проблем със шаран

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

проблем със шаран

Мнение от diagnostic »

Колеги вчера ми се случи нещо интересно,пуснах ктс-а да чета един vw sharan и не успях да прочета паметта на въздушната възглавница,опитах да видя паметта на мотора - не става,рестартирах pc-to и се прочете , и след малко пак заби...някой имал ли е подобен случай,vw-а май е за американския пазар.но с текса се чете :)
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем със шаран

Мнение от vankopestera »

Аз мисля че това е проблем на KTS-a а не на Sharan-a и то не на KTS-a а на ESI-то.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем със шаран

Мнение от diagnostic »

Колега проблема май е че еку-то на въздушната възглавница е сименс...то и аирбаг на някои бмв не се четат....затова идва на помощ мултидиага :D
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем със шаран

Мнение от vankopestera »

Мултидиага е наистина една много добра апаратура - имам го вече 2-ра година и с КТС-а се допълват перфектно. Но за VW малко ме дразни , че са го направили тип VAGCOM. Иначе на Опел, Форд, Френски и италянски е номер едно. А в случая ако наистина проблема е системата мисля че с VAGCOM не би трябвало да има проблем.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем със шаран

Мнение от mitko »

Стига де тоя Sharan се разковава с тъп VAGCOM.Явно колегата има проблеми с KTS

PS: На половината ваг група аербега е Siemens и се четат без проблем дори с адаптер с 3 транзистора на COM :lol: :lol: :lol:
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем със шаран

Мнение от diagnostic »

може да си прав че имам проблем с ктс, ще го пращам на проверка в авел трейд май :(
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем със шаран

Мнение от mitko »

Преди да го изпратиш си провери Програмата да не от там да ти забива.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: проблем със шаран

Мнение от BaHka »

Някой от вас,колеги ще ми сподели ли каква е тая Мултидиаг програма? Ползвам КТС 540, също имам проблеми с Айрбаг-а на някои марки. Та би ми било интерестно да се запозная с тая програма за която казвате.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: проблем със шаран

Мнение от vankopestera »

Multidiag е тестер както KTS. Произвежда се от Actia, които са проиводителите и на Mercedes Star Diagnose. Дилър за България е Имахижу - София. Както споменах по-горе има доста слаби страни, но перфектно се допълва с КТС.

http://www.multi-diag.com/new/index.php ... Itemid=169
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем със шаран

Мнение от diagnostic »

mitko написа:Преди да го изпратиш си провери Програмата да не от там да ти забива.
разбрах колега благодаря ти :) изглежда онзи ден не ми е вървяло,че и ваг-кома ме предаде :)
а за мултидиага - струва 4905 лева базовата окомплектовка,има и мултидиаг за азиатските автомобили,малко по скъп е ,но на пловдивския го хвалеха много :o
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем със шаран

Мнение от mitko »

diagnostic написа:
mitko написа:Преди да го изпратиш си провери Програмата да не от там да ти забива.
разбрах колега благодаря ти :) изглежда онзи ден не ми е вървяло,че и ваг-кома ме предаде :)
а за мултидиага - струва 4905 лева базовата окомплектовка,има и мултидиаг за азиатските автомобили,малко по скъп е ,но на пловдивския го хвалеха много :o
Стига глупости .мултидиаг за Европеиски да но за азиатски не .Ето ти доказателство.
http://carmanscan.ru/news/2008/07/08/news_78.html :lol:
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем със шаран

Мнение от diagnostic »

не съм се изразил правилно колега :) имах в предвид че има мултидиаг за азиатски както и има мултидиаг за европейски автомобили.видях го на пловдивския панайр.хвалеха го много,имаше буски за всички по стари азиатски коли.иначе знам че аутобос е силен за тях и карманскан...
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем със шаран

Мнение от mitko »

Ти маи пак не разбра. Прочете ли линка? Актиа за Азиатски е Карманскан стар вариант на USB 1.0 и орязана версия на софта.Аз имам и Карманскан и Аутобосс
Последно промяна от mitko на Чет Окт 23, 2008 12:02 pm, променено общо 1 път.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: проблем със шаран

Мнение от diagnostic »

вече разбрах колега,малко съм разсеян :) дай някакви отзиви за аутобос,от колко време го ползваш,става ли за европейски,къде е силен и къде слаб,предварително благодаря
cardiag
КОЛЕГА
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:29 pm
Обратна връзка:

Re: проблем със шаран

Мнение от cardiag »

е аз пък имам Актиа за всички видове :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор