проблем с VW Polo

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

проблем с VW Polo

Мнение от diagnostic »

колеги имам проблем с едно поло,дойде при мен че не държеше празен ход и след адаптация на дролеловата клапа вече държи 2000 оборота.(системата му е мотроник MP9.0)смених я и пак адапрация и пак същото,възможно ли е да е имало дупчица в смукателния колектор и да се е адаптирало само , обаче да се е увеличила и ECU-то да е изпускал празния ход и след адаптацията...лоша работа.ако някой е имал подобен проблем да помага :) ... ако колекторите са здрави май отива работата към ECU

VW polo AEX 1,4 44kw 1999g
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: проблем с VW Polo

Мнение от renene »

Виж МАР какво какво показва,като я сгрееш и обучиш виж само на контакт дали показва 4-5 градуса клапата,ако са толкова значи проблема не е в компа и клапата.Виж ключето за празния ход дали го познава
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем с VW Polo

Мнение от diagnostic »

благодаря колега ще проверя мапа...иначе градусите са 11 на ДК.мапа е с температурен датчик на въздуха,ще го премеря с мултицета защото в действителни го нямаше и с вакууммер ще видя разреждането във смукателния колектор :) ще пиша какво е станало
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем с VW Polo

Мнение от diagnostic »

леле колеги трагедия ...това поло нищо не става от него,пълен боклук :) не мога да му оправя оборотите и това си е,такова нещо не ми се беше опирало скоро,елементарно но тъпо.всичко е премерено и е наред и неработи.лошото е че тук в монтана няма ЕКУ от къде да взема за проба...
giudurov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 11:05 pm

Re: проблем с VW Polo

Мнение от giudurov »

не се шашкайте бе :lol: покарайте го няколко дена /нали е mp9.0/ и оборотите сами ще паднат и тогава само изчистете паметта ако трябва...
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: проблем с VW Polo

Мнение от alex07 »

diagnostic написа:леле колеги трагедия ...това поло нищо не става от него,пълен боклук :) не мога да му оправя оборотите и това си е,такова нещо не ми се беше опирало скоро,елементарно но тъпо.всичко е премерено и е наред и неработи.лошото е че тук в монтана няма ЕКУ от къде да взема за проба...
колега мойе ли да се намеся мойе6 да му смени6 дат4ика за темп трябва да е с 4 кабел4ета и мойе да се опражи обикновенно от тожа си гъбят оборотите студените мар6и :wink: :roll: :roll: :roll:
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем с VW Polo

Мнение от vankopestera »

Този проблем съм го имал няколко пъти и се е оправял от различни неща - единия път го оставих с изключен акумулатор цяла нощ и стана, другият път се оправи с каране и работа на място с включени всички възможни консуматори и след няколко часа работа на място ги свали, друг път ми се е оправяло след неколкократно правене на базови настройки. Иначе проблема винаги ми се е получавал след почистване на дросела.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: проблем с VW Polo

Мнение от delio »

причината за по-високи обороти в случия вероятно е отворена клапа повече от 4-5 градуса
погледни да не смуче въздух.Този инжекцион регулира оборотите чрез дросела и постъпващия въздух в мотора не е лошо да погледнеш колата на газ анализатор гледай СО и ррм това много ще те ориентира за изгарянето успех
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
Публикувай отговор