кабели за kts

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
fiki4
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:58 pm

кабели за kts

Мнение от fiki4 »

поръчах си кабели за бмв и вф/ауди от тук http://www.sklad66.com/cardiag/OBD16-BMW20/index.htm кабелите доидоха аз се зарадвах имах на паркинга едно E39 2.5tds реших да пробвам кабела обаче :cry: -нестава. изписва нещо от рода на (кодиран автомобил нужен адапторен кабел не запомних точно бях ядосан) случаино натиснах един функционален бутон с нарисувана на него обд букса и започна да распознава адапторния кабел но неможа. явно кабела трябва да си е бош предполагам че и тоя http://www.sklad66.com/cardiag/2x2.htm няма да заработи. мисля да отрежа обд буксата и да му сложа женски букси за универсалния кабел на ктс но стават много връзки. ако някои знае някакъв друг начин без да режа обд буксата моля да спдели
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: кабели за kts

Мнение от САКСО »

.......
Последно промяна от САКСО на Пет Фев 05, 2021 2:30 pm, променено общо 1 път.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: кабели за kts

Мнение от VOLUMAX »

Просто махни отметката да не се опитва да разпознава никакъв адаптер и си чети все едно си само с ОБД кабела !
КТМ is the BEST fuck the rest !
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: кабели за kts

Мнение от rober4o »

Колега KTS-сите разпознават кабелите с резистор между 8 краче и маса(4,5).С твоя проблем се сблъсках преди един месец.
Най-лесно измери на универсалния накрайник на KTS между 8 и 4 (по спомен мисля беше 4 килоома) и тогава накрайника се разпознава като универсалния и всички досади от менюто на Изи-то изчезват.Нататъка процедурата си е нормална,останалите връзки в накрайника са си на място.Накрайник за BMW купих от ADIA и имах същия проблем решава се за 2 минути.За VW пък закупих от същото място от което и ти.Работи си нормално.Изи-то по-принцип изписва "нужен адапторен кабел" но F12 си е черен и се процедира без проблем.Чете даже и мигащи кодове.Поздрави.
autodrago
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:21 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: кабели за kts

Мнение от autodrago »

Колега прочети внимателно какво съм написал и действай:))) Просто като закачиш колата и дай най-новата година която може и действай:)).Адаптера разпознава ОБД кабел и търси 7 и 15 краче,а кабела е направен да предава от 7 на 15 и от 15 на 20. Разбра ли ме,ако не питай....0878118210...Драго. Успех...
fiki4
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:58 pm

Re: кабели за kts

Мнение от fiki4 »

autodrago написа:Колега прочети внимателно какво съм написал и действай:))) Просто като закачиш колата и дай най-новата година която може и действай:)).Адаптера разпознава ОБД кабел и търси 7 и 15 краче,а кабела е направен да предава от 7 на 15 и от 15 на 20. Разбра ли ме,ако не питай....0878118210...Драго. Успех...
по този начин мотора се чете но абс примерно е заложен на 8 краче и не открива системата
Публикувай отговор