ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от renene »

Напоследък често се налага смяна на ЕКУ ,затова мисля да взема кабелче на тази тема.Ще бъда благодарен на всички отзовали се. :D
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от mitko »

Не е толкова лесно както си го написал .Требе за всяка кола да е отделно кабелчето ми се струва . :lol: А някои и с оригинално кабелче не стават да се сложи употребявано ЕЦУ .
Disconnected
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 6:56 pm

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от Disconnected »

Само с интерфейсен кабел не става. Трябва ти сериозна техника зад гърба. Особено ако искаш да възстановиш фабричната "anti-theft" система. И малко извън темата замяна на ЕКУ-то рядко се налага - по честата причина да се наложи това е безразборно подаване на +12 V или GND към крачетата му.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от renene »

Май трябва да уточня-под кабелче разбирам почти професионална техника за масовите коли 5-10г.Новите умници са почти непригодни за ремонт,пистите са алуминиеви и заляти ужасно.Веднага давам пример с астра Г на която даже умника са го закачили на мотора за да няма вибрация може би :mrgreen: и най накрая не падам от марс и с това си вадя хляба.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от mitko »

Като каза астра G , да проблемни са и на Фиата са така и на други коли .А пробвал ли си да убучиш старо ЕЦУ ? Точно за Астрата ти давам Tech2 (original test for Opel GM) и пак дърво . Иска пин кода на ЕЦУ и пин кода на имото.На имото лесно колата е при теб ,но ти носят от моргата старо ЕЦИ пинаму е ???? и какво правим ?Освен техниката трябват и доста други неща . Повярваи ми пробвал съм ги тия неща доста пъти. Ако ЕЦУ е ново с добра техника 10 мин и готово . Аз разполагам с техника която кодира и програмира ЕЦУ към иммо .ЕЦУ към БСИ и така нататък но е необходимо ЕЦУда е VARGIN!! Или по точно девствено (неизползвано),а за да го направиш такова са нужни други неща .С кабелчета не става.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от renene »

Да за това говорим :D при цвагените нямам проблем обаче с опелите ми е проблем.И :Имото се чете обаче ЕКУ пина............там е болката.И търся решение :D Макароните пък нищо :evil:
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
Disconnected
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 6:56 pm

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от Disconnected »

При италианките до някуде могат да се използват възможностите на Galletto. Но обиновено не минава без интервенции по ЕКУ-то. При Motronic 1.5.5 при наличието на фабричния дъмп за подходящата HW/SW версия лесно се решава проблема - там даже може да се зареди дъмп от касетофон :)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от mitko »

renene написа:Да за това говорим :D при цвагените нямам проблем обаче с опелите ми е проблем.И :Имото се чете обаче ЕКУ пина............там е болката.И търся решение :D Макароните пък нищо :evil:
Решението е едно ново ЕЦУ . Това е за сега.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от vankopestera »

Много интересна тема. От известно време насам боренето с имобилйзери ми е фикс идея. Засега обче съм си само с идеята. Доста си играх с една Vectra B X16XEL - Multec. PIN-а на имобилайзера го намерих като свалих процесора и го изчетох с програматор. След това успешно успях да обуча ключ с AutoScaner Opel. Но до там. Трябваше ми да сменя ЕКУ-то защото оригиналното беше изгоряло незнайно по каква причина. Борих се 2 седмици но без успех. Накрая колкото и да не ми се искаше разпоих старата памет и я сложих на новия комп. и колата си запали. Стана малко непрофесионално, но все пак реших проблема. По принцип и на мен ми е интересна всякаква информация и апаратура по въпроса.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от renene »

Да така е колега но опела за които говориш е доста лесен в смисъл ако имаш опел иммо.Даже няма смисъл да сваляш паметта.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от dent »

renene ти записвал ли си такава памет в ЕЦУ през OBD-буксата с Opel IMMO ?
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от mitko »

renene написа:Да така е колега но опела за които говориш е доста лесен в смисъл ако имаш опел иммо.Даже няма смисъл да сваляш паметта.
E как става с Опел Иммо ??? Че ми стана много интересно. Сменяш ЕЦУ и с Опел иммо готово . :roll: :roll:
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от dent »

E как става с Опел Иммо ??? Че ми стана много интересно. Сменяш ЕЦУ и с Опел иммо готово . :roll: :roll:[/quote]
Opel IMMO има функция да чете и да записва паметта на ЕЦУ.
На теория "четеш паметта на повреденото ЕЦУ и зареждаш .бин фаила във Opel IMMO и записваш върху новото ЕЦУ"
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от mitko »

записваш върху новото ЕЦУ
Така да
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: ЕКУ-смяна на умника търся софт,хард ,инфо и акъл

Мнение от renene »

Бин фаила може да се чете и с опел сканер ,поне на Х18ХЕ съм сигурен,не знам по-новите примерно астра Г дали могат да се четат така, ще пробвам и ще пиша.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
Публикувай отговор