Opel Vectra-A 95g.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Opel Vectra-A 95g.

Мнение от dent »

колата с която се сблъсках днес *Opel Vectra-A 95g. X16SZ*
докараха ми я закачена на боксирно въже , при подаване на контакт не се чува помпа и не светва
MIL-чето. В ECU-то няма никакви грешки , прави си нормална комуникация с Opelscaner . В имобилайзера трупа следните грешки :
15. Vehical speed signal, voltage low
17. No engine request recived
19. Immo. check light, voltage low
В един момент след поредното връщане и подаване на контакт MIL светва и колата запали изкарах я завъртях едно кръгче никакъв проблем , вкарах я в гаража и пак спря да пали. Тръгнах да меря напреженията по ECU-то и се оказа , че на C4 (ignition ON) няма никой, боднах с побника (свързан към +) и MIL-чето светна , подадох +12V на C4 и колата пали без проблем. Дайте идей от къде се губи това АСС ??????????
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от BaHka »

Това C4 (ignition ON) не би ли трябвало да е свързано с контакния ключ? В смисал ако е така нещо патрона да прави проблеми? Или да не е прекъснато някъде тоя кабел който влиза в С4?
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от dent »

и аз предполагам че е свързан с контактния ключ но не успях да го проследя зад таблото , за сега съм му подал АСС през едно 10А реле и си пали без проблеми
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от waseko »

Според мен би могло да е липса(не всякога естествено) на сигнал за първично запалване,а от там и усилване от игнитора,Пробвай да зачистиш магнитчето в датчика за скорост(ако има такъв,не познавам схемата).
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от renene »

Виж клема 15 колега премери я под товар
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от vankopestera »

Колега не съм 100% сигурен , но мисля че е така - клема 15 излиза от компа от дясно към коша на двигателя и през двигателния отсег отива наляво където влиза към таблото с предпазителите. Имал съм проблеми с голямата кръгла букса която е до акумулатора(мисля че минава през нея). Случвало се е и да има някакви слагани блокировки и от лоши контакти (незапоени връзки) пак да прекъсва кл. 15. Най добре я проследи по трасето няма начин да не се види проблема. Успех!
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
kamburovgn
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 1:09 pm
Местоположение: Свиленград България

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от kamburovgn »

датчика за скороста мисля че се намира отзад на арматурното табло закрепен е на километража
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от automax »

Уважаеми колега, не виждате ли, че темата е от преди 6 месеца. Пишете по актуални теми.
Не правете рейтинг със стари постове. Моля!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Opel Vectra-A 95g.

Мнение от mitko »

Прав си , заключвам я .

Best regards
Заключено