проблем фиат мареа

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

проблем фиат мареа

Мнение от diagnostic »

фиата е 5 цилиндров, не пали,записва само датчика на разпределителния вал,подменях го 2 пъти с втора употреба и пак няма искра,а ако на кабелчето дето трябва да са импулсите подавам маса (в някои моменти пали в авариен режим и не работи добре,зависи кога сам дал масичката...)има искра,някой имал ли е подобен случай,всичко е мерено и е здраво на 100%(инсталация, датчици...) някой да помага ....
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: проблем фиат мареа

Мнение от automax »

провери с осцилоскопа графиката на импулса на датчика и го сравни с този от workshop-a. Провери и датчика на коляновия вал.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем фиат мареа

Мнение от diagnostic »

това е проверено и всичко изглежда наред,но ще трябва двуканален осцилоскоп да се види дали са синхронизирани импулсите от коляновия вал и тези на разпределителния...но най лошото е ,че като се подава маса на крачето дето трябва да са импулсите от разпределителния вал понякога пали и след силно форсиране мотора закова :? повлякал е лагери на 1 и 5 цилиндър ... лоша работа
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: проблем фиат мареа

Мнение от automax »

:( лошо!!!!!!!!!!!!
giudurov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 11:05 pm

Re: проблем фиат мареа

Мнение от giudurov »

значи с право не е искал да пали :lol: :lol: :lol:
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем фиат мареа

Мнение от diagnostic »

проблема е решен - не бил зацепен правилно... всичко вече е наред
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем фиат мареа

Мнение от mitko »

diagnostic написа:проблема е решен - не бил зацепен правилно... всичко вече е наред
Ми тои си е ревал отдавна за това . Като каже датчик на разпред вала първо све гледа зацепване после се подменя ,а не на метода проба грешка .

Best regards
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем фиат мареа

Мнение от diagnostic »

прав си колега...обаче не съм знаел че колата е дошла наливно при един колега а и аз не се съмнявам в него и знам че зацепва всичко както трябва,но тая фиятка е 5 цилиндъра ... нали всичко е наред :) иначе с тея 5 цилиндровите съм имал най различни истории(с VW примерно-при него хол дачика не може да се подмени със същия обаче на 180 градуса!!!нали има хол дето е с буксата,има и хол дето е с кабелчета до буксата и е на 180)
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем фиат мареа

Мнение от vankopestera »

При тези италианци най-лошото е , че няма белези и за всеки двигател си иска различни тапи или пети за зацепването и трябва да направиш страхотни инвестиции за да покриеш всички двигатели. От друга страна обаче един такъв случай може да ти изгуби толкова време, че май е по-изгодно да си купиш инструмента, да оправиш колата набързо и да резнеш главата на клиента, за да си избиеш част от инвестицията. Един колега ми беше споменал, че имало някакви комплекти, които стрували към 1200 лв. и покривали всички италианци, май не е лошо да се вземе нещо такова.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
Публикувай отговор