента нито за реномето на майстора)
КТМ is the BEST fuck the rest !
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от mitko »

[quote="VOLUMAX"]Схемата на това запалване е много елементарна и се диагностира много лесно, все пак колата е доста възрастна и не би трябвало да има колега с поне елементарни познания който да не я познава[/quotе]
Може и да има ,знаеш ли ?Има и помалки на години от тия коли тука :lol: :lol: :lol:

Best regards
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

Хах оправих се колеги отдавна и да по малак сам от колата :lol: уча се все още мерси !
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

VOLUMAX написа:
waseko написа:Според мен щом е нарушена структурата на постоянния магнит в датчика за първично запалване с ефекта на Хол е възможно при ротацията на дистрибутора в определен момент да се нарушава магнитното поле и така при заставане на прореза на диска срещу магнита да НЕ СЕ връща такъв сигнал,което би могло да причини прекъсване.Така че трябва да се възстанови за нормална работа.
Извинявай колега , но този датчик няма нищо общо с Хол ефекта! Той е просто обикновен магнито-индуктивен генератор.
Ако колата е Astra 1,6 92j.-система GM Multec CFi(C16NZ-двигател) за първичното запалване се използва точно датчик с ефекта на Хол монтиран на оста на дистрибутора.А ако искаш и схема мога да ти приложа.
Поздрави.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от waseko »

AnatoliMihaylov написа:Хах оправих се колеги отдавна и да по малак сам от колата :lol: уча се все още мерси !
Пък колегиално ми се струва да споделиш как си се оправил,толкова хора се отзовават в темата ти.Поздрави
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Астра работи работи и огасне ???

Мнение от AnatoliMihaylov »

Значи при първата астра проблема бобинката при студен двигател беше с съпротивление 630 ома и при загряване съпротивлението падаше на 560 някаде и вместо да купя бобинка взех делко втора употреба защото на него има и магнита който беше счупен !
На втората идва човека с проблем няма ток на свещите ми казва отварям проверявам след бобината няма ток отварям проверявам комутатора както ми обесни колегата на най-горния зелен кабел и на + на акумулатора и релето не отваря изобщо, подмених комутатора оправи се ток на бобината но и беше паднал кокса от капачката смених капачката и колата заспа.


Едно голямо БЛАГОДАРЯ колеги и ако ми дадете малко литература за ел. инсталациите и горивните системи ще сам ви задалжен до живот !
Заключено